Ülke sevgisiyle büyüdük!

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayları Hayati Arkaz, Mehmet Müftüoğlu ve Alpaslan Alpaslan Akarsu, MHP Avcılar İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği sabah kahvaltısına katılarak partililerle ve yerel basınla bir araya geldi.

Ülke sevgisiyle büyüdük!

 Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayları Hayati Arkaz, Mehmet Müftüoğlu ve Alpaslan Alpaslan Akarsu, MHP Avcılar İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği sabah kahvaltısına katılarak partililerle ve yerel basınla bir araya geldi. Kahvaltıda konuşan Arkaz, “Biz doğuştan ülke sevgisiyle büyüdük” dedi

MHP'nin İstanbul 3. Bölge'deki Milletvekili Adayları Hayati Arkaz, Mehmet Müftüoğlu ve aynı zamanda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Baş Danışmanı Alpaslan Alpaslan Akarsu, Avcılar'da partililerle ve yerel basın mensuplarıyla buluştu. MHP Avcılar İlçe Teşkilatı'nın öncülüğünde gerçekleşen sabah kahvaltısına katılan milletvekili adayları gerek gündeme ilişkin gerekse hedeflerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Milletvekili adaylarının yer aldığı kahvaltıya MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Hakkı Özyurt, MHP Avcılar İlçe Başkanı Muhammed Nur Kutun, İlçe Yöneticisi Mehmet Aslan ve çok sayıda partilinin yanı sıra gazeteciler katıldı.

Yüzde otuz oy alacağız
Kahvaltıda konuşan MHP'nin Avcılarlı Milletvekili Adayı ve Anadolu Hastaneleri sahibi Hayati Arkaz, Avcılar'ın kendisi için çok özel bir yeri olduğunu belirterek, Avcılar dahil bütün üçüncü bölgedeki ilçelerden yüzde otuz oy alacaklarını iddia etti. Arkaz, “Avcılar'da en az yüzde yirmi beş bölgede ise yüzde otuz oy alacağımızı düşünüyorum. Buraların bizim ayrı ve özel bir önemi var. Partimize bölgemizden büyük bir ilgi ve istek var. Bunun karşılık bulacağını düşünüyorum” dedi. MHP'nin seçimlerde önemli bir rol oynayacağına da dikkat çeken Arkaz, kendilerinin en büyük sevdalarının vatan olduğunu ifade etti. “Biz doğuştan ülke sevgisiyle büyümüş insanlarız” diyen Arkaz, “Milletvekili olduğumuz takdir de bu sevdamızı ve sevgimizi herkes görecek” dedi.
1988 yılından bu yana Avcılar'da yaşadığını da söyleyen Arkaz, Avcılar'ı Anadolu'ya benzetti. “Uzun yıllardır yaşadığım için Avcılar'ı iyi tanır, iyi bilirim. İlçemizin bir tarafı göl bir tarafı deniz. Bu bağlamda Anadolu'ya benziyor” diye konuştu.

PKK sokağa indi
MHP'nin seçimlerde oynayacağı rolden de bahseden Hayati Arkaz, “Bugün memlekete baktığınız zaman teröristlerin birçok fırsat bulduğunu göreceksiniz. MHP varken bu fırsatlar verilmiyordu. 1999 yılında MHP'nin ortak koalisyona girdiğini anımsarsınız. O dönemde terör olayları aşağı yukarı bitmişti. Ne kadar terörist varsa hepsi temizlenmiş, dağdan inmiş, memleketten gitmişti. Şimdi ki hükümet ise maalesef teröre fazlasıyla taviz veriyor fazlasıyla imkan veriyor. Öyle ki devletimizin bütün gücünü terörün olduğu bölgelerden çektiler” dedi. PKK'nın Doğu Anadolu'da sokağa indiğini ve caddelerde kimlik kontrolü bile yaptığını vurgulayan Arkaz, “Sokakların PKK'ya bırakıldığını görüyorsunuz. Doğu Anadolu da bugün polis karakoldan, asker ise kışladan çıkamaz duruma geldi. Devletin bütün kadroları silinmiş ve sindirilmiş bir vaziyette. Bunların sıkıntısı devletin yanında vatandaşımız, orada yaşayan insanlarımız çekiyor” ifadelerini kullandı. 

İktidar başka başka konuşuyor
Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu da yaşananlara ilişkin söylediklerini her zaman her yerde söyleyebileceklerini vurgulayan Arkaz, bu konuda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de gerekeni yaptığını anımsattı.  Bahçeli'nin Ankara'da söylediklerinin aynısı gidip Tunceli'de de söylediğini hatırlatan Arkaz, “Ama hükümetin sahipleri olanlara bakıyorsunuz, bunu göremiyorsunuz. İktidar her zaman başka başka konuşuyor. Ankara'ya gidince başka, Diyarbakır'a gidince ise çok başka konuşuyorlar” dedi. Ortaya çıkan bütün manzaralarla beraber ülkenin büyük bir bölünme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu da savunan Arkaz, “Bugün Türkiye bölündü, bölünecek gibi bir noktaya itildi. Anlayacağınız burada büyük bir sıkıntı var. Bu sıkıntı hem bütünlüğümüzü ilgilendiriyor hem de Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını ilgilendiriyor. O yüzden bu konuya hassasiyet gösterilmesi gerekiyor” dedi.

