'Asla boyun eğmeyeceğim'

CHP Arnavutköy İlçe Başkanlığı toplantısında yaşanan arbadede darp edildiği iddia edilen İlçe Başkanı Mustafa Keskin yaşanan olayın perde arkasını gazetemize anlattı. “Bunlar çok üzücü olaylardır. Keşke hiç olmasaydı” yorumunu yapan Keskin, siyasi tertip içinde olanlara asla boyun eğmeyeceğini söyledi

'Asla boyun eğmeyeceğim'

İlçe örgütü toplantısında daha önce istifa eden yönetim kurulu üyeleri ile sert tartışmalar sonucunda darp edildiği iddia edilen CHP Arnavutköy İlçe Başkanı Mustafa Keskin yaşanan olayı gazetemize değerlendirdi. Keskin konu ile ilgili olarak istifa eden yöneticileri ağır bir dille suçlayarak, onların ‘siyasi tertip peşinde’ olduklarını söyledi. Keskin yaşanan olayları şöyle açıkladı; “Pazar günü yaptığımız örgüt toplantısında yönetim kurulu üyelerimizle birlikte parti içi sorunları tartıştık. Bilindiği gibi örgüt toplantılarında ki amaç, ülke gündemini değerlendirmek ve parti içi sorunları tartışarak bir çözüme kavuşturmaktır. Uzun bir süreden beri yönetim içerisinde yaşanan bazı olaylardan dolayı ayrışmamız ve fikir birliğine varamamamız söz konusuydu. Bundan bir süre önce bir kısım yönetim kurulu üyesi arkadaşımız yerel medyada ve internet medyasında yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiklerini deklare ettiler. Ancak her nedense istifa ettiğini söyleyen bu arkadaşlarımız istifalarına sahip çıkmadılar, çıkamadılar. İl Başkanlığına istifa dilekçelerini verdiler ama usulüne uygun verilmiş tek bir istifa dilekçesi yok. Dolayısı ile İl Başkanlığı bu arkadaşlarımızı ciddiye alıp istifalarını işleme dahi koymadı." dedi.

Hodri meydan
CHP’nin Türkiye’nin en köklü partisi olduğunu ve bu partinin bir tüzüğü bullunduğunu sözlerine ekleyen Keskin, "Ben ilçe başkanı olarak bu tüzüğe uygun davranmak zorundayım. Bu parti birilerinin keyfine ve isteklerine göre, siyasi çıkar ve tertiplerine göre yönetilemez. İlçe Başkanı olduğum sürece buna asla izin vermem vermeyeceğim" ifadelerini klullandı. Konuşmasını, "Partiyi kendi keyfi çıkarları için kullanmak isteyen her kim olursa olsun asla müsaade etmeyeceğim" şeklinde sürdüren Keskin, "Madem bu arkadaşlarımız benim Başkanlığımı istemiyorlar, madem kendileri başkan olmak istiyorlar ben onlara hodri meydan diyorum işte ilçe, işte CHP, işte tüzük. Gelin verin istifalarınızı üsulüne uygun olarak düşürün yönetimi ve kimi aday gösterecekseniz seçin başkan olsun. Zira benim illa ki başkan olma gibi bir derdim ve iddiam da yok. Bu arkadaşlarımızın partiyi kendi çıkarları doğrultusunda kullanmalarına asla boyun eğmeyeceğim, parti tüzüğüne uygun hareket edildiği taktirde ben ilçe başkanlığından düşürülürsem, saygı duyar ve yeni başkan kim olursa ona destek olmaya devam ederim” açıklamasını yaptı.

