Akgün dış güçlerin adamıdır

AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen kahvaltılı toplantıya katılan AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Aziz Babuşçu önemli açıklamalar yaptı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'ü hedef alan Babuşçu “Akgün dış güçler tarafından desteklenen bir adamdır” dedi

Akgün dış güçlerin adamıdır

 AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Aziz Babuşçu, genel seçimlere bir ay kala seçim çalışmalarını hızlandırdı. AK Parti Büyükçekmece İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen kahvaltıya katılan Babuşçu, burada hem partililerle hem de basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gerek yaklaşan seçimlere ilişkin gerek ülke gündemine ilişkin açıklamalar yapan Babuşçu'nun en dikkat çeken açıklaması ise Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ile ilgili oldu. Akgün'ü dış güçlerin adamı olarak tanımlayan Babuşçu aynı zamanda Akgün'ü işbirlikçi olmakla da suçladı. 


Güç merkezleriyle ittifak yapıyorlar
Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'ü hedef alan açıklamalarını sürdüren Babuşçu, Akgün'ün belli bir takım dış güç odaklarla ittifak içerisinde olduğunu ve bunun CHP'nin yerel siyasetteki temel yol haritası olduğunu savundu. Başkan Akgün, 7 Haziran'da yapılacak olan seçimleri Kurtuluş Savaşı'na benzetmesine dair de konuşan Babuşçu, “Seçimleri Kurtuluş Savaşı olarak görmeleri kendi çıkarları içindir. Ülkenin değil kendilerinin Kurtuluş Savaşı'nı veriyorlar” dedi. 
Akgün hakkında çarpıcı ifadeler kullanan Babuşçu, “CHP'nin yerel yöneticilerinin önemli bir kısmı gibi Akgün'de dış güçlerle işbirliği yaparak, onlarla birlikte yürüyor. Seçimleri bir Çanakkale Savaşı'na ya da Kurtuluş Savaşı'na benzetiyorlar. O savaşta da herhalde o zamanlarda gelip boğazlarımıza kadar dayanan yabancı devletlerle işbirliği yapacaklardır. O yüzden Hasan Akgün dış güçlerin adamıdır, onların işbirlikçisidir” ifadelerini kullandı. 
AK Parti Büyükçekmece Belediye Meclis Üyeliği'nden istifa eden Seher İlhan Yıldız hakkında da yorumda bulunan Babuşçu, “İstifa kişisel bir iradedir. Bu iradeyle ilgili partinin dsiplin mekanizmasını çalıştırıp, yönlendirmesi mümkün değildir” dedi.

Yeni figürleri HDP olmuş
Yaklaşan genel seçimlerle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Babuşçu, seçimlerden çıkacak sonucun Türkiye'nin geleceği açısından oldukça önemli olduğunu belirtti. AK Parti'nin tek başına iktidar olarak sandıktan çıkacağını iddia eden Babuşçu, diğer ihtimalleri de eleştirdi. “Koalisyon ummak ve beklemek, eski Türkiye'ye bir dönüştür” ifadesini kullanan Babuşçu, muhalefet partilerine de yüklendi. 
Daha önceki yıllarda birilerinin yazdığı senaryoyu CHP ya da MHP'nin üstlendiğini söyleyen Babuşçu, “Bakıyorsunuz şimdi senaryoları HDP. Yeni figürleri de HDP olmuş” dedi. CHP ve MHP'ye bugüne kadar birçok rol verildiğini de açıklayan Babuşçu, “Ama onlar kendilerine verilen o rolleri yeterince iyi oynayamadılar. Yeterince iyi oynayamadıkları içinde şimdi rolün sahibi değişti ve HDP oldu” diye konuştu. 

