banner250

Fatih Haberleri


Önce kutladı sonra suçladı
06 Mayıs 2016, 08:27 0
Önce kutladı sonra suçladı
Fatih Belediyesi Meclisi Mayıs Ayı 2. Oturumu Meclis 1. Başkanvekili Hasan Suver Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Hasan Suver 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü kutladı. Ardından  “Ancak bir toplumun geleceğine kast eden isimlerin faaliyetlerine bence dokunulmalı” dedi.
Altunay hayal kuruyor!
11 Nisan 2016, 09:16 0
Altunay hayal kuruyor!
İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) ve Cerrahpaşa Yerleşkeleri hakkında konuşan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Hastane buradan gidecek, turizme açılacak gibi saçma sapan dedikodular dolaşıyor. Buna müsade etmemiz mümkün değil. Çapa olmadan, Cerrahpaşa olmadan Fatih olmaz” dedi.
Daha sık denetlenmeli
06 Nisan 2016, 09:45 0
Daha sık denetlenmeli
Fatih Belediyesi Meclisi Nisan Ayı ilk oturumunda Meclis 1. Başkanvekili seçimi yapıldı. Mevcut Başkan Hasan Suver yeniden Başkan seçildi. Meclis'te Gülhane Parkı'nda yaşanan olay da gündeme geldi. Her iki grup da bu tip yerlerin daha sık denetlenmesi gerektiğini söyledi.
Polisler açığa alındı
01 Nisan 2016, 08:08 0
Polisler açığa alındı
Aksaray Şehit Vedat Ulusoy Polis Merkezi’nde aynı nezarethaneye konulduğu 2 Türk’e çakıyla saldıran kişinin Sudanlı H.İ. olduğu öğrenildi. Karakolda görev yapan 4 polis açığa alındı.
Muhtarlar genel merkezine kavuştu
30 Mart 2016, 13:12 0
Muhtarlar genel merkezine kavuştu
Fatih Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Fatih Muhtarlar Derneği Genel Merkez binası düzenlenen törenle açıldı. Muhtarlar kendi sorunlarını ve ilçede yaşanan sorunları çözmek için bu merkezde biraraya gelecek
Fatih'teki polis merkezinde kavga iddiası: 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı
30 Mart 2016, 09:33 0
Fatih'teki polis merkezinde kavga iddiası: 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı
Fatih'te, Şehit Vedat Ulusoy Polis Merkezi nezarethanesindeki şahıslar arasında çıkan bıçaklı kavga sonucu 1 kişinin öldüğü, 2 kişinin de yaralandığı iddia edildi. Karakoldaki olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
Evinin önünde saldırıya uğradı
26 Mart 2016, 07:43 0
Evinin önünde saldırıya uğradı
Fatih’te genç bir kadın, evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralandı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan kadının hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.
Sinemanın 100’leri
24 Mart 2016, 14:07 0
Sinemanın 100’leri
Fatih Belediyesi Fuaye alanında başlayan Sinema'nın 100'leri Sergisi'nde Ressam Rüzgar Fidan'ın eserleri sergilendi. Hayatımıza sinema ile giren bir çok karakterle yeniden yüz yüze geleceğiniz sergide Kemal Sunal'dan, Adil'e Naşit'e, Cilalı İbo'dan Gazanfer Özcan'a kadar bir çok sanatçı yer aldı
Başkanlar ses çıkarın!
14 Mart 2016, 07:43 0
Başkanlar ses çıkarın!
Fatih Belediye Meclisi’nde bir önerge veren CHP Grup Başkanı Soner Özimer,« İstanbul Tıp Fakültesi ve Cerrahpaşa’nın akıbeti belli değil. Esnaf, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ya da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan bir açıklama bekliyor» dedi.
Ramiz Polat: Betonlaşmaya karşıyım
11 Mart 2016, 07:55 0
Ramiz Polat: Betonlaşmaya karşıyım
Fatih Belediye Meclisi'nde CHP'li üye Coşkun Yeşiyurt AK Parti'li üye Ramiz Polat'a «Ataköy ile Zeytinburnu arasında sahili saran binaların yapılması sizce doğru olmuş mudur» diye sordu. Soruyu cevaplayan Polat, «Şahsen betonlaşmaya karşıyım. Kıyılarımızın korunmasını savunan bir insanım. Bunu kendi içimizde de tartışıyoruz» dedi
Oturma eylemiyle şiddeti protesto ettiler
10 Mart 2016, 07:41 0
Oturma eylemiyle şiddeti protesto ettiler
Fatih'te CHP’li kadınlar, ‘8 Mart dünya Kadınlar Günü'nü düzenledikleri basın açıklaması ile kutladı. CHP Fatih Kadın Kolları Başkanlığı'nın düzenlediği etkinlikte kadınlara karşı yapılan şiddet oturma eylemiyle protesto edildi. Protesto eylemine bazı vatandaşlar da alkışlarla katılım sağladı.
İlk görevimiz restorasyon
01 Mart 2016, 07:38 0
İlk görevimiz restorasyon
Kapalıçarşı'da yeni yönetim iş başına geldi. İlk olarak da restorasyon için kolları sıvadı. Kapalıçarşı Esnafları Derneği Genel Sekreteri Cem Arıca, ilk görevlerinin restorasyon olduğunu belirterek, “Ondan sonra da ticari dönüşüm için çalışmalar yapacağız” diye konuştu.