Hesabımız daha bitmedi!

Çeşitli ayak oyunları ile Avcılar Belediyesi çöp ihalesinden elenen ve başlattığı hukuk mücadelesini kazanan Beşkardeşler firmasının sahibi Bahattin Erdoğan, ihaleden çekilmesinin söz konusu olmadığını, Avcılar Belediyesi ve sorumlular hakkında yasal yollara başvurduğunu söyledi.

Hesabımız daha bitmedi!

Avcılar Belediyesi Çöp İhalesi'nden haksız bir şekilde elenen ve başlattığı hukuk mücadelesini kazanmasına rağmen ihaleden çekilen Beşkardeşler Firması sahibi Bahattin Erdoğan, "Neden susuyorsun Erdoğan?" başlıklı haberimiz üzerine yeni bir basın açıklaması yaptı. İhaleden çekilmesinin söz konusu olmadığını dile getiren Erdoğan, ihaleyi mahkeme kararı ile kazanmasına rağmen neden çekilidiğini belgeleriyle açıkladı. Erdoğan, sahibi olduğu Beşkardeşler Şirketi'nin Avcılar Belediyesi ile olan ihale davasını kazandığını ve bu kararın kesin olup adaletin herkesin ve her kurumun üzerinde olduğunun tescil edildiğini belirtti.

Hiç kimseden korkmuyorum
Açıklamasının devamında Allah'tan başka hiç kimseden korkusu olmadığını söyleyen Bahattin Erdoğan açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Birine karşı haksızlık ve vicdansızlık yaparsam ondan korkarım. Bana karşı yapılan haksızlık ve vicdansızlık karşısında susmayı tercih edenler, yasalar önünde hesabını verirler. Tehdit konusuna da gelirsek gelişi güzel ortamda konuşulan konular olarak görüyorum ve üzerime dahi almıyorum. Tehdit edilmem için birilerine maddi veya manevi olarak büyük bir zarar vermem, haksızlık, vicdansızlık yapmam gerekmektedir. Bu tarz olayların hepsi bana ve aileme yapıldığında göre günü geldiğinde bizleri mağdur edenler ilahi adalet önünde ve yasalar karşısında hesap vereceklerdir."

Belediye ödeme yapmadı
Bahattin Erdoğan, gazetemize gönderdiği belgelerde, 2015'in 9. ve 10. ayında Avcılar Belediyesi tarafından SSK'ya ödenmek üzere 3 milyon TL'sinin bloke edildiğini ve kuruma ödenmediğini dile getirdi. Gelir İdaresi Daire Başkanlığı'na olan yaklaşık 3 milyon 300 bin TL borcun yine belediye tarafından bloke edilmesine rağmen adı geçen kuruma ödenmediğini; Denizbank'a yaklaşık 3 milyon 400 bin TL kredi borcuna yönelik yine belediye tarafından alacaklarına istinaden temlikname alınmasına rağmen borcun yaklaşık 1 milyon TL'si halen ödenmediğini belirten Erdoğan, kazandıkları ihaleyi yapamamalarını; "SSK ve Vergi Dairesi'ndan “borcu yoktur” yazısı alamadığımız ve bankalara ödenmeyen borçlardan dolayı belediyeye teminat mektubu veremediğimiz için ihaleden çekildik" açıklamasını yaptı.

Yasal yollara başvurdum
İhaleden, yasal olarak çekilmesinin mümkün olmadığını ancak kurum tarafından alacaklarının ödenmeyerek mağdur durumda bırakıldığını ve çekilmenin teknik bir konu olduğu için yeri ve zamanı geldiğinde daha detaylı olarak açıklama yapacağının altını çizen Bahattin Erdoğan, “Avcılar Belediyesi ve sorumluları hakkında yasal yollara başvurmuş bulunuyorum. Kazandığım ihaleyi neden yapamadığım da tarafınıza gönderdiğim belgelerde açıkca görülmektedir” dedi.

4 milyon lira daha alacağım var
Yargı yolu ile kazandığı ihaleden, kimsenin lehine çekilmediğine dikkat çeken Erdoğan, ticaret yaptığını, elinde bulunan temizlik araçlarını; resmi kurumlara, özel kuruluşlara kiraya verdiği gibi, Tomurcuk Firması'na da talep üzerine araçları kiraladığını söyledi. Avcılar Belediyesi'nden resmi kurumlara ve bankalara ödenmek üzere alacaklarından bloke edilen, ödenmediği için faiz yükü altına girdiğini ifade eden Bahattin Erdoğan, “Kurumlar için alacaklarından bloke edilen milyonlarca liranın dışında belediyeden yaklaşık 4 milyon lira daha alacağım var” dedi.

avcılar belediyesi çöp ihalesi

avcılar belediyesi çöp ihalesi

avcılar belediyesi çöp ihalesi

avcılar belediyesi çöp ihalesiavcılar belediyesi çöp ihalesi
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.