Vapurlara ulaşım kolaylaşacak mı?

CHP İBB Meclis Üyesi Yunus Can, Bakırköy’de iskeleyle şehir merkezi arasındaki mesafenin fazla olması nedeniyle insanların deniz ulaşımını tercih etmediğini belirtti. Can, toplu ulaşım hattı konulması gerektiğini ifade ederek, “yapacak mısınız” diye sordu.

Vapurlara ulaşım kolaylaşacak mı?

CHP İBB ve Üsküdar Belediye Meclis Üyesi Yunus Can, Bakırköy vapur iskelesinden şehir merkezine ulaşımın zor olduğunu belirterek; Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy, Merter ve Bakırköy Merkez’den otobüs veya minibüs hattı konulmasıyla ilgili bir önerge verdi. Bakırköy vapur iskelesi ile Bakırköy ilçe merkezi arasında toplu ulaşımın olmadığını, insanların 20 – 25 dakika yürümek zorunda kaldığını söyleyen Can, “Bu nedenle vatandaşlar deniz ulaşımını tercih etmiyor. Bununla ilgili bir çözüm düşünüyor musunuz?” diye sordu.

Planlama var mı?
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın cevaplaması istemiyle soru önergesi sunan Yunus Can, “Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy ve Merter’den, Bakırköy merkeze minibüs hattı olmasına rağmen hiçbiri iskeleye uğramamaktadır. Bu vasıtaların da iskele ile bağlantılarını sağlamayı gerekli görüyor musunuz? Bakırköy’e ulaşım genellikle, minibüs, otobüs, metro ve metrobüs ile sağlanmasına rağmen bu araçların hiçbirinin iskeleler ile bağlantısı yoktur. Yeni bir planlama ile bu vasıtaların tamamı yada bir kısmını iskele ile entegre etmeyi düşünüyor musunuz? Bakırköy merkezden, iskeleye erişim için yeni ve kısa bir otobüs ya da minibüs hattı kurmayı planlıyor musunuz?” sorusunu yöneltti. 

Bu haber tarihinde eklenmiştir.