Astrolog Deniz Karınca: 'Duru Görü'yorum

Medyum Deniz Karınca

Medyum Deniz KarıncaRÖPORTAJ: Nihal Altıngövde 04 Temmuz 2015, 07:13

İnsanların geçmişlerini tahmin edebilmek ve gelecekleri hakkında bazı ipuçları verebilmek her zaman ilgi çekici olmuştur. Medyum Deniz Karınca da bu yönüyle dikkat çeken insanlardan... Karınca, siyaset dünyasından magazin dünyasına birçok ünlüye medyumluk yapmış bir isim. Deniz Karınca, «Duru Görü» dediği yeteneğini ve konuyla ilgili detayları Gazete İstanbul'la paylaştı.

Yüzyıllardır insanoğlu gelecekten haber alabilmek adına bir çok yönteme başvurdu. Kah yıldızlardan medet umarken kah kahve tellerinde yarına dair işaretler aradı durdu. Fala inanma falsız da kalma sözünü benimseyen bir çok insan günlük burç yorumlarından medyum ziyaretlerine kadar her yolu denedi. Medyum Deniz Karınca yıllardır televizyon programlarında insanların kendileri hakkındaki sorularını yanıtladı. Tarot falından kahveye, suya bakarak yorumladığı hayatların kaynağını kendi duru görüsüne bağlıyor.

Deniz hanım sizi biraz tanıyabilir miyiz?
Astroloji uzmanıyım. Aynı zamanda psikoloğum. Yurt dışında parapsikoloji eğitimi aldım. Daha sonra Türkiye'ye gelerek astrologluk eğitimi aldım. Şu an astroloji uzmanı olarak eğitimime devam ediyorum. Aynı zamanda kendi mekanımda çalışıyorum. Normalde hem psikologluğu hem astrologluğu bir arada yapıyorum çünkü bana göre ikisi birbirine çok bağlantılı. Psikologlukta insanlara yardım ediyorum, psikolojilerini düzeltiyorum. Psikoloğa gittiğinizde kendi hayatınızı bulmanızı sağlıyorlar. Ama ben öyle değilim. Ben size yol göstererek sizin hayatınızı değiştirmenizi sağlıyorum. Örneğin eşinizden ayrılacaksanız düzelttirebiliyorum durumunuzu, sevdiğiniz varsa kavuşturuyorum. Bunu sizin hal ve hareketlerinizden, onun düşüncelerinden yola çıkarak yapıyorum.Aynı zamanda bir medyum da olduğum için düşünce okuyabiliyorum. Bu nedenle ben bu işi bir çok astrologdan medyumdan farklı yapıyorum. Hem eğitim veriyor gibi yapıyorum, hem onların dert ortağı gibi oluyorum. Hatta bunu 7/24 yapıyorum, gece gündüz farketmiyor. İnsanlar sekiz saat telefonlarını kapatır, ben asla öyle yapmıyorum. Gece hastam bile olsa evine kadar gidiyorum, hizmetimi yapıyorum yani, onu dinliyorum. Türk insanlarında ben şunu gördüm, yurt dışında ki gibi değil şunu gördüm burada ki insanların çok derdi var. Gerçekten önemli insanlara ve insanlara yardım edecek insanlara ihtiyacı var. Bende mesleğimi o şekilde yerine getiriyorum. İşimi çok seviyorum, çok da memnunum.

Medyum olduğunuzu söylediniz, ne zaman nasıl anladınız bunu, nasıl ortaya çıktı?
Medyumluğum çok küçük yaşlarda ortaya çıktı. Ben medyumluğun ne olduğunu aslında Türkiye'de öğrendim. Ben görüntü görüyorum.

Neden üç harflilerim var dediniz?
Çünkü böyle söylediğim zaman insanlar bana açıksın fal bakıyosun, dini vecibelerini yerine getirmiyorsun o zaman sen nasıl göreblirsin. Böyle söyledikleri için de ben üç harflilerim var diyordum. Aslında ben düşünce görüp beyin okuyabiliyorum. Mesela ben sizin bütün hayatınızı röportaj sonunda size anlatırım. Ben karşımdakinin gözlerine baktığım zaman hayatını, yaşamışlığını, düşüncelerini, üzüntülerini her şeyini görebiliyorum.

