banner250
banner252Kime niyet, kime kısmet


Fatma Sarıbıyık Yıldırım

Fatma Sarıbıyık Yıldırım

28 Kasım 2016, 23:53

Silivri Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Turan’ın döneminde başlayan Fenerbahçe Üniversitesi serüveni mevcut başkan Özcan Işıklar döneminde resmiyet kazandı.
Şimdi Hüseyin Turan bu işin neresinde?” dediğinizi duyar gibiyim.
Efendim eski Belediye Başkanımız Hüseyin Turan döneminde Fenerbahçe yöneticileri Silivri’ye gelmiş ve üniversite yapmak istediklerini söylemişlerdi. Sayın Hüseyin Turan’da ilçeye üniversite gelmesi için hemen kolları sıvamış ve Fenerbahçe’li yöneticilere üniversite yeri tahsis etmek için çalışmalara başlamıştı. Hatta yanlış hatırlamıyorsam birkaç tane yer bile göstermişti. Ancak Fenerbahçe Yönetimi o dönemde ilgili makamlara resmi başvuruda bulunmadığı için üniversite işi askıda kalmıştı.

Şimdi gelinen noktada ise Fenerbahçe Yönetimi resmi başvurularını yapmış, üniversite için gerekli onayı almış ve Silivri’mize üniversite yapmak için harekete geçmiştir. Geçtiğimiz günlerde Silivri’ye gelen Fenerbahçe Kulübü Yöneticilerine Silivri Belediye Başkanımız Özcan Işıklar, üniversite için başta Selimpaşa eski Belediye Binası olmak üzere, yine belediyemize ait 4 tane tarihi bina ve 2 ayrı parselden oluşan biri 120 dönüm, diğeri ise 60 dönüm olmak üzere yer verdi. Hiçbir ticari amaç ve beklenti içine girmeden özel üniversiteye tahsis edilen bu yerleri umarım Fenerbahçeli Yöneticiler değerlendirirler ve o üniversiteyi Silivri’ye yaparlar.

Şu ana kadar sayısını hatırlayamadığım birçok özel üniversite ile protokoller yaptık, bedava yer verdik ama bir tanesi bile gelip de bir çivi bile çakmadı. İşte bu sebeptendir ki, Fenerbahçe Yönetimi Silivri’ye üniversite yapma konusunda ciddiyse eğer, biz kızı verdik, şimdi sıra erkek tarafının düğünü yapmasında. 
İnşallah kızımızı yarı yolda bırakmaz Fenerbahçe yönetimi. 
Turan döneminde niyetine girilen, Işıklar döneminde resmiyete dönüşen Fenerbahçe Üniversitesi projesi inşallah Silivri’mize yapılır. 
İnşallah diyorum çünkü birileri gibi doğmamış çocuğa don biçmek gibi bir adetim yoktur.
Yukarıda da değim gibi yıllardır önümüze gelen bir sürü üniversite ile protokol yaptık ama şu ana kadar bir tanesi bile sözünde durmadı. 
Tabi onlar sözünde durmadı diye Fenerbahçe Yönetimi de durmayacak diye bir şey yok. 
Ama tedbirli ve temkinli olmakta da fayda var. 
Dereyi görmeden paçaları sıvamak hepimize hayal kırıklığı yaşatmaktan başka bir işe yaramaz.
Bir Fenerbahçe taraftarı olarak tek temennim Fenerbahçe Üniversitesi’nin Silivri’mize yapılmasıdır ve Fenerbahçe Yönetiminin sözünde durmasıdır. Bundan ötesi teferruat…

ARAZİZEDELER ÇARE ARIYOR
Geçtiğimiz günlerde AK Parti Silivri İlçe Teşkilatına uğradım.  Tam hoş beş derken, ardımdan bir beyefendi girdi içeriye. Hem de ne girmek. Beyefendi, “ yandım bittim, mahvoldum. Karımla sabah sabah kavga ettim. Ben ne yapacağım şimdi. Bana yardım edin” diyerek feryat figan ediyor. Gazetecilik mesleğinin vermiş olduğu merak ile, “ hayırdır ne oldu?”diye sordum o beyefendiye. Beyefendi o kadar üzgün, o kadar çaresiz ki, başladı anlatmaya. Hani şu belediyenin önce sattığı, şimdi de geri almak zorunda kaldığı 36 tane arazi var ya, işte o arazilerden bir tanesini de bu beyefendi almış. Belediye kendisinden araziyi geri almak istiyor. Daha doğrusu almak zorunda. Lakin o beyefendi araziyi geri vermek istemiyor. “Varımı yoğumu o araziye yatırdım ben” diyor ve yaşadığı mağduriyeti anlatıyor.

Hâlbuki çare aramak için geldiği AK Parti Teşkilatının sayesinde o araziler yeniden belediye bünyesine geçmek zorunda bırakıldığını bilmiyor. 
“Avukat tutmaya kalktım benden davayı kazandığı takdirde % 10 istedi” diyor o arazi mağduru beyefendi.
Adam varını yoğunu yatırdığı arazinin elinden alınacağına mı yansın, yoksa çare aramak için gittiği Silivri AK Parti İlçe Teşkilatının bu işi mahkemeye götürdüğü için mağdur olduğuna mı yansın, yoksa Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın satamazsın denilen yerleri satıp da hem kendisinin hem de diğer vatandaşların böyle saçma sapan bir olayla karşı karşıya kalmasına mı yansın vallahi bilemedim.

Ama bu arazi meselesinin insanları da, belediyeyi de mağdur ettiği aşikar. 
Ancak şuda bir gerçek ki, belediye o arazileri almak zorunda, vatandaşta vermek zorunda. 
Hem de oynaya oynaya… 
Bunun başka bir yolu yok! 
 Bu köşe yazısı 28 Kasım 2016, 23:53 tarihinde ve saatinde eklenmiştir.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.