Borçlar ödenemedi, yönetim değişiyor

Uzun süredir bakımsızlığıyla dikkat çeken Silivri Öğretmenevi'nde yönetimin değişeceği öğrenildi. Müdür Sadık Öztürk'ün yerine geçici olarak Murat Karipçin'in atanacağı iddiaları konuşuluyor

Borçlar ödenemedi, yönetim değişiyor

Haber: Fatma Sarıbıyık Yıldırım

Silivri Öğretmenevi Müdürlüğü görevini yürüten Sadık Öztürk’ün görevden alındığı öğrenildi. Görevden alınma sebebinin ise, öğretmenevinin kötü yönetilmesi, maddi kaynakların iyi kullanılamaması ve ödenemeyen borçlar olduğu öğrenildi.

Dilekçesini geri çekti

Öte yandan spor öğretmeni Selahat Özel’in Silivri Öğretmenevi'ne Müdür Olmak için İlçe Kaymakamlığına dilekçe verdiği de öğrenildi. Öğretmenevi müdürü olmak için kaymakamlığa dilekçe veren Özel’in daha sonra bu dilekçesini geri çektiği de alınan bilgiler arasında. Özel’in dilekçesini neden geri çektiği ise merak konusu. 

Bekarlar açıklama yapmadı

Sadık Öztürk’ün yerine geçici olarak Silivri İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Karipçi’nin atanacağı öğrenildi. Konuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay, görev değişikliği konusunun henüz netlik kazanmadığı bilgisini verirken, Silivri İlçe Kaymakamı Faruk Bekarlar ise, Öğretmenevi Yönetiminde görev değişikliği yapılacağını doğruladı. Ancak açıklama yapmadı. 
  Bu haber tarihinde eklenmiştir.