banner250
banner252

Röportaj Haberleri


Başarılarıyla CAKA satacaklar
22 Ağustos 2016, 07:09 0
Başarılarıyla CAKA satacaklar
Bir çok çocuk Bahar Müzik Atölyesi'nde bire bir ders alarak, konservatuar ve müzik okullarını kazanıp, müzik yolculuklarına devam ediyor. Açıldığı günden bugüne pek çok öğrenci ile çalışmalar yapan ve konser etkinlikleri düzenleyen keman sanatçısı ve akademisyen Bahar Büyükgönenç'le notalar eşliğinde müzik atölyesinde söyleşi gerçekleştirdik.
Aç gözlü gazeteci kalemini satar
02 Ağustos 2016, 08:02 0
Aç gözlü gazeteci kalemini satar
Gazeteciliğin ve siyasetin aç gözlü insanlar tarafından yapılmaması gerektiğini belirten Gazetem İstanbul Haber Müdürü Emek Karakaş, “Çünkü gazeteci aç gözlü ise kalemini, siyasetçi aç gözlü ise vatanını satar” dedi
Yoga hayatınızı değiştiriyor
01 Ağustos 2016, 07:19 0
Yoga hayatınızı değiştiriyor
Yoga Antrenörü Neval Kütük yoganın evliliğe çok iyi geldiğini, uygulayan çiftlerin daha uyumlu hale büründüğünü söyledi. Düzenli yoga yapan çiftlerde boşanma oranlarının çok daha düşük olduğunu dile getiren Kütük, yargı ve kaygılar azaldığı için cinsel yaşamın güçlendiğini de belirtti.
Deniz Gezmiş ve devrim...
23 Temmuz 2016, 07:17 0
Deniz Gezmiş ve devrim...
Gazetemiz köşe yazarlarından Mehmet Ekmen zor geçen eğitim hayatını ve iç dünyasını gazetemize anlattı. Üvey annesinin Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kayıt yapmasına engel olduğunu belirten Ekmen, "Babamı ikna etti ve beni Hacettepe Tıp'a göndermediler" dedi.
Kürt sorununu çözmeden IŞİD’i bitiremeyiz
19 Temmuz 2016, 07:10 0
Kürt sorununu çözmeden IŞİD’i bitiremeyiz
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul milletvekili Eren Erdem, IŞİD’in Türkiye’deki yapılanması ile ilgili Gazetem İstanbul’a açıklamalarda bulundu. IŞİD’in emniyet ve istihbarat raporlarında hücre yapılanmalarında PKK’ya mücadele adı altında örgütlendiklerini belirten Erdem, “Biz Kürt sorununu bitirmeden IŞİD’i bitiremeyiz” dedi.
Herkesin bir gurbeti var
04 Temmuz 2016, 07:14 0
Herkesin bir gurbeti var
"Herkesin bir gurbeti var" diyerek en içli sözleri bağlamasıyla dillendiren, hayatını türküler, türküleri hayatla anlatan Malatyalı Sanatçı  İrfan Yılmaz bu sevadasını gazetemize anlattı. 'Dilsaz' isimli türkü albümü yeni piyasaya çıkan sanatçının 'Gelin' türküsüne çektiği klip yoğun bir ilgi görüyor.
Yola çok kararlı çıkmıştık ama insanları uyandıramadık
23 Haziran 2016, 08:42 0
Yola çok kararlı çıkmıştık ama insanları uyandıramadık
Çok kısa süren siyasi hayatında insanları uyandırmaya çalıştıklarını fakat bunu başaramadıklarını belirten Tülay Hergünlü, “Uyanamadıkları şu andaki durumumuzdan belli zaten” dedi. Hergünlü, Türk insanının bilinçli bir şekilde cahil bırakıldığını vurguladı
Önyargılılar sadece bir gününü bizimle geçirsin
20 Haziran 2016, 09:14 0
Önyargılılar sadece bir gününü bizimle geçirsin
Büyükçekmece Albatros Lions Kulübü Başkanı Emine Ümit Aksoy toplumun Lionlar hakkında önyargılı düşündüğünü belirterek, 'Bizim bir zengin kulübü olduğumuzu düşünüyorlar. Halbuki her meslek grubundan üyemiz var.  Keşke önyargılı insanlar bizimle bir gün geçirse, bizimle yaşasa' temennisinde bulundu
Vedalaşmadık, nasıl olsa geleceğim yeniden
14 Haziran 2016, 09:25 0
Vedalaşmadık, nasıl olsa geleceğim yeniden
"Bu gece yine terkettim İstanbul'u. Onun umurunda bile değildir tabii. Bu kalabalığın içinde ha bir eksik, ha bir fazla... Vedalaşmadık, nasıl olsa geleceğim yeniden. Geri dönmeyecek olsam içim burkulur yine de terketmezdim. Gece öyle sessiz ve karanlık. Oturduğun yerden bulutları görebilmek, gökyüzüne baktığında yıldızların göz kırpmalarını izlemek bu şehirde hayal oldu artık..."
Bir mahalle yok ediliyor
13 Haziran 2016, 09:02 0
Bir mahalle yok ediliyor
Büyükçekmece Ahmediye Mahallesi kamulaştırma adı altında yok ediliyor. Mahallede başlatılan kamulaştırma çalışmasını, “İSKİ temizlik yapıyor!” şeklinde değerlendiren Muhtar Erdinç Kartal, “Daha sonra da villalar mı yapılır, TOKİ toplu konut mu yapar bilemem” sözleriyle de geleceğe dönük önemli bir mesaj veriyor.
Rahatsız olduğum konuları yazıyorum
09 Haziran 2016, 09:05 0
Rahatsız olduğum konuları yazıyorum
1'i roman 10 çocuk öyküleri olmak üzere 11 kitabı bulunan Nuran İbiş, "Genellikle rahatsız olduğum ama toplumun çok dikkatini çekmeyen konuları yazıyorum. Örneğin Marmara Depremi'nde kaybolan ne ölüleri ne dirileri bulunan insanlar var. Onlarla ilgili bir kitap yazıyorum" dedi
'Salak' sorunlar üzerinde çatışıyoruz
07 Haziran 2016, 10:14 0
'Salak' sorunlar üzerinde çatışıyoruz
Egemenlerin egemenliklerini, toplumu 'salak' sorunlar üzerinde çatıştırarak devam ettirdiğini dile getiren Hüseyin Şengül, “Bu çağda halen Müslümanlık, Alevilik, Kürtlük, Türklük kimlikleri üzerinden bir toplum düzeni tartışması yapıyorsak, bunun adına ne denir? İnsana eylemleriyle değil de, kimliği üzerinden bakmak ‘salaklık’ değil de nedir?” diye sordu.