Bundan memnun musunuz?
Ben asla memnun değilim, mutlu değilim. Çünkü çok kötü birşey. Benim dostum yok bu yüzden. Her insan bir nefis taşır ve nefsinden kötü düşünceler de geçer. Beyinlerinden bir çok düşünce geçer. Bazı insanlarda art niyetlidir. Bu yüzden ben dost edinemiyorum düşüncelerini okuduğum için.

"Duru görü"yü biraz daha açalım mı?
Yıllar önce Reha Muhtar'ın programına çıkmıştım hatta orada bana demişlerdi ki şimdi siz cinlerinize bizi çarptırırsınız. Böyle bir şey yok tabi. Ben zaman içinde bunları da gördüm tabi. Duru görünüz olduğu zaman onların alemini de görüyorsunuz. Çok bilgi almam gerektiği durumlarda onlara da başvuruyorum. Onları gönderebiliyorum bazı insanların fikirlerini öğrenmek için.

Üç harflileri mi gönderiyorsunuz?
Evet, örneğin erkek arkadaşınız var ve siz onun kendiniz hakkında ne düşündüğünü öğrenmek istiyorsunuz. Ben oraya gönderiyorum ve hakkınızda ne düşünüyor öğreniyorum.

Ciddi misiniz?
Çok ciddiyim ve ben boğa burcuyum asla yalan söylemem. TV 8'de bununla ilgili program yaptım. Hocalarla çalışıyorum, büyü yapıyorum şu kadar para alıyorum diyen hiç bir medyum görmemişsinizdir, inceleyin. Ben söyledim ama. Tabi emniyet geldi sonra yerime o da ayrı bir şey ama ben buyum yani. Halkın karşısında da konuşurum söylerim ben yani. Hiç gizlemem hayatımdaki yaptığım bir şeyi.

İnsanların tepkileri nasıl size?
İnsanlar aslında normalde yadırgarlar böyle benim gibi insanları. İnsanlara yardım ediyorum sonuçta ben.

Ücret alıyorsunuz ama öyle değil mi?
İşte normalde yok ücret almıyorum demem lazım.Ama hayır ücret alıyoruz ama bakın nasıl. Ben zenginin parasını alıp fakire yardım ediyorum. Öyle zengin insanlar geliyor ki örneğin benim kısmetim kapalı açar mısınız diyor. Bakıyorum yok sizin kısmetiniz kapalı değil diyorum o zaman başka hocaya giderim diyor. Zorla para vermek istiyor. O tür insanlardan alıyoruz parayı.Yoksa sıkıntıda olan parası olmayan insandan değil.
En çok ben burada psikologluk yapıyorum. İnsanların çok derdi var. Normalde seans alınırken ben fal gibi bakıyorum. Fal ücreti alıyorum. Bu şekilde yaklaşıyorum ben ve 24 saat bu insana yardım ediyorum.

Tarot kartları görüyorum burada
Ben suya bakıyorum, aynı zamanda tarotun enerjisine çok inanıyorum. Ben kendime tarot bakmam korkarım bu nedenle.Tarot, Orta Çağ’ın sonlarına doğru ortaya çıkmış olduğu tahmin edilen ve insanlık çağının bilinen en eski kehanet yöntemlerinden biridir. Bu insanların her karekterini anlatan, her özelliğini söyleyen bir enerji. Aynı zamanda günlük yaşayadığınız şeyleri söyler tarot. Suda gördüklerim daha uzun vadeli şeylerken tarotta günlük çıkar. Tarota bakıp gördüklerimi çok net söyleyebiliyorum.

