Ayla Çelik doğum tarihini değiştirdi!

Bağdat şarkısıyla ünlenen ve 7'den 70'e milyonlarca kişinin kalbinde taht kuran şarkıcı Ayla Çelik hakkında ilginç bir iddia ortaya atıldı. İnternet sitelerinde 26 yaşında gözüken Çelik aslında kaç yaşında?

Ayla Çelik doğum tarihini değiştirdi!

'Bağdat' şarkısıyla yıldızı parlayan söz yazarı ve şarkıcı Ayla Çelik hakkında bir iddia ortaya atıldı. 

Ayla Çelik’in doğum tarihi internet sitelerinde 29 Ekim 1989 olarak görünüyor. Buna göre 26 yaşında. Oysa Ayla Çelik 1973’lü. Ekim’de 43’üne basacak.

Temiz Magazin’in iddiasına göre; Ayla Çelik gerçek doğum tarihini Google’a başvurarak değiştirtti.

Ayla Çelik kimdir?


İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet konservatuarı mezunu olan Ayla Çelik müzikle olan profesyonel maceranına Melih Kibar’la başladı. Çok sayıda Reklam müziğine sesiyle hayat verdi. Devlet tiyatroları için hazırlanan ve Kenan Işık’ın yönetmenliğini yaptığı Antigone isimli oyunun müziklerine imza attı.

Aylavanta isimli bir albümü olan Ayla Çelik 2012 yılında hem Altın Kelebek ve Türkiye Müzik Ödülleri’nde bestesini Gökhan Tepe’nin yaptığı sözlerini kendisinin yazdığı Türkan ile sene şarkısı ödülünü aldı.

Ayla Çelik "Tüm şarkılarımda kendi hayat hikayemi anlattım" dediği BEN isimli albümünü 15 Ocak 2016 seneninde piyasaya çıkardı. Albümde sözü ve bestesi kendisine ait olan “Aşk Şarkıları” isimli şarkıya Metin Arolat yönetmenliğinde klip çeken Ayla Çelik’in bu projesinde Gökhan Tepe, Mustafa Ceceli, Erhan Bayrak, Ozan Çolakoğlu gibi sanatçı arkadaşları da imza attı.

 

Bu haber tarihinde eklenmiştir.