İktidar otomobile doymuyor

Araç alımı, bakımı ve yakıtına yılda 3,3 milyar lira harcanırken en son 1 milyon 116 bin liraya Mercedes S 600 L model zırhlı otomobil alındı.

İktidar otomobile doymuyor

Araç alımı, bakımı ve yakıtına yılda 3,3 milyar lira harcanırken en son 1 milyon 116 bin liraya Mercedes S 600 L model zırhlı otomobil alındı. Vatandaşın ödediği vergilerle bu sene 2’si Cumhurbaşkanlığı’na, 20’si Başbakanlık’a olmak üzere 50 lüks makam aracı daha alınacak.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na 2,5 milyar liralık peyzaj haberleriyle birlikte kamuda israf tartışılırken iktidarın lüks makam aracı merakı hız kesmiyor. Kamu kuruluşlarının talebi üzerine taşıt alımı yapan Devlet Malzeme Ofisi (DMO), en son 1 milyon 116 bin 500 liraya Mercedes S 600 L model zırhlı otomobil satın aldı. Mercedes-Benz ile DMO arasındaki sözleşme 30 Mart’ta imzalandı. Ayrıca vatandaşın vergilerinden oluşan bütçeden de otomobil alınacak. 2’si Cumhurbaşkanlığı, 20’si Başbakanlık, 20’si Dışişleri Bakanlığı, 5’i İçişleri Bakanlığı’na alınacak olan araçların benzerlerinin diğer bakanlıklara da alınacağı biliniyor.

Bu haber tarihinde eklenmiştir.