Basketbolda fikstür belli oldu

Spor Toto Basketbol Ligi'nde 2016-2017 sezonu fikstürü İstanbul'da çekildi.

Basketbolda fikstür belli oldu

Polat Renaissance Hotel'de gerçekleştirilen kura çekim törenine, Türkiye Basketbol Federasyonu yönetim kurulu üyeleri, Basketbol Süper Ligi Direktörü Samer Şenbayrak ile ligde mücadele edecek takımların temsilcileri katıldı.


Sezon 8 Ekim'de başlayacak
Ligde yeni sezon 8, 9 ve 10 Ekim'de oynanacak ilk hafta maçlarıyla başlayacak ve ilk yarı 23 Ocak 2017'de sona erecek.

Ligin ikinci yarısı 28 Ocak'ta start alacak ve normal sezon maçları 15 Mayıs 2017'de tamamlanacak.

Statü
Toplam 16 takımın yer aldığı Spor Toto Basketbol Ligi'nde 2016-2017 sezonu, iki devreli lig usulüne göre oynanacak.

Normal sezonun 30 hafta süreceği ligde ilk 8 sırada yer alan takımlar play-off'a yükselecek.

Play-off serisi 0-0 başlayacak ve çeyrek finallerde 2, yarı finallerde de 3 galibiyet alan takım tur atlayacak. Finalde ise rakibi karşısında 4 galibiyet alan ekip, 2016-2017 sezonunun şampiyonu olacak.

Ligi son iki sırada bitirecek ekipler ise küme düşecek.