Disiplin suçu işlediler
Bazı yöneticilerin uzun zamandan beri siyasi bir tertip içerisinde olduklarını yineleyen Keskin, "Siyasi tertiplerine beni uyduramadılar. İstifa ettiğini söyleyen 14 kişinin aslında istifa dahi etmeyenler var. Bu işin başını çeken 3-4 kişilik bir arkadaş grubu var. Diğer istifa ettiklerini iddia eden üyeler yönetim toplantısına dahi katılmayan insanlardır. Bu arkadaşlarımızın içerisinde altını çizerek söylüyorum istifa dilekçesi vermeyen insanlar var. Gelinen süreçte arkadaşlarımızın parti tüzüğüne uygun hareket etmemeleri il tarafından da kabul görmedi. Yani bu arkadaşlarımız siyasi tertiplerini başaramadılar. Konu ile ilgili olarak il başkanı ile görüştüm gereğini yapın dedim. İl yönetimi parti tüzüğüne uygun olmayan hiçbir olayı yapamaz. Ayrıca bu arkadaşlarımız Grup Başkanvekilimiz Engin Altay’ı, ilçemizden sorumlu Milletvekilimiz Ali Şeker’i hedef alarak sözlü olarak saldırmaya kalkıştılar ve doğal olarak parti suçu işlediler. Arkadaşlarımız bu saldırıları yaparken de parti suçu işlediklerini bildiklerini söylediler. Ben İlçe Başkanı olarak bu arkadaşların bu tutum içerisine girmelerinden sonra disiplin kuruluna sevk ettim” dedi.

Odamı bastılar
Adı geçen yöneticilerin odasını basarak karar defterini almaya kalkıştıklarını dile getiren Mustafa Keskin, "Ben buna asla müsaade etmem ve edemem. İlçe kongresi sürecinde bu siyasi tertibin içerisinde olan arkadaşlarımızın kafalarında plan varmış. Ben bu plana boyun eğmedim asla da eğmeyeceğim. Bu arkadaşlarımız ne partinin kuruluş gününde çelenk koymaya geldiler ne de diğer törenlerde yanımızda oldular. Ben bu yaşananlardan sonra bu arkadaşlarımızın partili olmalarından kuşku duymaya başladım. Bu arkadaşlarımızın içerisinde 30 mart yerel seçimlerinde partimizin gösterdiği adayı beğenmeyip, MHP’ye oy verenler dahi oldu. Arnavutköy Belde Belediyesi iken seçimlere 15 gün kala adayını başka partiye satan 1 Kasım seçimleri öncesinde fabrikalarda seçim çalışmaları yaparken bu partiye keşke Selahattin Demirtaş Başkan olsaydı diyen insanlar da var. Ben ilçe başkanı olarak bu arkadaşların siyasi tertiplerine asla papuç bırakmam, bırakmayacağım" diye konuştu.

Partiye harcayacak 25 kuruş param yok
Hakkında ortaya atılan yolsuzluk iddialarını da yalanllayan Mustafa Keskin, "Bunu sadece bir argüman olarak kullanıyorlar. Çünkü tutunacak başka dalları yok, beni siyaseten eleştirsinler başımın üstünde yerleri var. Politika yapamıyor desinler, parti kimliği dışında bazı olaylara karışıyor desinler eyvallah. Bu söyledikleri ve dile getirdikleri yalanlarına kimse inanmıyor. Ben beş aydır iki arkadaşımla birlikte bu partinin faaliyetlerini yürütüyorum bu kolay bir iş değildir. Buranın maddi olarak giderleri var. Bunun da ötesinde benim Belediye Meclis üyem yok, Belediye Başkanım yok, ruhsat vermiyorum, arsa satmıyorum, emlakçılık yapmıyorum, neyin yolsuzluğunu yapacağım ve nasıl yapacağım? Partinin parasını kullanıyorum çünkü; ben kongre öncesinde parti delegelerine söyledim benim partiye harcayacak 25 kuruş param yok. Partiye ilçe başkanı olmak için paralı olmaya da gerek yok. Bana bu icazeti delegeler verdi onlar vermedi. Hatta şunu da söyleyebilirim; bana bu suçlamaları yapan arkadaşlarımızın içerisinde parti üye aidatını dahi vermeyen arkadaşlarımız var. Bu partiye 50 TL bağış yapmayan arkadaşlarımız var" dedi. Orhan Şimşek

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.