15 Temmuz faşist bir darbe girişimidir... Arkasında açık açık FETÖ vardır...


Ali Tarakçı

Ali Tarakçı

13 Temmuz 2017, 20:45

15 Temmuz darbe girişimine hala bu ülkede inanmayanlar var. Hala tiyatro olduğuna inananlar var... 
Hala Gülencilerin devlete yerleşmesinde en üst düzeye gelmesinde, AK Parti'nin koalisyon yaptığı gerekçesiyle, darbenin arkasında Erdoğan olduğunu iddia edenler var.
Hala 15 Temmuz darbesinin milletin kahramanca müdahalesi ve Erdoğan'ın direnişinden dolayı başarısız olduğuna inanamayanlar var.
****
Türkiye tarihindeki ilk başarısız darbe girişiminin tarihi 22 Şubat 1962.
Darbe zorlukla bastırıldı.
Darbenin başı Hava Harp Okulu Komutunı Talat Aydemir emekliğe sevk edilerek af edildi.
Başarısız darbe girişiminin ardından, 21 Mayıs 1963 tarihinde ikinci kez darbe girişiminde bulundu.
Ankara'da TBMM'nin önünde çatışmalar yaşandı. Jetler Harp Okulu'nu vurdu. 
Darbeci Albay mahkeme önüne çıkarıldı. İdam kararı verildi.
Savunmasında; “Bugün bıraksanız yine darbe yaparım” dedi. Şimdinin darbecileri açık açık görüntüleri olmasına rağmen korkudan hiçbiri suçlarını kabul etmiyorlar.

İlk başarısız darbeye katılan Gülen
Talat Aydemir'in son başarısız darbe girişimine Ankara'da zorunlu askerliğini yapan 22 yaşında bir imam da katılmıştır. İmam başarısız darbeyi şöyle anlatmaktadır: “Son gece hepimiz pür heyecandık. Radyo Evini bir onlar, bir bizim taraf teslim alıyordu. Önce ihtilal ilan ediliyor, ardından 'asiler bastırıldı' deniyordu. Üzerimizde uçaklar uçmaya başladı. Niyetleri Mamak'ı ortadan kaldırmakmış. Bizim taraf teslim oldu...” 
Darbeye katılan o imamın ismi Fettullah Gülen'dir. 
****
Fettullah Gülen'in hayatının anlatıldığı “Küçük Dünyam” kitabı şimdilerde FETÖ en militan şekilde  mücadele(!) eden Latif Erdoğan yazdı. O kitap da, Gülen 1970 öncesinde komando kamplarında nasıl eğitim verdiğini anlatır. 
****
Gülen, 1962 yılında İskenderun'da askerliğine devam ederken verdiği bir vaaz da siyasi eleştiri yapar. Gözaltına alınır. Anılarında anlatır, o yıllarda bile kendisini koruyan subaylar vardır.
****
Gülen, 12 Mart 1971 darbesinden sonra yeniden tutuklandı. Afla serbest bırakıldı. 
12 Eylül 1980 darbesinden sonra da arananlar listesindeydi. Darbeyi kendisine önceden üst düzey subaylar haber vermişti. Altı yıl boyunca arandı! Tabi bulunamadı!
****
Ordu'ya sızdığıyla ilgili ilk haberi Nokta Dergisi'nden Ruşen Çakır ve Can San 28 Aralık 1986 günü “Orduya sızan dinci gurup: Fettullahçılar...” manşeti ile yaptı.

Başarısız olunduğunda neler olacağını biliyordu
1986 yılında Fettullah Gülen'in yaptığı sohbet 1999 yılında Türkiye'den ayrıldıktan üç ay sonra bir yayınlandı. 
“.... Belli bir noktaya, belli bir kıvama gelecekleri ana kadar, bu şekilde hizmet etmeleri “Şart, zaruri, lüzumlu. Yanlış bir şey yapar, kıvama ulaşılmada, özleriyle tam bütünleşmeden, gereken mesafe alınmadan, bir kısım erken huruç diyebileceğimiz çıkışlar yapılırsa, dünya başlarını ezer ve Müslümanlara Cezayir'deki hadise gibi yeni bir hadise yaşatırlar. Suriye'deki gibi 82 vak'ası gibi fecaat ve fezaat yaşatır ve bu falso ile yediğimiz mağlubiyeti telafi edemeyiz. Yanlışı telafi edemeyiz. Bu sefer onlar sizi kıskıvrak derdest eder, bir daha belinizi doğrultmanıza fırsat vermezler. Hafizanallah..."

Darbenin arkasında ki siviller, FETÖ'nün abileridir
Darbenin arkasındaki siviller aranıyor.
Ve kamuoyunda askerlerin arkasında ki sivillerin kimler olduğu ve ortaya çıkarılmadığı sorularak, siyasi ayağı soruluyor. Siyasi ayağı abilerdir...
****
Adil Öksüz. 2002-2016 yılları arasında tam 109 kez, darbeden önce 25 ayda 12 kez yurt dışına çıkmış.
9 Ocak 2015 tarihinde Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bizzat gelip şikayetçi olan Çetin Acar, Adil Öksüz'ün, Fettullah Gülen'e mollalık yaptığını, Hava Kuvvetleri Komutanlığı imamlığına getirildiğini söylemiş.
Bu şikayet kimsenin dikkatini çek(e)memiş. Çünkü emniyetçi FETÖ’cüler ifadeyi perdelemiş.
Darbeden 4 gün önce Adil Öksüz ABD'ye gitmiş. 
İki gün kaldıktan sonra 13 Temmuz'da Türkiye'ye Batmaz ile beraber dönmüş.
Akıncılar Hava Üssü'nden, kaçmaya çalışan askerlerle beraber yakalanmış.
Sonra Jandarma ve adliye içersindeki FETÖcüler sayesinde serbest bırakılmış ve sırra kadem basmış. 

