Ümraniye Afrikalı dostlar edindi

Ümraniye Belediyesi, kardeş şehirlerine bir yenisini daha eklemek amacıyla, Etiyopya Dire Dawa Belediyesi ile “Kardeş Belediye” olma yolunda Başkanlık makamında ön protokol imzaladı.

Ümraniye Afrikalı dostlar edindi

7 farklı şehirle kardeş olan Ümraniye Belediyesi, Etiyopya ile kardeş şehir olma yolunda da ilk adımı attı. İmzalanan ön protokol ile Ümraniye Belediyesi’yle kardeş olan Etiyopya Dire Dawa Belediyesi bağlarını daha da güçlendirdi. Protokol törenine Ümraniye Belediye Başkan Vekili Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Etiyopya Dire Dawa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Farah’ın beraberindeki Etiyopyalı öğrencilerin yanı sıra, Ümraniye Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Erdoğdu ve Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Öztürk katıldı.


Fikir birliği sağlandı
Ümraniye Belediyesi, Etiyopya Dire Dawa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Farah  ile yapılan karşılıklı görüşmeler esnasında, iki belediye arasında kardeş belediye ilişkileri kurulması yönünde fikir birliği sağlayarak kardeş şehir olma yolunda ön protokol imzalandı. Belediyeler arasında imzalanan bu protokolün; karşılıklı eğitim, ekonomik, kültürel ve profesyonel işbirliklerini teşvik etmesi öngörülüyor. sinan yerebakan
Bu haber tarihinde eklenmiştir.