Siyaset kucaklayıcı olmalı

İYİ Parti Arnavutköy İlçe Başkanı Mustafa Vural, AK Parti hükümetlerinin ekonomik anlamda başarılı çalışmalara da imza attıklarını belirterek, “Bunu inkar etmek nankörlük olur” dedi. Bütün bunlara rağmen son yıllarda Türkiye'de huzurun, mutluluğun ve güvenin kaybedildiğini beliten Vural, “Bize göre siyaset ayrıştırıcı değil, birleştirici olmalı, öteleyici değil kucaklayıcı olmalı” diye konuştu

Siyaset kucaklayıcı olmalı
Burak
Burak
09 Kasım 2017 Perşembe 08:04

MHP’den ayrılan Meral Akşener ve arkadaşları tarafından geçtiğimiz günlerde kurulan İYİ Parti, teşkilatlanma sürecine hızlı başladı. İstanbul İl Başkanlığının kurulmasının hemen ardından İYİ Parti Arnavutköy İlçe Başkanlığı’na atanan Mustafa Vural, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda partisinin hedeflerini açıklayan Vural, İYİ Parti'nin Arnavutköy’e, İstanbul’a ve tüm Türkiye’ye iyi geleceğini dile getirdi. Türkiye’de ayrışmayı, kutuplaşmayı sona erdireceklerini ifade eden Vural, "Siyaseti hayatın her alanına sokmak gibi bir düşüncemiz yok. Arkadaşlığı, dostluğu, kardeşliği ön planda tutarak, örselenen milli ve dini duygularımızın yeniden pekişmesini sağlamak için elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağız. Bizim İYİ Parti olarak öncelikli meselemiz, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne asla halel getirmemek, Milletimizin birlik, dirlik ve refahı için her türlü çalışmayı yapmak olacaktır. Bizimle bu duygu ve düşünce içerisinde olan her vatandaşımız başımızın tacıdır, kapımız sonuna kadar açıktır açık olacaktır” dedi.

Siyaset birleştirici olmalı
Son yıllarda siyasetin yaşamın her alanına girdiğini belirten Vural, “İnsanlar arkadaşlarının arkadaşlığına bakarken siyasi görüş ve düşüncelerini öne alıyor, insanlar ticaret yaparken yine siyasi görüş ve düşüncelerine bakarak değerlendirme yapıyorlar. İnsanlar yemek yerken dahi siyasi tercih ve düşüncelere bakıyor ne yazık ki. Bize göre siyaset hiçbir zaman ayrıştırıcı değil, birleştirici olmalı, öteleyici değil kucaklayıcı olmalı, bölücü değil, bütünleştirici olmalıdır. Siyaset ne yazık ki hayatımızın her alanına girdiği için toplumumuzdaki milli ve dini saikler az da olsa erozyona uğramıştır. Biz İYİ Parti olarak ülkemizde yaşanan bütün bu olumsuzlukları bertaraf etmek için yola çıktık" açıklamasını yaptı.

Güven kaybı yaşadık
AK Parti hükümetlerinin ekonomik anlamda başarılı ve güzel işlere de imza attığını belirten Mustafa Vural, "Halkımızda ekonomik olarak değişim ve gelişim yaşanmıştır. Bunu inkar etmek nankörlük olur. Hepimizin yaşantısında bir takım değişimler olmuştur. Kimimizin evi, arabası, işi, yaşam tarzında değişiklikler elbette olmuştur. Tüm bunları yaşarken de ne yazık ki ülke insanı olarak mutluluğumuzu, huzurumuzu ve birbirimize karşı olan güvenimizi yitirdik. Çocuklarımızı okula götüren servis şoförlerinden şüphe eder hale geldik, çocuğumuzu doktora götürürken ne yazık ki doktordan şüphe eder hale geldik. Okuldaki öğretmenden şüphe eder hale geldik. Türkiye’de insanlarımızın iç huzurunu ve toplumsal huzurunu sağlayabilmek adına İYİ Parti olarak yola çıktık. Yola çıkarken söylediğimiz parolamız ve sloganımız; 'Türkiye’de iyilik kazanacak.' İyi olan kazanır düsturu ile yola çıktık. İYİ Parti olarak amacımız Türkiye’nin gelişimi ve değişimi için tüm sosyal projeleri, tüm teknolojik projeleri, tüm fiziki projelerin bir an önce hayata geçirilmesi için çalışmalarımıza başladık. Biz İYİ Parti olarak, her şeyden önce toplumun her bireyinin huzur içerisinde yaşaması için gerekli çalışmaları yapmayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

İcra daireleri ağzına kadar dosya dolu
Türkiye’nin hemen her ilindeki icra dairelerinin ağzına kadar icra dosyaları ile dolu olduğunu vurgulayan Mustafa Vural, insanların bunu dile getirmekten korktuğunu dile getirdi. Ülkede aşırı derecede bir güvensizliğin hakim olduğunu vurgulayan Vural, bu olumsuzlukların önüne geçebilmek, ülke insanına huzur, mutluluk getirmek, insanların birbirlerine olan güvensizliklerini yeniden tesis etmek için İYİ Parti saflarına katıldığını açıkladı. Yaklaşık iki saat süren kahvaltılı toplantıda siyasi geçmişine de değinen Mustafa Vural, Arnavutköy’de partisine karşı yoğun bir talebin olduğunu dile getirerek en kısa zamanda teşkilatlanmayı tamamlayıp siyasi faaliyetlere başlamayı hedeflediklerini dile getirdi. 
Vural, “CHP’ye, MHP’ye, AK Parti’ye, Saadet Partisi'ne ve HDP’ye oy veren kardeşlerimizi İYİ Parti'ye destek vermeye ve bu kardeşlerimizi İYİ Parti çatısı altında siyasi faaliyetlerde bulunmaya davet ediyoruz” dedi. Vural ayrıca, en kısa zamanda mahalle birim başkanlıklarını, gençlik kollarını, kadın kollarını oluşturacaklarını söyledi.

Arnavutköy’ün sorunları yerel idare ile paylaşılacak
Çiçeği burnunda İlçe Başkanı Mustafa Vural kendisinin Arnavutköy’de doğup büyüdüğünü belirterek, ilçenin sorunlarını bildiğini ve yakından takip ettiğini söyledi. Arnavutköy’ün yeni bir ilçe olduğunun altını çizen Vural, "İlçemizin var olan sorunlarının çözümü için önümüzdeki dönem çalışma yaparak gerek Belediye Başkanı'na, gerek başkan yardımcılarına, gerek birim amir ve müdürlüklerine sorunların ortadan kaldırılması için yazılı ve sözlü çağrıda bulunacağız. İleriki dönemlerde Arnavutköy’de yaşayan vatandaşlarımızın kendi partisinin adayını tercih ederek Belediye Başkanı seçtikleri taktirde kesinlikle halk için, halkla beraber yürüyerek, Arnavutköy’ün her türlü sorununu çözecek, Arnavutköy’ü diğer gelişmiş ilçeler düzeyine çıkarmak için elimizden gelen her türlü çabayı sarf edeceğiz" diye konuştu. ORHAN ŞİMŞEK


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.