Viyana'da eyleme katıldı

Resmi bir ziyaret için Avusturya’nın Başkenti Viyana’ya gelen Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, Viyana Stefandom Meydanı önünde Avusturya polisinden alınan resmi izinle Putin ve Esad karşıtı eylem yapan özgür Suriye aktivistlerine destek verdi.

Viyana'da eyleme katıldı

Eline Özgür Suriye bayrağı alarak sallayan ve aktivisitlere destek veren Şahin, yaptığı açıklamada Suriye’de çok açık bir katliamın yaşandığına dikkat çekerek milletçe verdiğimiz desteğin gurur verici olduğunu söyledi.

Çok açık bir katliam

Yaptığı açıklamada Suriye’de çok açık bir katliam yaşandığını dile getiren Şahin, "Öncelikle Esad’ın, ardından Putin’in devam ettirdiği katliama maalesef diğer global dünyada hem açık, hem de gizli destek veriyor. Son olarak Halep’te masum insanlar katledilirken, hastaneler vuruluyor, pazar yerleri vuruluyor. Dünya kirli hesaplar adına burada yaşayan insanların katledilmesine göz yumuyor.Viyana’da Suriyeli kardeşlerimiz, ‘Suriye’ye özgürlük’ diye bir eylem yapmışlar. Bu eylemi görünce mutlaka destek vermemiz gerektiğini düşündük" diye konuştu. HABER MERKEZİ

Bu haber tarihinde eklenmiştir.