MHP milletin bağrından çıktı
MHP'nin Türkiye için büyük bir ihtiyaç olduğunu vurgulamaya devam eden Arkaz, partilerine hem vatandaşların hem de Türkiye'nin ilgi gösterdiğini belirtti.  “MHP milletin bağrından çıkmış bir partidir” ifadesini kullanan Arkaz, “Bizim partimiz de asla bir ötekileştirme ya da bir ayırma sözkonusu değildir. Bizler için Türkiye'de yaşayan herkes birinci sınıf insandır. MHP dediğiniz zaman bunları bilmek gerekir. Yani her şeyden önce insan geliyor. Milliyetçi olmanın en önemli anlamıda budur” diye konuştu.

Devletin malı mülkü kalmadı
AK Parti'nin ekonomi politikaları konusunda da önemli eleştirilerde bulunan MHP'li Hayati Arkaz, Türkiye'de ekonominin ciddi bir tehlike altında olduğunu öne sürdü. Eskiden devletin malı ve mülkü olduğunu belirten Arkaz, “Şimdi bakıyorsunuz devletimizin malı mülkü bile kalmadı” dedi.
İktidarın devletin sahip olduğu bütün mülkleri bir bir sattığını söyleyen Arkaz, “Ormanlarımız, arazilerimiz, fabrikalarımız, yollarımız, limanlarımız ve bankalarımız bile satıldı. Devletimizin hiçbir şeyi kalmadı. Hiçbir şey kalmadığı gibi devletimizin ekonomisi milli olmaktan da çıktı. En acısı ise bu kadar satışa rağmen ülkemizin borcu AK Parti geldiğinden beridir 4 kat arttı” şeklinde konuştu.

İstanbul yaşanmaz hale geldi
Terör ve ekonomiye ilişkin değerlendirmelerinin ardından İstanbul hakkında da konuşan Arkaz, “İstanbul yaşanmaz bir yer haline gelmiştir” ifadesini kullandı. İstanbul'da en büyük sıkıntının trafik de olduğunu belirten Arkaz, trafiğe benzin pahalılığını da eklemek gerektiğini savundu. Benzin ve mazota verilen parayla insanların neredeyse servet kazanacağını belirten Arkaz, “Türkiye'de benzin ve mazot oldukça pahalıdır. Onlara harcadığımız parayı alt yapıya harcasaydık cebimizden o benzine verdiğimiz paraların yarısı çıkmazdı. Yollarımız bile maalesef benzer durumda. Trafiğe çıkıyorsunuz daha Hadımköy'den itibaren tıkanmaya başladı” dedi. İstanbul'daki tek sorunun trafik olmadığını da aktaran Arkaz, “Bir de su sorunumuz var. Suyumuz büyük oranda kirli görünüyor. Derelerimiz balçık haline gelmiş. Küçükçekmece Gölü'nün haline bakın anlarsınız suyun ne kadar kirli olduğunu. Devletimizin bunları temizleyebilecek gücü yok mu? Su kirliliğini önleyebilecek gücü yok mu?” diye sordu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) hakkında da konuşan Arkaz, “İBB'ye baktığınız zaman bütçesinin dünyadaki birçok devletten daha geniş ve büyük olduğunu görürsünüz. Ama bu bütçe nereye kullanılıyor, nereye aktarılıyor maalesef doğru dürüst kimse bilmiyor. İmar planlamaları bile yok. İstanbul'ı beton şehre dönüştürdüler” şeklinde konuştu.

Allah gözlerini doyursun!
Başakşehir Belediyesi tarafından satışa çıkarılan Bahçeşehir Göleti'nin satışa çıkarılması hakkında da konuşan Hayati Arkaz, “Utanmadan Bahçeşehir Göleti bile satışa çıkarıldı. Orası insanların rahatlıkla gittiği, yemyeşil bir yerdi. İnsanlar orada temiz bir şekilde gidip piknik yapıyordu. Rahat, rahat vakit geçiriyordu. Orayı bile sattılar. Allah gözlerini doyursun. Başka diyecek bir şey bulamıyorum” dedi.

Türkiye'nin her yanı yanıyor
Geniş bir şekilde her konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Arkaz, dış politika konusunda da AK Parti'ye yoğun eleştirilerde bulundu. Türkiye'nin iktidarın tutarsız dış politikalarından ötürü diplomasi de bile yenilgiye mahkum olduğunu söyleyen Arkaz, “Bakın ülkemizin her yanı yanıyor. Suriye'nin hali ortada Irak'ın hali ortada. Bir de şimdi IŞİD belası çıktı başımıza. Her biri bir” dedi. 
Türkiye'de yaşayan birçok Arap olduğunu da hatırlatan Arkaz, “Araplar bizim kardeşimiz. Burada olmaları bir şey değil. Ama o insanları buraya getiriyorsanız sahip çıkacaksınız. O insanları getirip kendi başlarına, bir başlarına bırakmak bizlere yakışmaz” dedi.

Kötü gidişe dur diyeceğiz
Hayati Arkaz'ın konuşmasını bitirmesinin ardından söz alan MHP'nin diğer İstanbul Milletvekili Adayları Mehmet Müftüoğlu ve Alpaslan Alpaslan Akarsu da, MHP'nin seçimlerde büyük bir başarı kazanacağını iddia etti. Türkiye'de yaşanan bütüm olumsuzlukların artık aşikar bir hal aldığını ve herkesin farkında olduğunu savunan MHP'li isimler “Kötü gidişe hep birlikte dur diyeceğiz” dedi. Müftüoğlu bir gazeteci olmasını da anımsatarak toplantıda yer alan yerel basın mensuplarına, “Gazetecilerin sorunlarına hakimim. Şartlarını iyileştirmek için çalışacağım” derken, Alpaslan Akarsu ise “Milletimiz bizleri iktidar yapacaktır. Buna olan inancım tamdır” dedi.

Haber: Yakup TEZCAN
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.