Adı bende saklı!

Silivri’nin gündemine oturan korsan anons konusunda belediyeden kafaları karıştıracak bir açıklama geldi. İsim verilmeyen açıklamada, 'Anonsu bir gazetecinin yaptığını düşünüyoruz' şeklinde muğlak bir ifade kullanıldı.

Adı bende saklı!

Silivri'de yerel bir gazeteci!

Silivri Belediyesi’nin duyuru hoparlöründen yapılan, "Kumarbaz Özcan rüşvet parasıyla kumar oynuyor" anonsu ilçeyi karıştırdı. Belediyeden yapılan açıklamada, anonsu yapan kişinin ilçede yerel gazetecilik yaptığı belirtilerek, "Ancak gazetecilik etiğinden nasibini almamış, daha önce de benzer çirkin eylem ve haberleri olan bir kişi tarafından yapıldığını düşünüyoruz" denildi.  

Savcılığa şikayette bulunduk

Açıklamada anonsu yapan kişinin kimliği açıklanmazken, "İlçede vefat eden kişilerin cenaze bilgilerinin duyurulması konusunda anonslar yaptığımız sırada telsiz sistemiyle frekansa girerek, ağza alınmayacak hakaretler ve yalan beyanlar sarf edilmektedir. Bu kişi savcılığa şikâyet edilmiş, savcılık tarafından cep telefonu ve bilgisayarlarına el konulmuştur" ifadeleri kullanıldı.  Bu haber tarihinde eklenmiştir.