Erkekler de regl oluyor

İnsanoğlu yine şaşırtmaya devam ediyor. Erkekler üzerinde yapılan bir ankete göre, erkeklerin de regl dönemine girdiği ortaya çıktı.

Erkekler de regl oluyor

Durun hemen şaşırmayın. Tabi ki erkekler kadınlar gibi fiziksel bir döngüye girmiyor ancak regl döneminde kadınların hissettiklerini bazı dönemlerde erkekler de hissediyor. Bir ankete göre erkeklerin yüzde 25’i ‘erkek adeti’ gördüğünü belirtti. vouchercloud.co.uk’nin yaptığı ankete yarısı erkek ve minimum 12 aylık ilişkisi bulunan 2 bin 412 kişi katıldı. Çalışmaya göre erkekler, bu durumun kızların adetine çok benzediğini belirttiler. Bu belirtiler ise şöyle; kramplar, yorgunluk, sinirlilik ve kolayca sinirlenme.

Kilolarından rahatsızlar
Milliyet'in sonuçlarına yer verdiği araştırmaya katılanların yüzde 12’si kilosundan rahatsız olduğunu ve şişlik hissettiğini itiraf etti. Bu ankete göre partnerlerden birinin bu dönemdeyken diğerinin destek olduğu çoğu kişi tarafından onaylandı. Ancak kadın partnerlerin yüzde 33’ü partnerlerine “biraz erkek ol” diyormuş.

Abur cubura yöneliş
Normal bir erkek ortalama 97 dolarını abur cubur ve yemeğe harcıyor ama adet gören erkeklerde bu ortalama 124 doları buluyor. Derby Üniversitesi’nden Dr. Aubeeluck, “Bu semptomlara stres yol açabilir ya da herhangi bir ağrıyla kadın ve erkeğin başa çıkmasının farklı olması, erkeklerdeki belirtilerin farklı olmasına sebep olabilir” dedi. 
Bu haber tarihinde eklenmiştir.