Musiki şölenine hazır olun

Maltepe Belediyesi'ne bağlı 70 kişilik Türk Sanat Müziği Korosu yeni sanat yılında seyircisiyle buluşmak için hazırlanıyor. Koro konserin ilk bölümünde musiki örneklerini seslendirecek, ikinci bölümünde ise güncel şarkıları seyirciyle buluşturucak.

Musiki şölenine hazır olun

Maltepe Belediyesi, 70 kişilik Türk Sanat Müziği Korosu kurdu. Belediyenin etkinliklerinde ve milli bayramlarda görev alacak koro, ilk konseri için çalışmalarına başladı.

Ünlü isimlerden destek
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Ankara Rüzgarı” ve “Böyle Bir Kara Sevda” gibi ünlü birçok eserin söz yazarı ve bestecisi Gündoğdu Duran ile eşi Seniha Duran ve Füsun Batum’un katkılarıyla, Maltepe Belediyesi’ne bağlı Türk Sanat Müziği Korosu kuruldu. Keman, kanun, ud, ney ve ritmin bulunduğu orkestranın eşlik ettiği koro, çalışmalarına başladı.

Herkes ilgi gösteriyor
Yakın zamanda ilk kez sahne alacak koro, vereceği konserin ilk bölümünde sanat müziğinin klasik örneklerini seslendirecek, ikinci bölümdeyse halkın sevdiği ve dillerde olan şarkılardan bir demet sunacak. Seçmeler sonrası belirlenen 70 kişilik koroyla, çalışmalarına başladıklarını ifade eden şef Füsun Batum, “Her salı ve perşembe, belediyemizin Yılmaz Mızrak Kültür Merkezi’nde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Koromuza genci de yaşlısı da ilgi gösteriyor. Ortalama yaş 35-40 arasında” dedi. 
Bu haber tarihinde eklenmiştir.