Hülya Avşar Kemal Kılıçdaroğlu'na açtığı davayı geri çekti

Kemal Kılıçdaroğlu Hülya Avşar için; "Hülya Avşar kim? Sanatçı mı? Yalakadan sanatçı olmaz. Sanatçı dik durur, gücün karşısında eğilmez” demişti.

Hülya Avşar Kemal Kılıçdaroğlu'na açtığı davayı geri çekti

Kişilik haklarına hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 100 bin liralık manevi tazminat davası açan Hülya Avşar, davadan vazgeçti.

Posta'nın haberine göre, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminden sonra hem halk hem de siyasiler birlik ve beraberlik mesajı vermişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ağırlamasından etkilenen Avşar, davayı geri çektiğini açıkladı.

Instagram hesabından dün bir açıklama yapan Avşar, “Yeter ki birlik, beraberlik olsun. Yalaka demesini unutuyorum. Ben de Kemal Kılıçdaroğlu’na açtığım davayı geri çekiyorum. Kılıçdaroğlu ve diğer parti liderlerine birlik ve beraberlik için tekrar teşekkür ederim. Sevgiler” dedi.
Ne olmuştu?

İkili arasındaki tartışma, Avşar’ın 1 milyar 370 milyon TL’ye mal olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni ziyaretinden sonra kendi evinin daha şaşaalı olduğunu söylemesiyle başlamıştı. Ardından gelen açıklamalarda Kılıçdaroğlu sanatçıya, “Hülya Avşar kim? Sanatçı mı? Yalakadan sanatçı olmaz. Sanatçı dik durur, gücün karşısında eğilmez” demişti.

Bu haber tarihinde eklenmiştir.