Bir barış diyorlar bir savaş!
Yeni senaryo olarak tanımladığı HDP'nin de etkisiz olacağını ileri süren Babuşçu, HDP'nin her yerde farklı bir şeyin bayraktarlığını yaptığını savundu. HDP'nin batıdaki şehirlere gittiği zaman ağzından barışı düşürmediğini, doğudaki şehirlere gittiği zaman ise savaşı düşürmediğini ifade eden Babuşçu, “Bunları izliyorsunuz, görüyorsunuz. Batıya geliyor ille de barış diyor. Ağızlarından barış kelimesi düşmüyor. Güneydoğuya gidiyorlar sürekli olarak savaş diyorlar. Orada da ağızlarından savaş kelimesi düşmüyor” şeklinde konuştu. 
HDP'nin yürüttüğü siyasetin büyük bir tutarsızlıktan ibaret olduğunu da belirten Babuşçu, “Bunların içerisinde olduğu siyaset tutarsızlık siyasetidir, başka bir şey değildir. Millet bunu görüyor” dedi.
6-7 Ekim tarihlerinde yaşanan ölümleri hatırlatan Aziz Babuşçu, HDP'nin hiçbir zaman samimi bir görüntü vermediğinin de altını çizdi. “Barış, barış diyenler 6 ve 7 Ekim tarihlerinde ne yaptı hepiniz gördünüz. Bir sürü insanı serhildan deyip ölüme sürükledi. Böyle bir şey olmaz. Bu çelişkiyi herkes görüyor, görecek” dedi.
HDP'ye yönelik eleştirilerini sürdürürken Fethullah Gülen Cemaati'ne yüklenmeyi de ihmal etmeyen Babuşçu, “HDP tüm bu tutarsızlıklarının yanında diğer yandan da paralel yapıyla birlikte yürümektedir. Paralel yapı tarafından desteklenmektedir” şeklinde konuştu. 

17-25 Aralık darbe girişimiydi!
AK Parti'nin seçimlerde en büyük favori olduğunu belirten Babuşçu, bu nedenle çeşitli partilerin AK Parti üzerinden de senaryolar üretmeye çalıştığını söyledi. AK Parti'nin çizdiği yolun ve ilerlediği noktanın bazıları tarafından hazmedilemediğini belirten Babuşçu, “Bütün bunların yanında bir bakıyorsunuz, başka başka şeyler görüyorsunuz. Misal 17-25 Aralık'ta olanlar. Tamamen bir darbe girişimiydi” dedi. 
Partisinin önünün darbeyle kesilmek istendiğini iddia eden Babuşçu, 17-25 Aralık tarihlerinde yaşanan yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının da ciddi bir darbe niyeti barındığının ısrarlı bir şekilde altını çizdi. Bugüne kadar AK Parti'nin 9 seçime girdiğini ve girdiği 9 seçimin tamamından galip çıktığını da anımsatan Babuşçu, “Şimdi önümüzde 10'uncu seçim var. Ondan da Allah'ın izniyle galip çıkacağız. Bunu bilen yerli AK Parti düşmanları da ittifak içerisine girmişler. Ama darbe yaparak, ama başka işler yaparak, partimizin bu gidişatını ve hızını kesmek istiyorlar. Ellerinden gelen her şeyi yapabilecek, korkunç bir seçim ortamıyla karşı karşıyayız” diye konuştu. 

Ayrımcılık yapıyorlar
Ulusal gündeme ve seçimlere ilişkin yaptığı yorumların ardından tekrar yerel gündeme dair açıklamalarda bulunan Babuşçu, Büyükçekmeceli mahalle muhtarlarının sorularını yanıtladı. Büyükçekmece'de önemli ayrımcılıklar yapıldığını kaydeden muhtarlar bu konuda Babuşçu'ya da dert yandı. 
Fatih Mahallesi Muhtarı, kendilerinin Büyükçekmece'nin 24 mahallesi içerisinde en büyük mahalle olduğunu anımsatarak, “Buna rağmen hiçbir hizmet alamıyoruz. Muhtarlık binamız yok, sağlık ocağımız yok. Biz hizmet istiyoruz, bunu kim getirir bilmiyoruz. Büyükçekmece mi getirir, İBB mi getirir? Fark etmez. Birisi getirsin istiyoruz” dedi. Tepecik Hürriyet Mahallesi Muhtarı da benzer şikayetlerde bulunarak, büyük bir mağduriyetin içerisinde olduklarının altını çizdi. Mahallelerinde 250 metrelik bir yeşil alan bile olmadığını kaydeden muhtar, “Mahallemizde yaşayan insanlar nerede nefes alacaklar? Bilmiyoruz. Bir yer göstersinler ve insanlar nefes alsın. Mimarobaya binlerce metrekare yeşil alan yapıyorlar, bize yapmıyorlar. Bu çok açık bir haksızlıktır. Bizim suçumuz AK Parti'ye oy vermek galiba” şeklinde konuştu. 

