Devlet cemevlerine yardım edecek

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Arena Spor Salonu'nda partisinin seçim vaatlerini açıkladı. Ekonomik vaatlerinin yanı sıra Alevilere yönelik vaatleriyle de dikkat çeken Bahçeli, cemevlerine yardım sözü verirken, cemevlerini ibadethane olarak tanıyacaklarını da söyledi

Devlet cemevlerine yardım edecek

 MHP lideri Devlet Bahçeli, Ankara Arena Spor Salonu'nda partisinin seçim vaatlerini açıkladı. Binlerce partiliye seslenen Bahçeli, çarpıcı açıklamalar yaptğı konuşmasında sık sık AK Parti iktidarına ve zaman zaman da CHP'ye yüklendi. 

Ekonomik vaatleri ve cemevlerine yönelik vaatleriyle dikkat çeken Bahçeli, MHP iktidarında cemevlerinin ibadethane sayılacağından ve Alevi vatandaşlar için Diyanet İşleri Bakanlığı'nda kadro açılacağından da söz etti. Halkın vergilerini yine halka dağıtacağının sözünü veren Bahçeli, AK Parti lideri Ahmet Davutoğlu'na göndermede bulunarak, “Onlar gibi milletin kesesinden ağalık taslamayacağız. Bugün Erdoğan da Davutoğlu da milletin kesesinden ağalık taslıyor” ifadelerini kullandı. 

Vatanı kurtarmaya talibiz
Bahçeli, MHP'nin  toplumsal onarım iddiasıyla huzurlu gelecek milli ahlaklı ve adaletli yönetim vaadiyle milletimizin huzurunda olduğunu vurgulayarak "Biz bu aziz vatanı ağırlıklarından kurtarmaya talibiz.Biz bu güzel ülkeyi arsızın, kansızın, hırsızın, uğursuzun elinden kurtarmaya yeminliyiz. Biz bu necip milleti sorunların arındırmaya dertlerinden çekip çıkarmaya azimliyiz. 46 yıllık kutlu ve şerefli mücadelemizi hep bir adım öteye hep daha iyisine taşımak için mücadele verdik, veriyoruz" şeklinde konuştu. 

Açıklamayı sona bıraktık
MHP Genel Başkanı Bahçeli, seçim programını açıklamasını bilerek sona bıraktıklarını vurguladıç. Bahçeli; şunları söyledi; "Bizim dışımızdaki iddia sahibi tüm partiler eteğindeki taşı dökmüştür. Hepsi birbirinden pek farkı olmayan, birbirini aratmayan söz ve vaatlerini ardı arkasına paylaşmıştır. MHP siyasi taktik ve teferruatlı planlama gereğince beyannamesini en sona bırakmayı tercih etmiştir. Bunu yaparken iki hususu hesaba kattık. İlk olarak geçmiş yıllarda açıkladığımız hedef ve izleyeceğimiz politikalarımız özellikle siyasi kapkaççı AKP tarafından yüzsüzce çalınmıştır. Çünkü bunların işi gücü yürütmektir. Çünkü bunların uzmanlığı emek yağmacılığıdır. Türkiye için söyleyecek sözü kalmamış AKP, bizi kopya etmenin hevesindedir. AKP’nin nefesi çoktan tükenmiş, siyaseti iflas etmiştir."

PKK ile masaya oturmak nankörlük!
Bahçeli; "Dava arkadaşlarıma, faşist, fatiha bilmeyenler diyerek aşağılayan bir adamın, insani değerli bile tartışılmalıdır. Türklükle karşıma gelmeyin diyen birisine itibar etmek söz konusu değildir. Milliyetçiliği ayaklarımın altına alıyorum sözlerini ağzından kurşun gibi çıkaran, PKK ile masaya oturan, sonra bunu inkar eden kim olursa olsun nankördür, riyakardır. Bu itibarla Erdoğan her şey olabilir, her makama ulaşabilir, ancak şu fani dünyada olamayacağı layık görülemeyeceği bir tek şey varsa o da milliyetçiliktir" şeklinde konuştu. Bahçeli;  Başbakan Davutoğlu'na ise şu sözlerle yüklendi: "Diyarbakır’a gidince Kobani’yi selamlayan, Konya’da Mevlana’yı hatırlayan, İstanbul’da Eyüp El Ensari diyen bazen serok bazen, çamur kimi zaman Ahmet Sani, çoğu zaman fotokopi başbakan olan Davutoğlu’na da milliyetçilik 10 gömlek bol gelecektir. Sayın Davutoğlu, senin cibilliyetin cüssen ve müktesabın milliyetçilikle ilgili konuşmaya el vermeyecek, bu iş senin boyunu fersah fersah açacaktır."

