Sağanak yine felaket getirdi

Anadolu Yakası’nda Cumartesi günü yağan yağmurda Kurbağlıdere'nin taşmasıyla meydana gelen sel felaketinin bilançosu sular çekilince ortaya çıktı.

Sağanak yine felaket getirdi

Avrupa Yakası’nda da etkili olan yağmur nedeniyle, Büyük İstanbul Otogarı'na giden araçların kullandığı alt geçidi de su bastı. Belediye ekipleri, su dolan alt geçidi araç trafiğine kapattı. Otogara girmek isteyen araçlar diğer girişlere yönlendirildi. Ekipler, suyun tahliye edilmesinin ardından alt geçidi yeniden trafiğe açtı.

İstanbul'da önceki gün yağan yağmur Anadolu Yakası'nda sele neden oldu. Sağanak yağmur nedeniyle Kurbağalıdere'de taşkın yaşandı. Sel suları nedeniyle birçok ev ve işyeri kullanılamaz hale geldi. Ataşehir'de bir işyerinin duvarı çöktü. Bazı otomobiller çöken duvarın altında kalarak hasar gördü. Örnek Mahallesi'nde ise kurbanlık pazarındaki hayvanlar telef oldu. Kadıköy'de de park halindeki otomobiller Kurbağlıdere'ye sürüklendi. Hurdaya dönen otomobilleri çıkarmak için harekete geçen itfaiye ekipleri çalışma başlattı. Sel suları nedeniyle zarar gören vatandaşlar belediye ekiplerine tepki gösterdi. Vatandaşlar canlarını ve mallarını zor kurtardıklarını söyledi.

CİHAN Bu haber tarihinde eklenmiştir.