Çok manidar!

AK Parti Avcılar Meclis Üyesi Yaşar Karaaslan Firuzköy Mahallesi’nde yapımına bir türlü başlanamayan spor lisesi için belediyeye yardım edebileceklerini söyleyince CHP’li Handan Kantar, “Bu sözleri çok manidar buldum. Acaba Bakanlık maksatlı bir engelleme mi yapıyor?” sorusunu sordu

Çok manidar!

Avcılar Belediye Meclisi 2016 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya mazeretli sayılan CHP'li Erhan Paldımoğlu'nun haricinde bütün üyeler katıldı. CHP İlçe Başkanlığı'na yeni seçilen Erhan Bozan'ın da takip ettiği meclis toplantısında uzun zamandan beri meclise gelmeyen CHP'li üye Nedim Sukuşu gündeme geldi. Belediye Başkanı Handan Toprak, Sukuşu'nun mazeret bildirmeden toplantıya katılmadığını dile getirdi. İlk meclis toplantısında Denetim Komisyonu seçimi de yapılarak, CHP İsmail Akgül, Adnan Türkoğlu ve AK Parti'den Mehmet Özgür seçilen isimler oldu.

Amacımız belli
Belediye Merclisi'nde yaptığı aykırı konuşmalarla gündeme gelen AK Parti Meclis Üyesi Yaşar Karaaslan gündem dışı söz aldı. Geçmişte yaptığı eleştirileri hatırlatan Karaaslan "Bu kürsüden serzenişlerimiz oluyor. Bazene eleştirilerimize kızıyorsunuz. Israrla söylüyoruz bu belediye bizim ise mutlaka vatandaşlarımıza hizmet için en güzel şeyleri yapmalı. Bizim amacımız yapılan hataları göstermek ve eksiklikleri gündeme getirmek. İstiyoıruz ki, belediyemiz ekibini çok daha iyi kursun, ona göre güzel çalışmalar yapsın. Bu yanlışları da dile getirmeden olmuyor  Bugün de birçok yanlışı gündeme getireceğim" dedi.

Tren kaçmak üzere
Konuşmasının devamında ilçedeki eğitim sorununa değinen Yaşar Karaaslan, "Okul sizin sadece cümlelerinizde geçiyor. Aslında sizler için çok fazla bir önemi yok. Öncelikle bunu ifade etmek istiyorum" diye konuştu. Projesi kabul edilen fakat bir türlü yapımına başlanamayan spor lisesini  hatırlatarak, Avcılar Belediyesi'nin tereni kaçırmak üzere olduğunu savunan Karaaslan, “Gerekirse bizden yardım isteyin. Oturalım bir komisyon oluşturalım, yardım edelim. Sizin  yapamadığınız birçok şeyi çok daha hızlı yapabileceğimizi iddia etmiştim. Bunu tekrar dile getiriyorum. Sizin ekipiniz bunu yapamıyor. Üzerine düşmüyor, takip etmiyorsunuz. Bu konuda takipçiliğiniz çok zayıf” eleştirisinde bulundu.

Başkan sözünü hatırlar
Ormanlı Caddesi'ndeki okul için belediyenin açtığı davadan vazgeçmesini isteyen Yaşar Karaaslan, "Çünkü şu anda kaybedilmiş bir dava var. Bu okulun ivedilikle tamamlanması lazım" dedi. Yeşilkent'teki Leyla Bayram İlköğretim Okulu'nda da ciddi sıkıntılar olduğunu ve bu sıkıntıları Belediye Başkanı Handan Toprak'a ilettiğini ifade eden Karaaslan, "Pazar kurulduğu zaman okulun önüne bir gidin bakın; adım atılmıyor. Seyyar satıcılar bütün caddeyi kapatmış durumda. Bu seyyar satıcılarla zabıta arasında kavga da çıkmış. Çıkan bu kavgadan sonra zabıta bölgeyi terk ederek boyun eğmek zorunda kalmış. Bu sıkıntıyı sayın Başkan'a özellikle ilettim. Birkaçı kaldırıldı, sonrasında yine aynı görüntüler ortaya çıktı" açıklamasını yaptı. Belediye Başkanı Handan Toprak'ın geçen yıl bütün okulların önüne kamera konulması yönünde bir söz verdiğini hatırlatan Yaşar Karaaslan, "Taş çatlasa bunun maliyeti 5  milyonu  geçmeyecektir. Başkan bu konuya açıklık getirsi. Verdiği sözü hatırlayacaktır mutlak" dedi.

Aklıma bir soru takıldı
Karaaslan'ın eleştirilerine cevap veren CHP Meclis Üyesi Handan Kantar, tartışılan spor okulu için İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gittiklerini ve Bakanlık'tan onay beklendiğini söyledi. Adı geçen okul için herhangi bir sorun olmadığını dile getiren Kantar, "Ama Yaşar Karaaslan'ın konuşmasından sonra aklıma bir soru takıldı. Bu işi kendilerinin halledebileceğini söyleyince Bakanlık'tan maksatlı bir engelleme olabileceğini düşündüm. Ben bunu açıkcası çok merak ettim. Ayrıca konuyu takip etmediğimiz asla doğru değil. Meclis üyesi arkadaşlarımızla ısrarla bu konu üzerinde duruyoruz. Ancak sizin söylediğiniz cümle çok manidar, dikkat çekmek istiyorum" açıklamasını yaptı.

Eğitimle ilgilenmek herkesin görevi
Belediye Başkanı Handan Toprak da Yaşar Karaslan'a eleştirilerinden dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında, eğitimle ilgilinmenin herkesin görevi olduğunu söyledi.  Kendilerinin de eğitime çok önem verdiklerini vurgulayan Toprak, “Spor okulumuz ile ilgili meclisimize bilgi vermek istiyorum. Biz göreve geldiğimizde Firuzköy Stadyumu'nun yanında ki Avcılar Belediyesi'ne ait boş arsa üzerine bir proje yapılmıştı. Buraya olimpik bir spor tesisi yapılacaktı. İçerisinde yüzme havuzu, tenis kortu ve bütün sportık müsabakalarının yapılabileceği bir tesis  projelendirilmiş, ihalesi de yapılmıştı. Proje İBB'ye gittiğinde haklı bir tepki geldi. Adı geçen yer orta öğrenim alanı olduğu için spor tesisine karşı çıkıldı. Sonrasında projede değişiklik yapılarak spor lisesine çevrildi. Yeni proje tekrar İBB'ye gönderildi ve burada kabul edildi. Milli Eğitim'den olur alındığı takdirde bu proje gerçekleşecek. Biz de o günden beri olur almaya çalışıyoruz. Her türlü uğraşımıza rağmen bugüne kadar olur yazısı henüz belediyemize gönderilmemiştir" dedi.
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.