Yargıtay Başkanı'ndan MHP açıklaması: Karar kesindir

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, MHP'de muhaliflerin yaptığı olağanüstü kurultay talebi için verilen karar hakkında açıklama yaptı.

Yargıtay Başkanı'ndan MHP açıklaması: Karar kesindir

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, MHP kurultayı hakkında verilen kararla ilgili konuştu. Cirit, ''18. Hukuk Dairesi'nin MHP kurultayıyla ilgili kararında hukuki karmaşa yoktur. En doğru karar verilmiştir. Eleştiriler haksız ve yanlıştır. Karar kesindir'' dedi.

CNNTürk'te yayımlanan habere göre, Cirit, Yargıtay'ın MHP hakkında verdiği kararın kesin olduğunu vurgulayarak, "Her şey normal, rutin süreci içinde yürümüştür. Vicdanları doğrultusunda en doğru kararı vermişlerdir. Karar kesindir. Ondan sonraki süreci ben bilemem" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun eleştirileri

İsmail Rüştü Cirit, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rize'de yüksek yargı üyelerinin de katıldığı toplantı ve çay toplama görüntülerini eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na karşılık verdi.

Görütüntüler hakkında, "Onu anlayamadım niye eleştiri konusu oldu" diyen Cirit, "Devletin başkanı oradaydı. Türk devleti olarak devlet başkanına değer veririz. Onun katıldığı, tüm yüksek yargının katıldığı bir toplantı yapılmış olması, çay toplantısı yapılmış olmasına bizim iştirak etmemizden daha doğal bir şey olamaz. Biz gurur duyarız" ifadelerini kullandı. Cirit, Kılıçdaroğlu'nun ifadeleri içinse "Polemiğe girmem" diye konuştu.

 

Bu haber tarihinde eklenmiştir.