Çözüm terörde değil demokraside

Avcılar Sivaslılar Derneği (AVSİDER) artan terör olaylarının ardından yaptığı basın açıklamasında devletin vatandaşını, vatandaşın da devleti kucaklaması gerektiğini belirtti. 7 Haziran seçimlerinden sonra tırmanan teröre dikat çekilen açıklamada, “Millet sandığa giderek çöüzümü terörde değil demokraside aramıştır” denildi.

Çözüm terörde değil demokraside

Avcılar Sivaslılar Derneği artan terör olayları ve gelen şehit cenazelerinin ardından ülke gündemine ilişkin basın açıklaması yaptı. Dernek Başkanı İsmail Hakkı Kocakaya'nın okuduğuı açıklamada 7 Haziran Genel Seçimleri'nden sonra yaşanan saldırılara ve nedenlerine dikkat çekildi. Açıklamada 20 Temmuz 2015 günü Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde meydana gelen ve 32 kişinin hayatını kaybettiği saldırı hatırlatılarak sonrasında yaşanan terör saldırılarıbna vurgu yapıldı.

Kirli eller devreye girdi
Çok sayıda gazetecinin takip ettiği basın toplantısında konuşan İsmail Hakkı Kocakaya 7 Haziran seçimlerinin hemen sonrasında, bir terör eyleminin bahane edilerek kaosun ve terörizmin bir anda tırmandırıldığını ifade etti. Açıklamasının devamında, "Şimdiye kadar olduğu gibi bazı kirli ellerin ülkemizdeki birlik, beraberlik, barış ve huzur ortamına yeniden kastettiklerini göstermektedir” tespitini yapan Kocakaya, "30 yılı aşkın süredir terör ile mücadele eden milletimiz, terör ile demokrasinin bir arada olamayacağını, terör yoluyla demokratik bir hak elde edilemeyeceğini çok iyi bilmektedir. Bu nedenle 7 Haziran 2015 Milletvekili Seçimleri’nde taleplerini demokrasi içinde ortaya koymuş ve çözümü terörde değil demokraside aramıştır” ifadelerini kullandı.

Politikalar gözden geçirilsin
AYSİVDER binasında Başkan Kocakaya'nın yaptığı açıklamada, Türkiye'nin birden fazla terör örgütü ile mücadele eder hale geldiğine vurgu yapıldı. Kocakaya, günümüz siyasi ortamı ve artan terör olayları, ülkemizin iç ve dış politikalarının gözden geçirilmesini elzem kıldığını belirterek, "Küresel emperyalist güçlerin, yüzyıllarca barış ve kardeşlik içinde yaşayan milletimiz arasında etnik, dini ve mezhepsel nifak tohumları ekerek halkımızın sevgi bağlarını ortadan kaldırmak, ülkemizi istikrarsızlaştırmak, daha sonra da kendi menfaatlerine hizmet edecek bir Orta Doğu yaratmaktır. Tıpkı yıllardır Irak, Suriye Libya ve Mısır gibi ülkemizi de bu bataklığın içerisine çekmek istemektedirler" tespitini yaptı.

Terörün amacına hizmet etmeyin!
AYSİVDER Başkanı İbrahim Hakkı Kocakaya yaptığı basın açıklamasının sonunda Türk milletinin  tarih boyunca birlikte omuz omuza mücadele ettiğini ifade etti. Bu topraklarda yaşayanların, birlik ve beraberliklerine kastedenlere karşı şimdiye kadar en etkili cevabı verdiğini vurgulayan Kocakaya konuşmasını şöyle sürdürdü: "Türkiye Cumhuriyeti devleti kendisine vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkesin devletidir. Devlet tüm vatandaşlarını, vatandaşlar da devletini kucaklamalıdır. Gerek vatandaşlarımız ve gerekse devlet yöneticileri bu bilinçle hareket etmelidir. Terörün etnik kökeni, dini veya mezhebinin olmadığını, terör örgütlerinin belli bir etnik köken, din veya mezhebi temsil etmediklerini, bu nedenle halkımızın hiçbir kesiminin terör ile anılmaması gerektiğini bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak bir kez daha hatırlatmak isteriz. Bu vesileyle, herkesi birbirine sevgi ile yaklaşmaya, ötekileştirmemeye, birlik içinde hareket ederek terör örgütlerinin amacı olan kin, nefret, ayrışma ve kaosa neden olacak tutum ve davranışlardan kaçınmak konusunda her zamankinden daha duyarlı olmaya; devlet yöneticilerini ise bir an önce kamu düzenini sağlamaya, tüm demokratik hakları güvence altına alan gerçek bir hukuk devletini bir an önce inşa etmeye davet ediyoruz." 
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.