Kamplaşmalara göre siyaset olmaz

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve sözcüsü Haluk Koç önemli açıklamalarda bulundu. Koç tek parti iktidarının sona erdiğini belirterek “Seçime muhalefet olarak giren tüm partilerin ilişkilerini geçmişte yaşanan çatışma ve kamplaşmalara göre belirlememeli” açıklamasında bulundu

Kamplaşmalara göre siyaset olmaz

Chp Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, koalisyon ihtimallerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. AK Parti iktidarının Türkiye'de sona erdiğini vurgulayan Koç, şu anda yapılması gerekenin sandıktan çıkan ve AK Parti'nin aldığı oyun dışında olan yüzde 60'lık oyu dikkate alarak bir hükümet kurmak olduğunu iddia etti.  Herkesin sağduyulu ve mantıklı bir şekilde yaklaşım göstermesi gerektiğine de dikkat çeken Koç, “Eşit ve adil olmayan seçim süreci yaşadığımızın altını çizmişti Kılıçdaroğlu, seçim sonrasını akıl ve sağduyu çerçevesinde hareket etmenin siyaset kurumuna düştüğünün altını çizmişti. Devletin kin ve nefret ile yönetilemeyeceğini ifade etmişti. Yine bu tabloda yapılan değerlendirmelerde halkın iradesinin bir kısmını yok sayma gibi bazı değerlendirmelerin yanlış olduğunu ifade etmişti. Ortaya çıkan yüzde 40 – 60 dengesinin iyi okunması gerektiğini belirmişti” dedi.


Siyasi kirlenmeyle mücadele!
Koalisyonla ilgili açıklamalarını sürdüren Koç, siyasi kirlenmeyle mücadele edeceklerini de belirterek, “Siyasal ve toplumsal onarımı sağlayacak en uygun hükümet modelinin yüzde 60’ın içinden çıkacağına inanıyoruz” dedi.
Bu haber tarihinde eklenmiştir.