1. Hafta (8-9-10 Ekim)

Demir İnşaat Büyükçekmece - Trabzonspor Medical Park

Galatasaray Odeabank - Best Balıkesir

TOFAŞ - Darüşşafaka Doğuş

Pınar Karşıyaka - Banvit

Yeşilgiresun Belediyespor - Gaziantep Basketbol

İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Anadolu Efes

Muratbey Uşak Sportif - Fenerbahçe

Rönesans TED Ankara Kolejliler - Beşiktaş Sompo Japan

2. Hafta (15-16-17 Ekim)

Best Balıkesir - Demir İnşaat Büyükçekmece

TOFAŞ - Galatasaray Odeabank

Banvit - Darüşşafaka Doğuş

Gaziantep Basketbol - Pınar Karşıyaka

Trabzonspor Medical Park - Yeşilgiresun Belediyespor

Fenerbahçe - İstanbul Büyükşehir Belediyespor

Beşiktaş Sompo Japan - Muratbey Uşak Sportif

Anadolu Efes - Rönesans TED Ankara Kolejliler

3. Hafta (22-23-24 Ekim)

Demir İnşaat Büyükçekmece - TOFAŞ

Galatasaray Odeabank - Banvit

Darüşşafaka Doğuş - Gaziantep Basketbol

Pınar Karşıyaka - Trabzonspor Medical Park

Yeşilgiresun Belediyespor - Fenerbahçe

İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Beşiktaş Sompo Japan

Muratbey Uşak Sportif - Rönesans TED Ankara Kolejliler

Best Balıkesir - Anadolu Efes


4. Hafta (29-30-31 Ekim)

Banvit - Demir İnşaat Büyükçekmece

Gaziantep Basketbol - Galatasaray Odeabank

Trabzonspor Medical Park - Darüşşafaka Doğuş

Fenerbahçe - Pınar Karşıyaka

Beşiktaş Sompo Japan - Yeşilgiresun Belediyespor

Rönesans TED Ankara Kolejliler - İstanbul Büyükşehir Belediyespor

Anadolu Efes - Muratbey Uşak Sportif

TOFAŞ - Best Balıkesir


5. Hafta (5-6-7 Kasım)

Demir İnşaat Büyükçekmece - Gaziantep Basketbol

Galatasaray Odeabank - Trabzonspor Medical Park

Darüşşafaka Doğuş - Fenerbahçe

Pınar Karşıyaka - Beşiktaş Sompo Japan

Yeşilgiresun Belediyespor - Rönesans TED Ankara Kolejliler

İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Muratbey Uşak Sportif

Best Balıkesir - Banvit

TOFAŞ - Anadolu Efes


6. Hafta (12-13-14 Kasım)

Anadolu Efes - Demir İnşaat Büyükçekmece

Fenerbahçe - Galatasaray Odeabank

Beşiktaş Sompo Japan - Darüşşafaka Doğuş

Rönesans TED Ankara Kolejliler - Pınar Karşıyaka

Muratbey Uşak Sportif - Yeşilgiresun Belediyespor

Trabzonspor Medical Park - İstanbul Büyükşehir Belediyespor

Gaziantep Basketbol - Best Balıkesir

Banvit - TOFAŞ


7. Hafta (19-20-21 Kasım)

Demir İnşaat Büyükçekmece - Fenerbahçe

Galatasaray Odeabank - Beşiktaş Sompo Japan

Darüşşafaka Doğuş - Rönesans TED Ankara Kolejliler

Pınar Karşıyaka - Muratbey Uşak Sportif

Yeşilgiresun Belediyespor - İstanbul Büyükşehir Belediyespor

Best Balıkesir - Trabzonspor Medical Park

TOFAŞ - Gaziantep Basketbol

Banvit - Anadolu Efes


8. Hafta (26-27-28 Kasım)

Beşiktaş Sompo Japan - Demir İnşaat Büyükçekmece

Rönesans TED Ankara Kolejliler - Galatasaray Odeabank

Muratbey Uşak Sportif - Darüşşafaka Doğuş

İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Pınar Karşıyaka

Anadolu Efes - Yeşilgiresun Belediyespor

Fenerbahçe - Best Balıkesir

Trabzonspor Medical Park - TOFAŞ

Gaziantep Basketbol - Banvit


9. Hafta (3-4-5 Aralık)

Demir İnşaat Büyükçekmece - Rönesans TED Ankara Kolejliler

Galatasaray Odeabank - Muratbey Uşak Sportif

Darüşşafaka Doğuş - İstanbul Büyükşehir Belediyespor

Pınar Karşıyaka - Yeşilgiresun Belediyespor

Best Balıkesir - Beşiktaş Sompo Japan

TOFAŞ - Fenerbahçe

Banvit - Trabzonspor Medical Park

Gaziantep Basketbol - Anadolu Efes


10. Hafta (10-11-12 Aralık)

Muratbey Uşak Sportif - Demir İnşaat Büyükçekmece

İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Galatasaray Odeabank

Yeşilgiresun Belediyespor - Darüşşafaka Doğuş

Anadolu Efes - Pınar Karşıyaka

Rönesans TED Ankara Kolejliler - Best Balıkesir

Beşiktaş Sompo Japan - TOFAŞ

Fenerbahçe - Banvit

Trabzonspor Medical Park - Gaziantep Basketbol


11. Hafta (17-18-19 Aralık)

Demir İnşaat Büyükçekmece - İstanbul Büyükşehir Belediyespor

Galatasaray Odeabank - Yeşilgiresun Belediyespor

Darüşşafaka Doğuş - Pınar Karşıyaka

Best Balıkesir - Muratbey Uşak Sportif

TOFAŞ - Rönesans TED Ankara Kolejliler

Banvit - Beşiktaş Sompo Japan

Gaziantep Basketbol - Fenerbahçe

Trabzonspor Medical Park - Anadolu Efes


12. Hafta (24-25-26 Aralık)

Yeşilgiresun Belediyespor - Demir İnşaat Büyükçekmece

Pınar Karşıyaka - Galatasaray Odeabank

Anadolu Efes - Darüşşafaka Doğuş

İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Best Balıkesir

Muratbey Uşak Sportif - TOFAŞ

Rönesans TED Ankara Kolejliler - Banvit

Beşiktaş Sompo Japan - Gaziantep Basketbol

Fenerbahçe - Trabzonspor Medical Park


13. Hafta (31 Aralık-1-2 Ocak)

Demir İnşaat Büyükçekmece - Pınar Karşıyaka

Galatasaray Odeabank - Darüşşafaka Doğuş

Best Balıkesir - Yeşilgiresun Belediyespor

TOFAŞ - İstanbul Büyükşehir Belediyespor

Banvit - Muratbey Uşak Sportif

Gaziantep Basketbol - Rönesans TED Ankara Kolejliler

Trabzonspor Medical Park - Beşiktaş Sompo Japan

Fenerbahçe - Anadolu Efes


14. Hafta (7-8-9 Ocak)

Darüşşafaka Doğuş - Demir İnşaat Büyükçekmece

Anadolu Efes - Galatasaray Odeabank

Pınar Karşıyaka - Best Balıkesir

Yeşilgiresun Belediyespor - TOFAŞ

İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Banvit

Muratbey Uşak Sportif - Gaziantep Basketbol

Rönesans TED Ankara Kolejliler - Trabzonspor Medical Park

Beşiktaş Sompo Japan - Fenerbahçe


15. Hafta (21-22-23 Ocak)

Demir İnşaat Büyükçekmece - Galatasaray Odeabank

Best Balıkesir - Darüşşafaka Doğuş

TOFAŞ - Pınar Karşıyaka

Banvit - Yeşilgiresun Belediyespor

Gaziantep Basketbol - İstanbul Büyükşehir Belediyespor

Trabzonspor Medical Park - Muratbey Uşak Sportif

Fenerbahçe - Rönesans TED Ankara Kolejliler

Beşiktaş Sompo Japan - Anadolu Efes 

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.