Kemal Batmaz... Adil Öksüz ile beraber darbeden dört gün önce ABD'ye uçmuş.
Kaynak Holding'in üst dezey yöneticilerinden... Darbe gecesi Akıncı Üssü içindeki 143. F-16 Filosu'nun koridorlarında çekilmiş güvenlik kayıtları bulundu. 
O da yakalandığında, Öksüz gibi tarla bakmaya geldiğini söylemişti.

Harun Biniş... Bilkent Üniversitesi Elektronik Mühendisliği mezunu. Kaynak Holding'e bağlı Sürat Bilişim Şirketi'nin İnternet Çözümleri Gurup Yöneticisi. 2010-2013 yılları arasında Türkiye'de adli dinlemelerin üssü Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nda çalıştı. Yasadışı dinlemelerle ilgili yargılandı, ifade verdi. Adil Öksüz, Kemal Batmaz gibi Harun Biniş de şehir dışında bulunan bir askeri üstte gözaltına alındı.

Harun Şahin... Kaynak Holding bünyesinde, İstanbul'da tüm sokok kamerası sistemlerini yapan Sürat Teknoloji'nin eski Genel Müdürüydü. 


Niyazi Akalın... Kaynak Holding'e bağlı Sürat Teknoloji'de sistem mühendisiydi.


Seyfullah Genç... Harun Şahin'in sahip olduğu Supercom şirketinin CEO'suydu. Darbe gecesi görevi TRT ve digital yayın platformu Digitürk yayınlarını ele geçirmek darbecilere yardım etmek için ayaktaydı. TRT'de bulunan darbecilerin yanında Bilgisayar Mühendisi Onur Demircan Türk Silahlı Kuvvetleri'ne savunma ve havacılık konularında hizmet veren Havelsan'da çalışmaktaydı. 

Mithat Aynacı... Gezi Parkı olayların sırasında gösterileri bastırmakla sorumlu Polis Güvenlik Şube Müdürü Yardımcısı'ydı. Aşırı gaz kullanımı, keyfi göz altılarda onun da imzası vardı. 1 Kasım 2014'te Gülen Cemaati mensubu olduğu için görevden alındı. Daha sonra bir mahkeme kararıyla polisliğe geri döndü. Ancak hiçbir görev verilmedi. (OHAL olmasıydı devletten FETÖ’cü temizliği yapılamazdı. Hepsi adliyedeki güçleriyle geri dönerlerdi.)
Darbe gecesi İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasını teslim almaya gelen darbecilerin tankını durduran halk askeri tankın içinden polis üniformalı bir adamı çıkardı. Bu adam Mithat Aynacı' ydı.

Anafartalar Koleji... Ankara'da laik ve Kemalist bilinen özel bir okuldu. Asker çocuklarına okulda indirimler yapılıyordu. Okulun sahibi Hakan Çiçek darbe gecesi Akıncılar Üssü'nde yakalandı. O da ifadesinde subay olan bir öğrenci velisini ziyarete geldiğini söyledi. 
Darbeden sonra Kolejin Gülen Cemaati'nin ordu içindeki subayların çocuklarını göndermeleri için kurulmuş özel kolej olduğu ortaya çıkarıldı.

15 Temmuz'a darbe girişimi diyemeyenlere...


1- 15 Temmuz darbe girişimi şüpheye mahal bırakmayacak bir şekilde faşist bir darbe girişimidir.
2- Darbe girişiminin arkasında ki isim, hiç şüpheye mahal bırakmayacak bir şekilde Fettullah Gülen ve o'nun cemaatidir.
3- Darbenin sivil ayağı, askerlerden sorumlu abilerdir.
4- Darbenin destekçileri; emniyet, adalet ve devletin tüm kurumlarındaki FETÖ’cülerdir.
5- Darbeyi destekleyecebilecek olanlar ise Erdoğan'dan ölümüne nefret eden muhaliflerdir.
6- Darbe gerçekleşmiş olsa, AK Parti ve medyadan darbe işbirlikçilerinin kimler olacağı da bugün açık açık ortadadır.
7- 15 Temmuz darbesini engelleyen milletin kendisidir. İnanmayanlar ise sıradan insanların nasıl olup da tankların altına yattıklarını, kurşunların üzerine yürüdüklerini, ölümü büyük bir yiğitlikle, imanla karşıladıklarını anlayamayan, milletine yabancılaşmış olanlardır. 
8- Tüm yanlışlarına, adaletsizliklerine rağmen OHAL olmasaydı, FETÖ'cüler devletten uzaklaştırılamaz ve devletten temizlenemezlerdi.

Son söz: Türkiye artık normalleşmelidir. İktidar milleti sadece kendisine destek verenler ve destek vermeyenleri de terörist ve devlet düşmanı olarak görmekten vazgeçmelidir. OHAL adaletsizlikleri önlenmelidir. Haksız yere tutuklanan, uzaklaştırılanların bir an önce itibarları iade edilmelidir. Milleti kucaklamayan, ötekileştiren söylem ve politikalardan vazgeçilmelidir. Çünkü bugünkü durum sürdürülebilir değildir.

(FETÖ ile bilgiler kaynak:

Yıldıray Oğur-Ceren Kenar)

Bu köşe yazısı 13 Temmuz 2017, 20:45 tarihinde ve saatinde eklenmiştir.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.