MHP derde derman olacak

MHP İstanbul Milletvekili Adayları, Avcılar İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği kahvaltılı toplantıda, yerel basınla bir araya geldi. Parti olarak Türkiye’yi yönetmeye hazır olduklarını söyleyen adaylar, AK Parti’yi hedef alan açıklamalar yaparken, «13 yıllık AKP iktidarıyla halk fakirleşti ve terör belasıyla karşı karşıya geldi. Bu gidişata millet dur diyecek, MHP derde derman olacak» görüşünde birleşti.

MHP derde derman olacak

MHP Avcılar İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği kahvaltılı toplantıyla yerel basınla bir araya gelen, MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayları; Fuat Çakıroğlu, Erdem Karakoç, Mehmet Müftüoğlu, Çetin Şamiloğlu ve Ekrem Sarısoy gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Milletvekili adaylarının katıldığı toplantıya, İl Başkan Yardımcıları Hakkı Özyurt, Abdi Kürşat Karataş ve MHP Avcılar İlçe Başkanı Muhammet Nur Kutun da katıldı.

Türkiye'nin gidişatını değerlendiren milletvekili adayları, AK Parti iktidarını adeta topa tutarken, “13 yıllık AKP iktidarında, Türkiye büyük zarar gördü” açıklamasında bulundu. Ülkenin kaynaklarının ve parasının yandaşlara aktarıldığını, halkın fakirleştiğini ve terör olaylarının arttığını vurgulayan MHP'liler, “Destek milletten, hizmet MHP'den olacak. MHP derde derman olacak” ifadesini kullandı.

Demokrasiye hizmetlerimiz var
Toplantıda konuşan Milletvekili Adayı Fuat Çakıroğlu, MHP'nin Türk siyasi hayatına çok büyük hizmetlerde bulunduğunu ve parti olarak demokrasiye verdikleri hizmetlerin unutulmasının doğru olmadığını söyledi. MHP'nin yarım asırlık ve köklü bir parti olduğunu da vurgulayan Çakıroğlu, seçimlerde milletin desteğini alarak, partilerini en iyi şekilde temsil edeceklerinin de altını çizdi.

Türkiye'nin birçok sorunu olduğuna ve sorunların kaynağının da AK Parti olduğuna işaret eden Çakıroğlu, “Türk siyasi hayatına baktığımız zaman, her partiye nasip olmayacak bir 13 yıllık zaman diliminde tek parti iktidarı olduğunu görüyoruz. Ancak bu iktidar döneminde bir tek parti zihniyenin hasıl olduğunu da söylemek gerekiyor” dedi.

Kaosu sorgulamak lazım
Son günlerde medyaya yönelik artan şiddet olaylarına da değinen Çakıroğlu, medya organlarının büyük bir baskı altında olduğunu ve bunun sorumlusunun da AK Parti olduğunu dile getirdi. 7 Haziran seçiminin ardından Türkiye'yi etkisi altına alan kaos ortamına da değinen Çakıroğlu, “Ülkede ciddi anlamda bir kaos var. Bizim bu kaosu sorgulamamız gerekiyor. Türk milleti olarak ülkedeki kaosu sorgulamazsak, 13 yıllık bir AKP iktidarını sorgulamazsak, demokrasiye olan hizmetlerimiz sakat kalır. Şunu net bir biçimde ifade etmeliyiz ki; 13 yıllık AKP iktidarında Türkiye ekonomik, siyasal ve sosyal yönden çökme noktasına gelmiştir” şeklinde konuştu.

Osmanlı örneği verdi
Konuşmasının devamında Türkiye'deki çöküş ortamı üzerinden Osmanlı Devleti'ni örnek veren MHP'li Çakıroğlu, “18'inci yüzyılda Osmanlı Devleti bozulmaya başladı. Bunun temel nedeni ise yerel yönetimlerle, merkez yönetiminin yani sarayın arasında herhangi bir bağlantı ve görüş birliği olmaması oldu. O zamanın paşaları, kendi varlıklarını yüceltmek adına savaş hesapları yapmış. Bunun şimdi bir devlet kültürü anlayışı haline geldiğini görüyoruz” dedi.
AK Parti'nin Osmanlı'daki paşalar gibi bir hareket içinde olduğunu da söyleyen Çakıroğlu, “Ya iktidar ya kaos diyenlerde Osmanlı'nın bu şekilde çöküş ortamına girdiği gibi Türkiye'yi böyle bir ortama sokmaya çalışıyorlar. Türkiye'yi çürüşmüşlük, kokuşmuşluk noktasına getirenler inşallah seçim günü geldiğinde bu günahlarından kurtulamayacaktır” diye konuştu.