Kötü birşey gördüğünüzde söylüyor musunuz?
Gaybı Allah bilir. Bunun altını net çizmek istiyorum. Benim duru görümle gördüklerimin hepsini söyleme iznim de yok örneğin. Gördüğümüz herşeyi söyleme yetkimiz yok. O yüzden ben bazı sınırları geçip kesin konuşmayı sevmiyorum. Bana gelip ben bu kişi ile evlenecek miyim diye soran insanlar var. Ben baktığımda onunla evlenmeyeceğini görüyorsam o var ama hayatına şöyle biri daha girecek diyorum ona yoğunlaştırıyorum. Güzel olayları ise net söylüyorum. Ev alacaksan bunu net olarak söylüyorum, evleneceği kişiyi söylüyorum, o kişinin kendisini sevdiğini söylüyorum hatta evlenip çocuklarının adına cinsiyetine kadar söylüyorum. Ama dediğim gibi tarotun enerjisi bir yandan iyiyken bir yandan da sıkıntılıdır. Bunda burçlarında çok önemi var.

Burçlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Burçlar hayatımızı şekillendiren en önemli unsurlardır. Ben burçlara çok önem veririm.

Ailenizde sizin özelliklerinize sahip kimseler var mı?
Annemde var. İşte az önce söz ettiğim üç harfliler annemde var. Annemden bana geçmiş bazı özellikler. Fakat benden çocuklarıma geçsin istemiyorum. Çünkü ben çok zorluklarını çekiyorum. Dört çocuk annesiyim. Çocuklarıma bu özellikler geçmesin çünkü çok zor ve insanlardan uzaklaştıran bir durum. İnsanların iyisini kötüsünü görüyorsunuz, sana zarar vereceğini görüyorsun. Tüm bunlar benim yaşantımı çok zorlaştırıyor. Şu koskoca İstanbul'da iki tane dostum var. Çünkü sır veremiyorsun, güvenemiyorsun. Olacak şeyleri yapacaklarını net görüyorum o yüzden yalnız kalıyorum. Çocuklarımın bunları yaşamasını istemem.

Çok zor bir hayatınız olduğunu söylüyorsunuz, evde ki durumunuz nasıl?
Şimdi ben ikinci evliliğimi yapıyorum. Bu eşimle evlenirken ben ona sana asla bakmayacağım dedim. Onunla ilgili perdemi kapattım. Çünkü ben evliliğimde daha önce gördüm. Bu nedenle rabbime dua edip şimdi ki eşimle ilgili şeyleri görmüyorum. En düzgün adamda bile ben bir şeyler görüyorum çünkü. Bana evli çiftler geliyor, kadın eşi hakkında bilgi almak istiyor, bakıyorum ki boşanacaklar görmüyorum kötü şeyler diyorum bazen. Evliliklerin kurtulmasını da sağlıyorum böylece. Çok aile kurtardım, çok kişiyi intihardan kurtardım. Mesela erkekler geliyor karım beni aldatıyor mu diye, şimdi kadınlar daha çok aldatıyorlar maalesef. Geçen gün hatta çok yakında böyle bir olay yaşadım. Eşim aldatıyor mu diye bir adam geldi. Yok dedim hemen o gittiğinde eşine telefon açtım dedim eğer eşin senin aldattığını görürse bak çok kötü şeyler olacak. Ya seni ya kendini öldürür dedim. Sonuçta bir evlilik var neden ben yuvalarını yıkıyım ki.

Size anladığım kadarıyla daha çok sorunlu insanlar baş vuruyor?
Gerçekten bana şimdiye kadar hiç derdi olmayan bir insan gelmedi daha. Keşke gelsede bende rahat rahat bir şeyler söylesem.

Biraz da Menekşe Cafe'den söz edelim. Ne zaman açtınız cafeyi?
Burası bir fal cafe. Fal cafe olarak açtım ben burayı. Ben buraya herkesi kabul etmiyorum. Hele Ramazan ayında hiçkimseyi kabul etmiyorum., fal bakmıyorum. Normal günlerde de tek tük ve özel kişileri alıyorum. Gerçekten sorunları olduğunu anladığım kişilerle görüşüyorum.

