Memurların yurt dışı çıkış yasağı kaldırıldı

Darbe girişiminin ardından memurlara getirilen Kıbrıs ve Gürcistan’a seyahat engeli kaldırıldı. Memurlar kurumlarından ‘Yurt dışına çıkmasında herhangi bir mani kurumumuzca yoktur’ yazısı getirmeleri halinde tüm ülkelere gidebilecekler....

Memurların yurt dışı çıkış yasağı kaldırıldı

Darbe girişiminin ardından memurlara getirilen Kıbrıs ve Gürcistan’a seyahat engeli kaldırıldı. Memurlar kurumlarından ‘Yurt dışına çıkmasında herhangi bir mani kurumumuzca yoktur’ yazısı getirmeleri halinde tüm ülkelere gidebilecekler.

15 Temmuz akşamı FETÖ üyeleri tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından yurt dışı çıkışlarında bazı şartlar getirilmişti. Tüm devlet memurlarının pasaport ve kimlikle KKTC ve Gürcistan'a çıkışları da ikinci bir emre kadar yasaklanmıştı. Diğer ülkelere gidişlerde ise kurumlarından görev yazısı yada yurt dışına çıkışlarında sakınca olmadığına dair yazı isteniyordu. Bugün Kıbrıs ve Gürcistan’a çıkışlara getirilen yasak kaldırıldı. Yeşil ve gri pasaport sahipleri, kurumlarından aldıkları yazılarla tüm ülkelere seyahat edebilecekler.

Bugünden itibaren devlet memurları kurumlarından "Yurt dışına çıkmasında herhangi bir mani kurumumuzca yoktur" yazısı almaları halinde KKTC ve Gürcistan'a gidebilecek. Yeşil pasaportlu emekli emniyet mensupları da artık yurt dışına çıkabilecek.
Cihan Bu haber tarihinde eklenmiştir.