Gazeteciler ailelerine kavuştu

Mardin'in Nusaybin ilçesinde haber takibi yaptıkları sırada terör örgütü PKK üyeleri tarafından kaçırılan ve daha sonra serbest bırakılan Anadolu Ajansı'nın muhabirleri İstanbul’a geldi. Atatürk Havalimanı'na gelen 2 gazeteci, yakınları ve meslektaşları tarafından çiçeklerle karşılandı

Gazeteciler ailelerine kavuştu

 MARDİN’İN Nusaybin ilçesi Yenişehir Mahallesi'nde haber takibi yaptıkları sırada teröristler tarafından AA muhabiri Rauf Maltaş, fotomuhabiri Onur Çoban ve kameraman Kenan Yeşilyurt alıkonulmuştu. Bölgede HDP Mardin Milletvekili Ali Atalan, HDP İlçe Başkanı Ferhat Kut ve beraberindeki heyet tarafından dün teslim alınmışlardı. Fotomuhabiri Onur Çoban ve kameraman Kenan Yeşilyurt Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağı ile Mardin'den İstanbul'a döndü. İki gazeteci de Atatürk Havalimanı iç hatlar terminalinde meslektaşları, haber ajansının yetkilileri ile yakınları tarafından çiçeklerle karşılandı.

Ailelerine sarıldılar


Kenan Yeşilyurt'u karşılamak için babası Rıfat, ağabeyi Harun ile yeğeni Ali de iç hatlar terminalinde bulundu. Ailesine ve yakınlarına sarılan iki gazeteci de açıklama yapmadan Atatürk Havalimanı'ndan ayrıldı. 
Bu haber tarihinde eklenmiştir.