Neden seçici davranıyorsunuz?
Öyle insanlar oluyor ki buraya gelip fal baktırıyor ve falda benim gördüklerimi gidip eşine söylüyor. O zaman da ben çok sorun yaşıyorum. Adamlar basıyor burayı. Çok ciddi sorunlar yaşıyorum bu nedenle. Yıllar önce de bir adamın çocuğu kaybolmuştu bana gelmişti ve çocuğunun mafya tarafından kaçırıldığını gördüm, söyledim.Benim başım derde giriyordu bu yüzden. Ben örneğin televizyonda ki bir çok olayı görüyorum ama söylemiyorum bu nedenle. Çünkü söyleyemiyorum. Başım ciddi anlamda derde girer yani bunları söylersem.

Günümüzde fal olayını suistimal eden bir çok insan var. Falcılıkla medyumlukla bir çok insandan para alıyorlar. Bu konuda ne diyeceksiniz?
Benim bu insanlara söyleyeceğim şey ben dahi olsam itikat edipte herkese güvenmesinler.  Her görüyorum diyene inanmasınlar. Falcı sözüne güvenerek insanlar ilişkilerini, evliliklerini bitirebiliyor. Ben asla hiç kimsenin birbirinden ayrılmasını sağlamıyorum. Bende para alıyorum ama ben olmadığı zaman iş parayı iade ediyorum. Çünkü ben dört çocuk büyütüyorum ve hiç kimsenin haram ettiği parayı alamam. Sonuna kadar da o işle uğraşırım paramı haketmek için. Ayrıca bir çok hoca var. Bende hocalarla çalışıyorum. Çünkü benim ilmim yok. İstanbul'da ilmi olan çok az hoca var. Bu nedenle insanlar herkese güvenmesinler.

Bir daha dünyaya gelseniz ve seçme şansınız olsa yine böyle bir özelliğe sahip olmak ister misiniz? 
Asla istemem, çok zor. Hatta ben yıllar önce psikolog olmayı çok istiyordum insanlara yardım edebilmek için. Ama şimdi bunun çok zor olduğunu görüyorum. Şimdiki düşüncemle hemşire olmak isterdim insanlara yardım edebilmek için. Yine ama insanlara yardım etmeyi seçer isterdim.

Siz bir çok televizyon programı da yaptınız. Yeni projeleriniz var mı?
Evet bir çok televizyonda yer aldım. Şu sıra bir televizyon programım yok.  Çok yakın zamana kadar bir kanalda programım vardı ama insanlar televizyonda da o kadar saçma sapan sorular soruyorlar ki bıraktım bende. Canlı yayında bağlanıp soru soranlara tamam ama birde özellikle bana düşmanlık etmek için konuşanlarda bağlanıyor.Ben aslında bilsem de onun hakkında ki herşeyi kaldırıp bilemedin diyebiliyor düşmanlık olsun diye. Yayından sonra arayıp bildin diyenler oluyor.Son programımdan o nedenle ayrıldım yayında kesmediler diye. Bir çok televizyon programına da konuk oldum. Çok yakında Gülgün Feyman'ın çıktığı bir kanal var orada başlayacağım Allahın izniyle.
nHalkın dışında daha tanınmış simalar sanatçılar, siyasiler size başvuruyor mu?
Tabi ki. Zaten ben sanatçıların medyumu diye isimlendiriliyorum. Sanat camiasının bir çok ünlü ismine baktım. Ece Erken'in programında hatta İbrahim Tatlıses'in vuruluşuna kadar hatta söylemiştim. Siyasiler, politikacılarda geliyor bana. Seçim öncesi de çok geldiler.

