Anlam


Hayati Kaya

Hayati Kaya

10 Şubat 2017, 07:56

Merhaba kölelerim, benim adım 'şeytan.' Sizler bu dünyaya geldiğiniz anda toplum aracılığıyla kucağınıza iyi-kötü, güzel-çirkin gibi zıtlıklardan oluşan anlamlar attık ve sizleri köleleştirdik. Anlamlara kölesiniz artık, bu da sizi ego sahibi yapıyordu. Neredeyse tamamınızın anlam arayışı ölene kadar bitmeyecek. Anlamı da bulamayacaksınız çünkü o, çok büyük bir sırdı. 
Ben sizi köleleştirmek üzere görevlendirilmiştim. Sizlerin tapacağı ya da reddedeceği anlamlar yarattık. Güzele taptınız çirkini reddettiniz, zenginliğe taptınız fakirliği reddettiniz, sevgiye taptınız kötüden nefret ettiniz. Pek azınızın egosu kırılıp yorulacak, pek azınız ilahi kudrete teslim olacak, pek azınız zekanızla anlam aramanın anlamsızlığını farkedeceksiniz, pek azınız bu sorgudan vazgeçecek ve o an anlamı bulup mutlu olacak. 
O an beni geçip özünüze, ilahi kudrete ulaşacaktınız. Orada yaşamın anlamını bulacaktınız. Orası hakikat kapısıydı. Sır, anlam değil "anlamsızlıktı!" Ona sadece hiçbir şey istemeyerek ulaşabilirdiniz. Ona sadece hayvani boyutunu yaşayabilen, sadece ölmemek için karnını doyurmakla görevli ve cinselliğini yaşamakla sorumlu, anlamlara kurban olmayan basit hayvanlar ulaşabilirdi. 
Çünkü o anlamlarla "iyiyi" yaratmak istediği anda "kötüyü de" yarattığının farkındaydı. O bunlarla ilgilenmiyordu. O nefes aldığını fark ettiği anda yaşadığını biliyor, o karnı acıktığı anda yaşamakla görevli olduğunu idrak edebiliyordu. Bu da onu mutlu edebiliyordu. Çünkü o anlamlarla değil varoluşuyla birlikteydi. O anlamsızlıkta özgürdü ve bu özgürlükle birlikte anlamların sahibi olmuştu. O sizin gibi madde dünyasının anlamlarınıza tapmıyor, o kendi anlamlarını dilediği gibi kurguluyordu artık. 
Yüksek farkındalık olabilmek için anlamsızlık alanından geçmişti. O, marifetteydi. Pozitif duygular zıddı olan negatifi de yaratıyordu fakat pozitife de negatife de artık bilinçaltı - zihin değil, farkındalık bir anda karar ve izin veriyordu. "Ben bu acı, öfke, üzüntü gibi duyguları alırım ya da almam. Tepki gösteririm ya da göstermem." Zihin yoktu, onun adı farkındalıktı. Düşüncelerinin, duygularının, kendinin farkında olan. 
O şeytanı aştı ve ilahi kudretle buluştu. Sizler beni sevdiğiniz için benimle kaldınız. Sizleri seviyorum evlatlarım. 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.