Özgürlük meşalesi hala yanıyor

CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Gökmen yayınladığı mesajda Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla andığını ifade ederken, “Özgürlük meşalesi hala yanıyor” dedi.

Özgürlük meşalesi hala yanıyor

CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla andığını söyleyen Gökmen, “19 Mayıs 1919 Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesini başlattığı gündür. Bu mücadele yalnızca işgalci güçleri yurttan kovmak değil, Anadolu’yu ortaçağ karanlığından kurtarmaktır. Çağdaş anlamda “aydınlanma” mücadelesidir” dedi.

Atatürk doğum günüm demiştir
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı anarken, Atatürk'ün 19 Mayıs'a ilişkin, “Benim doğumgünümdür” sözlerini anımsatan Gökmen, “Büyük önder, daha sonra bu önemli ve tarihi güne “doğum günüm” demiştir, doğum gününü, bir halkın bağımızlık, özgürlük ve yüzyıllardır süren esaretten kurtulmanın günü olarak kabul etmiştir. O gün yakılan özgürlük ateşi, dalga dalga tüm Anadolu’ya yayılmış, düşman kovulmuş kurtuluş savaşı kazanılarak Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Ardından Büyük Önder, aydınlanma devrimini başlatmış ve bu mücadele hiç bitmeyecek öngörüsü ile 19 Mayıs gününü azmin, gücün ve geleceğin sembolü olan gençlere armağan etmiştir” ifadelerini kullandı.
Bu haber tarihinde eklenmiştir.