Işaretlerle ‘Kayıt Dışı Hamlet’

Ünlü yazar William Shakespeare’nin eserlerinden Hamlet’i kendilerine has üslupları ile yorumlayan Tiyatro Çıplak grubu “Kayıt Dışı Hamlet” ile absürd komedi türünde başarılı bir oyun sahneye koydu.

Işaretlerle ‘Kayıt Dışı Hamlet’

 Ünlü yazar William Shakespeare’nin eserlerinden Hamlet’i kendilerine has üslupları ile yorumlayan Tiyatro Çıplak grubu “Kayıt Dışı Hamlet” ile absürd komedi türünde başarılı bir oyun sahneye koydu. Oyun, işitme engelli vatandaşlar için ilk kez sahnede işaret dili ile oynandı.

BKM’de sahnelenen “Kayıt Dışı Hamlet” tiyatro oyunu sahnede canlı canlı işaret dili ile işitme engelli seyirciler için tercüme edildi. William Shakespeare’in yazdığı Hamlet eserinin günümüze ve kültürümüze uyarlanmış hali olan oyun, absürd komedi türünde seyircinin karşısına çıktı. Oyunun en ilgi çekici yanlarından biri de Hamlet’i kadın oyuncunun, kraliçeyi de erkek oyuncunun canlandırması oldu.

Göndermelerde bulundular
Mizahın bol olduğu oyunda yapılan espriler, sosyal konulara zaman zaman yapılan göndermeler izleyicileri güldürdü. Ezberbozan bir senaryo ile sahnelenen Hamlet’e, Çorum’lu Horatıo’nun gözünden tanık olan tiyatro severler oyuncuların performanslarını ilgi ile izledi. Kaan Basmacıoğlu’nun yönettiği oyunda; Bülent Yanık, Deniz Özbay, Fatoş Baş, Sibel Nançin, Şeniz Kurultay ve Vural Buldu oyuncu kadrosunu oluşturuyor.
Bu haber tarihinde eklenmiştir.