Mahallede sanat var

Gayrettepe’de kahveleri ile mahalle kültürünü yeniden yaşatan ve kısa sürede müdavimleri olan Envai Kahve, ressam Murat Terzioğlu’nun “Olay İnceleme Yeri” sergisiyle, mahalleye sanatı getiriyor.

Mahallede sanat var

Şehrin kalabalığında sakinliğini koruyan ve mahalle arasında yarattığı sıcacık ortamıyla dikkat çeken EnvaiKahve, 4 – 11 Eylül 2015 tarihleri arasında, bugüne kadar birçok kişisel ve karma sergide imzası bulunan ressam Murat Terzioğlu’nun sıra dışı konseptli “Olay İnceleme Yeri” sergisini mahallelilerle buluşturuyor.

Enstalasyonlarla dikkat çekiyor
Milliyet'in haberine göre; 20 yılı aşkın süredir sanatla uğraşan ve son dönem çalışmalarında Çağdaş Sanat formlarını ve malzemelerini sentezleyerek oluşturduğu enstalasyonlarla dikkat çeken Murat Terzioğlu, ekspresif figüratif tarzı ile mutasyona uğramış ve ölüme yakın insan figür çalışmalarını, olay inceleme yeri konseptini yaratarak, kamusal sanat ile EnvaiKahve’nin bahçesine taşıyor. Canlı müziğinde eşlik edeceği sergide, adeta ‘mahallede olay var’ havasını hissedeceksiniz. 4 Eylül Cuma günü, saat 18.00’da açılış ile başlayacak sergiyi 1 hafta boyunca, EnvaiKahve’nin kahvelerini yudumlarken, gezebilirsiniz.
Bu haber tarihinde eklenmiştir.