Banka soymuşsun evdeki paraları getir

Bağcılar’da kendini polis olarak tanıtan bir kişi, dolandırıcılık yaptığı sırada suçüstü yakalandı. Dolandırıcının Suriye uyruklu bir kişiyi arayarak "Bankadan 95 bin lira çaldığını tespit ettik. Evdeki tüm parayı getir" dediği öğrenildi.

Banka soymuşsun evdeki paraları getir

 Bağcılar Yenigün Mahallesi'nde meydana gelen olayda, kendini polis olarak tanıtan A. Ş., Suriye uyruklu A. A.’yı aradı. Telefonla ulaştığı A. A.’ya banka soygununda 95 bin TL para çalındığını, kimlik fotokopisinin çalınan paraların arasından çıktığını, eve gitmesini ve evde bulunan tüm parayı gönderecekleri ekibe teslim etmesini istedi. Gelen kişiye kimliğini soran A. A., durumdan şüphelenerek polise haber verdi. Gerçek polislerin gelmesiyle birlikte dolandırıcılık olayı ortaya çıktı. 


Polis değilim
Adrese giden ekipler, şüpheli A. Ş.’ye kimlik sorduğunda, A. Ş., kendisinin polis olmadığını bir akrabasını ziyarete geldiğini söyledi. Gözaltına alınarak emniyete götürülen A. Ş.’nin, güveni kötüye kullanma, başkasına ait kimlik bilgilerini kullanma, taksirle yaralama, suç eşyasının satın alınması veya kabul edilmesi ile 10 ayrı dolandırıcılık suçundan kaydı ve aranması olduğu belirlendi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan A. Ş. Adliyeye sevk edildi. CİHAN
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

Etiketler; #haber #haberleri