Gelin betonlaşmaya dur diyelim!

ibb, chp, meclis üyesi hasan tapan, çoban çeşme fidanlığı

Gelin betonlaşmaya dur diyelim!

Bahçelievler Belediyesi ve İBB Meclisleri'nin, Cumhuriyet Halk Partili ismi Hasan Tapan, İstanbul'da yaşanan betonlaşmalara açıklık getirdi. Mecliste konuşan Tapan, 36 bin metrekarelik yeşil alana sahip olan Çobançeşme Fidanlığını anımsatarak, “Şimdi o fidanlığın çevresine konut ve alışveriş merkezi yapılması planıyor. Yani çok kıymetli bir yeşil alanın daha betonlaştırılması sözkonusudur. Gelin hep birlikte bu betonlaşmaya dur diyelim” çağrısında bulundu. Fidanlık ve çevresinin betonlaşmaya açılacağını söyleyen Tapan, “Bunu yapacak olanlarda bellidir. TOKİ, Emlak Konut ile beraber “Kelif iş ortaklığı” sloganıyla Doğabaş Yapı Firması, konut ve alışveriş merkezi yapmayı planlıyor” ifadelerini kullandı.


Yeşil alanı imara açtılar
Çobançeşme Fidanlığı'nın önemli bir yeşil alan olduğunun altını ısrarla çizen Tapan, bölgenin çeşitli inşaat faaliyetleri için İBB tarafından imara açıldığını söyleyerek, İBB Başkanı Kadir Topbaş'ı da eleştirdi. Topbaş'ı konuyla ilgili duyarsız olmakla niteleyen Tapan, “İstanbul'un zaten çok az sayıda kalan yeşil alanlarından birisini daha kaybetmeyi istemiyoruz” dedi.
Başkan Kadir Topbaş'a yönelik eleştirilerini sürdüren CHP'li Tapan, “Daha önce oraya çivi çakmayacağız demiştiniz. Şimdi ne oldu da fikir değiştirdiniz?” diye sordu.
Bu haber tarihinde eklenmiştir.