Burayı ilmik ilmik dokuyun

muhtarların şikayetlerini dinleyen Babuşçu, ayrımcılığa şaşırmadığını belirterek, bunun önüne geçeceklerinin sözünü verdi. İBB'nin Tepecik dahil birçok noktada çalışmalara başlayarak ortaya çıkan ayrımcılığı gidereceğinin sözünü veren Babuşçu, “Siz hiç merak etmeyin” diye konuştu.  Büyükçekmece'de yerel yönetimin değişmesi gerektiğini de belirten Babuşçu, bütün muhtarların çalışması gerektiğini belirtti. “Büyükçekmece'yi ilmik, ilmik dokuyun” ifadelerini kullanan Babuşçu, “2019 yılı geldiğinde Büyükçekmece'yi AK Parti ile tanıştıralım. Bunu hep birlikte başarabiliriz” dedi.  AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı Hatice Bozdağ'a da sahip çıkılması gerektiğini söyleyen Babuşçu, “Köstek olmayın, destek olun” mesajı verdi. 

Yoğun katılım oldu

aziz Babuşçu'nun katıldığı kahvaltılı toplantıya geniş bir katılım oldu. Büyükçekmece İlçe Kaymakamı Hulusi Arat'ın da katıldığı ama Babuşçu'yı beklemediği kahvaltıda, Büyükçekmece Şoförler Odası Başkanı Mahir Ereke, Esnaf Odası Başkanı Rahmi Yazıcı ve çok sayıda isim katıldı.
Babuşçu kahvaltılı toplantının ardından Büyükçekmece'de esnafı ziyaret ederek bir süre onlarla bir araya geldi ve sohbet etti. Sorunlarını Babuşçu'ya ileten vatandaşlar en kısa sürece çözüm isterken, Babuşçu'da çok kısa bir zamanda sorunları çözeceklerinin müjdesini verdi. 

Bir telefonla sorunu çözdü

büyükçekmece’de  esnafla görüştüğü sırada vatandaşların da sorunlarını dinleyen Babuşçu, 20 kişilik bir grubun Küçükçekmece Belediyesi'nden alacağı olduğunu öğrenmesi sonucu olaya müdahale etti. İnşaatçı oldukları öğrenilen kişilerin alacaklarının verilmesi için telefonla Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz'i arayan, Babuşçu sorunu kısa bir sürede çözdü. 

Gezi eylemlerini anımsattı

17-25 Aralık'ta yaşanan olayları darbe girişimi olarak yorumlayan Babuşçu, Gezi eylemlerini de aynı kefeye koydu. Gezi'de yaşananlarında büyük bir ayaklanma olduğunu ve çok açık bir darbe girişimi olduğunu savunan Babuşçu, Gezi eylemleri boyunca yayınlanan deklerasyonları anımsattı. Gezi eylemlerine katılanların yayınladığı deklerasyonda, üçüncü köprü ve üçüncü havalimanı gibi çalışmaların son bulmasının istendiğini belirten Babuşçu, “Bunlar bizim yürüdüğümüz yolu hazmedemiyorlar. Millete rağmen bir şeyler yapmak istiyorlar. Türkiye'nin önünü açacak birçok projenin gelişmesine karşı duruyorlar. Bizde buna izin vermeyeceğiz. Türkiye'yi geliştireceğiz, önünü açacağız. Hızlı tren de yapacağız, ülkeyi demir ağlarla da öreceğiz” ifadelerini kullandı. 
SALİH MERT

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.