2017 yılına giriyorken


Mehmet Ekmen

Mehmet Ekmen

27 Aralık 2016, 20:45

Şu kesindir ki ülkemize dadanan, birlik ve beraberliğini hedef alan bu taşeron terör örgütlerinin arkasındaki dış güçlere karşı fazlasıyla bilgili, cesur olup, plan ve projelerini altüst edip başlarına yıkabilecek askeri Gücümüz ve siyasi bilgilere sahip bir ülkeyiz sivili ile, siyasetçisi ile. Bunun böyle olduğunu aklı selim olan her birey minik ve az yanılgı payıyla bilir.
Ancak çok aktif olmalıyız. Ödevlerimizi mükemmel yapmalıyız. Şu an içinde bulunduğumuz bu fevkalade özel ve önemli durumda inanın iş siyaset ikinci plana alınmalı. An siyasi rant anı değil olmamalı da. Siyasi parti çıkarları, zaafları ve gelecekteki seçimleri kazanma anı değil. Bu düşünce ve davranışlar, didişmeler ülkemize fazlasıyla pahalıya mal olur. Allah korusun telafi bile edilemeyecek durumlara düşme ihtimali küçükte olsa var. Yok denilemez.
CHP siyasi görüşlerini mevcut iktidari zor duruma düşürecek ve işlerini, planlarını altüst edecek söylem, demeç ve davranışlardan şiddetle kaçınmalıdır.
Gün birlik, beraberlik, kardeşlik ve milli mutabakat günüdür. Zira hedef ne CHP ne de MHP'dir. Hedef Türk milleti ve Türkiye'dir, bağımsızlığımızdır.
İktidar çok mu masum? Değil AK Parti'de parti çıkarlarını, seçim ve o hesaplarını göz önünde bulundurmaksızın ülkemizin beraberliğine, kardeşliğine güvenliğe kelimenin tam anlamıyla bekasına ve An itibariyle içinde olduğumuz bu karmaşık ve iç açıcı olmayan hallerden en kısa zamanda en az tahribatla çıkmanın plan ve projelerini geceli gündüzlü çalışıp bulmalı ve hayata geçirmeli. Şehit ve yaralılarımız olmamalı.
İstisnasız tüm siyasi partiler ve ilgilileri ülkeyi geren, kamplaştıran demeç ve yönetim tarzından vazgeçmelidirler. Gün bugün an bu an ve tarz bu tarz olmamalı. Eğer ülkemizin selametle bekası ve çıkarları söz konusuysa gereken radikal kararlar kime dokunursa dokunsun alınmalı.
Kangren olmuş parmak bedenin sağlığı, selameti için kesilebilir hem de hiç zaman bile kaybetmeksizin söz konusu millet ve Türkiye ise yasal adil ve doğru olan her plan ve proje uygulanmalı.
Bildiğiniz üzere oldukça sayılı ve az sayılan 3-5 gün sonra 2017 yılına girmiş olacağız. 2017 yılına girerken ülkemiz eğitimi ile, ekonomisi ile, sanayisiyle, kalkınma hamle ve projeleri ile terör ve daha istenmeyen ülkemize zarar verecek kayıplarla kayıp yıl olmamalı.
Bizler böyle düşünüp yazıyorken kendi milletimizin bekası, bağımsızlığını maddi Manevi her türlü çıkarlarını dert edip çare arıyorken bu konulara kafa yoruyorken şüphesiz ki hain ve dış güçler dahili harici onlarda tatil yapmayıp her nevi tuzaklarının arzu ve emellerinin hayata geçirilmesi hususunda boş durmayacaklar.
İşte devlet adamı, güçlü ve başarılı siyaset ülkeyi milleti sevip kollamak güzel ufuklara doğru yol almanın yolu bu başarıları teoride ve pratikte başarılı olup hayata geçirmeyi başarabilendir Geyirisi edebiyat, kirli siyaset kişisel çıkarlar ve angaryadır. Diye düşünüyorum.
Millet neler olup bittiğinin inanın farkındadır. Eninde sonunda oy sandıkları oy avcılarının da yalancı pehlivanların başına çok sert bir tarzla vurulacak ben bu görüş ve beklenti içindeyim.Bu köşe yazısı 27 Aralık 2016, 20:45 tarihinde ve saatinde eklenmiştir.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.