6 milyon insan yoksullaştı
Çakıroğlu'nun ardından konuşan Milletvekili Adayı Mehmet Müftüoğlu ise, AK Parti iktidarına ekonomik veriler üzerinden yüklendi. Türkiye'nin ekonomik anlamda oldukça kötü bir durumda olduğunu kaydeden Müftüoğlu, 6 milyon insanın yoksullaştığını söyledi. Müftüoğlu, “Halkın borcu 2002 yılında bu yana yüzde 39 artmış. Yoksullaşan insan sayısı 6 milyona dayanmıştır. Oysa bu ülke büyük bir 2001 krizini atlatırken bir sene sonra yüzde 6 kalkınma göstermişti. Şimdi ülkenin kalkınma oranına baktığımız zaman sadece yüzde 2 buçukluk bir kalkınma görebiliyoruz” dedi.

“Türkiye'nin milli birliği, refahı ve huzuru tehlike altındadır” diyen Müftüoğlu, “Toplum fakirleşmiş, ülke fakirleşmiştir. Avrupa da devlet topladığı vergilerin yüzde yetmişini kurumlardan alırken bizde tam tersi olarak milletten alıyoruz” ifadesini kullandı.

Ölen insanlar seçim kurbanı!
7 Haziran seçiminin ardından Türkiye'de yaşanan kaotik ortamla birlikte yüzlerce insanın öldüğünü de anımsatan Müftüoğlu, ölen insanları kurban olarak niteledi. Müftüoğlu, “7 Haziran'dan bugüne kadar ölen insanlar bana göre 1 Kasım seçiminin kurbanları olan, seçim kurbanlarıdır. Bunu bütün samimiyetimle söyleyebilirim” dedi.
MHP'nin 7 Haziran'da aldığı oyları AK Parti'nin şimdi kendisine devşirme çabası içinde olduğu iddiasında da bulunan Müftüoğlu, “AKP bize verilmiş olan oyların şimdi iradesini değiştirmenin peşine düştü. Oylara manevra kazandırarak nasıl olur da tek başımıza iktidar oluruz, bunun hesabı içerisine düşmüşler” açıklamasında bulundu.

10 mahallede birden çalışıyoruz
Kahvaltılı toplantıya ev sahipliği yapan MHP Avcılar İlçe Başkanı Muhammet Nur Kutun, ilçede devam eden seçim çalışmaları hakkında konuştu. Avcılar'ın 
10 mahallesinde birden çalıştıklarını ve seçimde partilerine iyi bir sonuç kazandırmayı kendilerine hedef koyduklarını söyleyen Kutun, “Ev ev, mahalle mahalle, gezerek seçim çalışması yapıyoruz. MHP olarak milletimize hizmet edeceğiz” diye konuştu.

AKP-HDP koalisyonu olabilirdi
7 Haziran seçimi sonrası ortaya çıkan tabloya ilişkin değerlendirmelerde bulunmaya devam eden Müftüoğlu, MHP'nin, AK Parti'den herhangi bir koalisyon teklifi almadığını söylerken keza CHP'nin de aynı durumda olduğuna vurgu yaptı. Müftüoğlu, “AKP şayet sayısal çoğunlukları yetseydi yani anayasa değişikliği yapabilecekleri bir çoğunluğu sağlayabilselerdi HDP ile koasliyon yapabilirdi. Tekrar seçim yapmaları da bu ihtimal üzerine çalışmalarından kaynaklıdır. Halkın gösterdiği iradeyi ben beğenmiyorum, deyip tekrar seçime gidiyorlar” ifadelerini kullandı.
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.