Göktaş: Peygamberimizle beraberler

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından organize edilen 'Kutlu Doğum' etkinliği, Yenikapı'da çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.

Göktaş: Peygamberimizle beraberler

 Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından organize edilen 'Kutlu Doğum' etkinliği, Yenikapı'da çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.Yenikapı miting alanında düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinde Kur'an-ı Kerim ve ilahiler okundu, sık sık tekbir getirildi. Etkinliğe katılan vatandaşlar kadın ve erkek iki ayrı arama noktalarından geçerek miting alanına giriş yaptı. Alanda ise kadın ve erkekler, polis barikatıyla ayrılan iki farklı noktada toplandı.

Yoğun geçen etkinlikte seyyar satıcıların fazlalığı dikkat çekti.  Miting alanında kadın ve erkekler için sağlık çadırı kurulduğu gözlendi. Etkinliğe katılan vatandaşlar programdan hemen önce alanda hep beraber öğle namazını kıldı. Etkinlik kapsamında söz alan araştırmacı yazar Mehmet Göktaş, konuşmasına 6-7 Ekim'de ölen Yasin Börü ve Furkan Doğan'ı anarak başladı. Göktaş, Börü ve Doğan'ın şehit olduklarını ve Peygamber Efendimizle beraber olduklarını söyledi. Göktaş, "Bugün burada dünyanın en güzel şehrinde dünyanın en güzel insanını anmak için toplandık. Önderimiz liderimiz O'dur bizim. İşte biz bugün burada diyoruz ki ümmetin bütün liderleri Hz. Muhammed'i örnek almak zorundadır." dedi. 

Bu haber tarihinde eklenmiştir.