Aklınızda kalan unutamadığınız bir olay var mı?
Çok yıllar önce Cem Uzan'a fal bakmıştım. Hayatımda ilk defa bir insana yalan söyledim. Yalan söyledim çünkü yatta baktım ben fala. O zamanlar Arnavutköy'de yerim vardı. Eşi de çok değerli bir insandır çok severim. Hatırlarlar mı bilmiyorum. Gelip beni yata götürdüler. Ben de kazanacaksınız, herşey çok güzel olacak diye konuştum. Aslında görmüştüm kazanamayacağını ama  öyle adamlarıyla falan gelip beni aldıkları için korkmuştum. Dedim kötü şeyler söylemeyeyim. Sonradan çok iyi bir insan olduğunu öğrendim ama o zaman korkmuştum. Beyin bile okuyamamıştım yani. Hatta hiç unutmam sonradan bana haber göndermişti doğruyu söylemediğimi anlamış meğerse. 
Bir de bir kocanın karısını öldürmesini engellemiştim. Adam bana geldi eşimin beni aldattığını görüyorum, ses kaydını dinledim, resimleri var "O adamla beni aldatıyor" dedi. Baktım yemin verdi, evet aldatıyor dedim. Gitmiş almış eşini balkondan aşağı sarkıtıyor. Araya emniyet güçleri girdi. Beni de götürdüler. Ben orada adama ne diller döküyorum, bak sen böyle söylediğin için ben aldatıyor dedim sen bana inanma, falcıların sözüne inanılır mı hiç diye görmeyin nasıl yeminler ediyorum. Falcılara inanılmaz, falcının lafıyla hareket mi edilir diye diye ikna ettim adamı. Yemin edebilirmisin dedi ilk defa yalandan yemin de ettim. Yıllar sonra Eminönü'nde balık yerken bir el omzuma dokundu. Baktım o adam. Ya dedi sen ne kadar büyük insansın. Dedim ne oldu? Biliyormusun eşim o kişiyle kaçtı dedi. (Gülüyor)

AK Parti ile CHP koalisyon kurar

Türkiye'nin geleceğine dair astral tahminleriniz var mı?
Var tabi. Şu an çok gündemde olan hükümet kurulması ile ilgili görümü söyleyeyim size. Ben büyük ihtimal AK Parti-CHP koalisyonu gerçekleşecek şeklinde görüyorum. Fakat bu da yürümeyecek ve erken seçim yapılacak. Erken seçim olduğunda da şimdi ki hükümetin artık olmayacağını görüyorum. Dünyanın durumunu ise hiç iyi görmüyorum. Bundan sonra dünyada güzel şeyler görmüyorum. Zaten İstanbul'da iki üç yıl içinde bir deprem olacak. 2016-2017 de seller ve sıkıntılı durumlar yaşanacak.

Gözler görüyor sesler duyuyor

Görüntü derken?
Ben önce size çok korkutucu gelebilir ilk başlarda bana ve aileme de çok korkutucu gelmişti ama gözler görüyordum, sesler duyuyordum. O zamanlar daha 13 yaşındaydım. Hatta 8-9 yaşlarındayken de oluyordu ama 13 yaşında daha yoğun yaşamaya başladım. Aileme bunu söylediğimde hatta çok sıkıntılı dönemler yaşadım. Hasta olduğumu düşündüler, hacılara hocalara doktorlara götürdüler. Hatta İzmir'de ruh ve sinir hastalıklarına kadar götürdüler, acaba halisünasyon falan mı görüyor diye. Asla değildi. Ben ne tedaviler ne ilaçlar kullandım ama yinede görüyordum yine de duyuyordum. Hiç bir şey bana etki etmedi. Hatta herkes üç harflileri var dedi, halen de öyle zannederler beni piyasada. Ama üç harflilerim yok benim. Benim "Duru görü" dediğim ve Allah tarafından bana verilmiş bir yeteneğim var. Bunu insanlara söylediğim zaman ki ben bunu ilk defa açık açık size konuşuyorum benim üç harflilerim yok duru görüm var. Ben televizyonda da medyada da hep üç harflilerim var dedim ama ilk kez açıklıyorum duru görüm var. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bahar - 1 yıl önce
Sizin duru görüdüğünüz falan yok. Allah'ınızdan bulun inşAllah