Yenikapı'da büyük miting! Demokrasi ve şehitlerimiz için bir aradayız

15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından telefonla canlı yayına bağlanarak halkı nöbet tutmaya çağıran Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından günlerdir sabaha kadar sokaklarda olan halk, bugün 17.00'de başlayacak olan Yenikapı'daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi ile bir araya geliyor.

Yenikapı'da büyük miting! Demokrasi ve şehitlerimiz için bir aradayız

Türkiye 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından bugün Yenikapı'daki mitinge kilitlendi. Ak Parti'nin yanısıra önce MHP sonra da CHP katılacağını açıklamış ve ülke birliği adına önemli bir mesaj verilmişti. Bugün en az 2 milyon vatandaşın beklendiği büyük miting öncesi güvenlik önlemleri de en üst seviyeye çıkarıldı.

Böylesi ilk kez görülecek
Mitinge Başbakan Binali Yıldırım, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’la birlikte bütün kuvvet ve bazı ordu komutanları da katılacak.

Parti bayrağı alınmayacak
Hiçbir siyasi partinin amblem, flama ve bayrağının olmayacağı, sadece Türk bayraklarının dalgalanacağı Yenikapı Mitingi’nin Türkiye tarihinin en büyük mitinglerinden birisi olması bekleniyor. Mitingde 15 bin polis ile 15 bin sivil görev alacak.

Bu haber tarihinde eklenmiştir.