ÖZCAN IŞIKLAR ŞAŞIRDI!

İş akdini feshetttiği üç işçinin ekmek parası ile uğraşmaya devam eden Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar yine sözünde durmadı. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, işçilerin tekrar göreve başlayacağını duyurmasının hemen ardından belediye zabıtasını görevlendiren Işıklar çadırları parçalattı, işçileri yerlerde sürükletti.

ÖZCAN IŞIKLAR ŞAŞIRDI!

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar keyfi olarak işine son verdiği üç işçi ile kavga etmeye devam ediyor. Silivri Demokrasi Platformu ve Eğitim Sen Silivri Temsilciliği’nin araya girmesi sonucu geçtiğimiz günlerde anşalaşma sağladığı işçilerin kendinden özür dilemesini isteyen Işıklar, şimdi de görevlendirdiği zabıtalarla çadırları parçalattı, işçileri dövdürdü. “Gerekli tebligat yapıldıktan sonra işe başlayacaklar” açıklamasından bir gün sonra ise Işıklar'ın takındığı tutum, “Ne yaptığını bilmiyor. Şaşırmış durumda” yorumlarına neden oldu.

İŞÇİLER FENA TARTAKLANDI
Silivri Belediyesi zabıta ekipleri Başkan Işıklar'dan aldığı talimatla belediye önünde eylemini sürdüren işçilerin çadırlarını söktü. Çadırlarını korumaya çalışan Çetin Arat ve Barış Kiracıoğlu'nu tartaklayan, yerlerde sürükleyen zabıtaların sert müdahalesi tepki çekti. Olay yerinde fenalaşan Çetin Arat, Başkan Işıklar hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Zabıtaların müdahalesine rağmen eylemden vazgeçmeyen işçiler, belediye önüne yatak yorgan getirerek, haklarını geri alana kadar burada yatacaklarını belirtti.

Fatma Sarıbıyık Yıldırım

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

Avatar
burak - 1 yıl
hala yerel seçimde chp dio silivri yazık ak parti gelsede silviriye hizmey getrse biraz silivri istanbulun diğer ilçelerine göre ulaşımda sosyal olanaklarda sıfır diğer ilçeler gelişirken silivri yerinde sayıyor