KAMYONCU ARANIYOR!

Vietnam’dan şoför getirilmesi sonucu yaşanan tartışmalardan sonra 3. Havalimanı projesinde hafriyat işleri yapan şirketlerden Orkun Group, verdiği ilanla 600 şoför alınacağını duyurdu. İlanda «dolgun ücret verilecek» ibaresi dikkat çekti.

KAMYONCU ARANIYOR!

YATACAK YER DE AYARLANACAK
GEÇTİĞİMİZ günlerde, bankalarla 4,5 milyar Euro’luk kredi anlaşmaları imzalanan 3. Havalimanı inşaatı ile ilgili çalışmalar hız kazandı. Proje bölgesinde ağırlıklı olarak hafriyat çalışmaları sürdürülüyor. Taşeron olarak hafriyat işi yapan şirketlerden Orkun Group verdiği ilanla 600 yeni şoför alınacağını duyurdu. İlanda, verilecek ücret için ‘dolgun ücret’ ifadesi kullanılerken, sigorta ve yatacak yer imkânını da sağlanacağı kaydedildi.

VİETNAM’DAN ŞOFÖR GETİRİLDİ
ŞİRKET yetkilileri artan iş hacmi nedeni ile yeni alımlara gidildiğini belirtti. Proje bölgesinde, Orkun Group’un yanı sıra eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın oğulları Emir Ali ve Hasan Yavuz Yılmaz kardeşler de hafriyat işi yapıyor. Cengiz-Kolin-Limak-Kalyon-Mapa’nın üstelendiği 3. Havalimanı proje bölgesinde çalışacak şoför bulunamadığı için Vietnam’dan şoför getirildiği belirtilmiş, bu duruma Cumhurbaşkanı Erdoğan sert tepki göstermişti.

ANIL BODUÇ Bu haber tarihinde eklenmiştir.

Avatar
Şaban yilmaz - 2 ay
0537 954 35 98