Sherlock Holmes’tan ikinci cilt

Everest Yayınları’nca yayımlanan ve ilk cildi büyük ilgi gören Açıklamalı Notları İle Sherlock Holmes, ikinci cildi ile okurlarıyla buluşuyor.

Sherlock Holmes’tan ikinci cilt

Dünyanın önde gelen Victoria dönemi ve Sherlock Holmes uzmanlarından Leslie S. Klinger'ın editörlüğünde hazırlanan Açıklamalı Notlarıyla Sherlock Holmes, yalnızca polisiye meraklılarına değil, tüm edebiyatseverlere hitap eden bir çalışma. Dünyanın en ünlü dedektifiyle yeni tanışan okurlar, Klinger'ın öykü girişlerindeki berrak sunumlarından yararlanırken; deneyimli Sherlockçular, Victoria Çağı İngiltere'siyle ilgili tarihi bilgilerin yanı sıra Sherlock üzerine üretilen en önemli teorileri de içeren binden fazla notla büyülenecekler.

Milliyet'in haberine göre; Sherlock Holmes külliyatını içerecek olan üç kitaplık serinin ikinci cildi, 1903-1927 arasında Strand Magazine'de yayımlanan öykülerin özgün hallerini içeriyor. Sherlock Holmes'un Dönüşü, Son Selam ve Sherlock Holmes’un Vaka Kitabı adlı üç kitaptan oluşan bu cilt, bugüne kadar hazırlanmış en derli toplu ve en kapsamlı Sherlock Holmes külliyatının ikinci halkası.
Bu haber tarihinde eklenmiştir.