Bizimle yürü Türkiye
Bahçeli konuşmasının son bölümünde yurttaşları MHP ile yürümeye çağırdı. Ve şunları söyledi; "Yol vardır huzura açılır. Yol vardır hüsrana aralanır. Yol vardır güvenlik ve esenliğe ulaşır. Yol vardır melanete ve karanlığa varır. Bizim yolumuz güzel ve nurludur. Bizim yolumuz esenlik ve kardeşliktir. Bizim yolumuz Türkiye’nin dirilişi, Türk milletinin ayağa kalkışsa sabitlenmiştir. Bu yüzden AKP’ye oy vermiş kardeşim gel bizimle yürü. CHP ve diğerlerine oy veren vatandaşım buyur bizimle yürü. Kararsız duran kardeşim biliyorum kaygılısın, korkuların var elin AKP’ye gitmiyor, diğerlerine varmıyor o halde gel bu defa saflarımıza katıl, Türkiye için gelecek için güvenlik ve refah için bizimle yürü.Yolsuzluğa, yoldan çıkmışlara karşı bizimle yürü Türkiye. Ne mutlu Türküm diyene sözüne sahip çıkmak için bizimle yürü Türkiye. Ekonomik kaos ve yıkıma karşı, anaforcu AKP’yi alkışlayan CHP’ye, anarşist HDP’ye, acı yaşatan PKK’ya karşı bizimle yürü Türkiye."

Asgari ücret bin 400 lira!
Bahçeli'nin açıkladığı seçim vaatlerinde en çok dikkati çeken kısım ekonomik vaatler ve Alevilere dönük vaatler olurken bir yandan da asgari ücret vaadi dikkat çekti. CHP'nin bin 500 lira asgari ücret vaadine karşılık bin 400 lira asgari ücret vaadiyle cevap veren Bahçeli, ekonomik anlamda birçok yeniliği gerçekleştireceklerinin sözünü verdi.

MHP'nin 2015 yılına ilişkin sıraladığı seçim vaatleri şu şekilde sıralandı;

“Asgari ücret 1400 lira olacak ve vergi dışı tutulacak. Büyük şehirlerde 100 lira da ulaşım desteği verilecek.
Muhtaç ailelere aylık 700 lira aile desteği sağlanacak. Her ailenin en az bir ferdine iş imkanı sağlanacak. 
Muhtaç durumdaki ailelere aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için harcama kartı, (HİLALKART) verilecek. Sosyal yardım ödenekleri bu karta yüklenecek.
65 yaşını doldurmuş muhtaç durumdaki kişilere ödenen aylık 300 liraya yükseltilecek.
Evi olmayan muhtaç ailelere sosyal konut imkanı sağlanacak. Konut sağlanamadığı durumlarda 250 lira kira yardımı yapılacak.
Devletin asli ve sürekli hizmetlerinde çalıştırılan taşeron işçilere kadro verilecek.
Terörle uluslar arası ölçekte mücadele edecek. Güvenlik güçlerinin kışla ve karakola hapsedilmesi uygulamasına son verilecek.
17-25 aralık rüşvet, yolsuzluk, kara para soruşturması ile ortaya dökülen, hükümet üyeleri ile aile fertlerinin içinde yer aldığı yolsuzluk iddiaları başta olmak üzere, tüm yolsuzluk olaylarının üzerine titizlikle gidilecek.
Yolsuzlukları önlemek, mücadele etmek, etkin ve kalıcı politikalar üretmek üzere özerk bir "Yolsuzlukla Mücadele Kurulu" oluşturulacak.
Teşvik, ihale ve bilirkişi gibi yolsuzluğa açık müesseseler denetlenebilir hale getirilecek.
Siyasi ahlak yasası çıkarılacak.”

HABER MERKEZİ
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.