Tapular sahiplerini buldu

Bağcılar Belediyesi’nin emin adımlarla yürüttüğü Kentsel Dönüşüm kapsamında Güneşli Mahallesi 8. Sokak’ta Şehr-i İstanbul Projesi kapsamında inşa edilen 99 konutun tapusu sahiplerine verildi.

Tapular sahiplerini buldu

3 ay önce tamamlandı
Bağcılar Güneşli Mahallesi’nde 2 Ekim 2014 tarihinde yıkımı gerçekleştirilen 14 ayrı bina ile 52 bağımsız birimin yerine depreme dayanıklı, otoparklı ve asansörlü konutlar inşa edildi. 
Teslim tarihinden üç ay önce tamamlanan 99 konutun tapusunun teslim töreninde bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Erdal Çakır, kentsel dönüşümün sosyal yaşanabilir çevre ve fiziki sağlamlık gibi iki ayağı olduğunu belirtti. Çakır,“İstanbul, Marmara fay hattının yakınında olan bir şehir. Binaların fiziki sağlamlığı öne çıkıyor. Projeye katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da ilçede kentsel dönüşümün Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki 6306 Sayılı Kanun’un çıkmasıyla birlikte hız kazandığını belirterek, “Güvenli adımlarla yürüyen proje depreme dayanıksız konutların yıkımı ve daha sağlam, otoparklı ve bahçeli yaşam alanlarının inşa edilmesiyle devam ediyor” dedi.
Bu haber tarihinde eklenmiştir.