Teröre karşı çare MHP

Sivas Kangal Federasyonu’nu ziyaret eden MHP Milletvekili Adayları gündeme ilişkin önemli mesajlar verdi. Milletvekili Adayı Hayati Arkaz, kendileri için kimsenin kimseden bir farkı olmadığını söylerken, sadece teröre ve teröriste karşı olduklarını belirtti. Arkaz, «Teröre karşı çare MHP'dir. Türkiye terörü bizimle bitirecektir» dedi.

Teröre karşı çare MHP
17 Ekim 2015 Cumartesi 07:31

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayları; Hayati Arkaz, Ayşe Bıçakçı ve MHP İl Başkan Yardımcısı Hakkı Özyurt ile MHP Avcılar İlçe Teşkilatı Üyeleri, Avcılar'da bulunan Sivas Kangal Federasyonu'nu ziyaret etti. Türkiye'de yaşayan herkes gibi Sivaslılar'ın da kendileri için oldukça kıymetli olduğunu belirten MHP'liler, kısa bir süre kalan 1 Kasım'daki seçim için partilerine de destek istedi. Ziyaret boyunca MHP'lileri ağırlayan Kangal Federasyon Başkanı Bekir Özyurt ve beraberindekiler ise her zaman Sivaslı milletvekili adaylarının yanında olacaklarının ve üzerine düşen neyse yapacaklarının sözünü verdi.

Sivaslılar bize yeter
Ziyarette ilk söz alan MHP İstanbul Milletvekili Adayı Ayşe Bıçakçı, İstanbul'da yaşayan Sivaslıların sayısına dikkat çekerek, “Aslında hiçbir Sivaslı hemşehrilerimizin desteği dışında hiçbir şeye ihtiyacımız yok. Bu nedenle ben Sivas bize yeter diyorum. Sizden de rica ediyorum. Bacınızı, kardeşinizi yarı yolda bırakmayın. Bizimle yürüyün diyorum” dedi.

Herkese eşit mesafedeyiz
Bıçakçı'nın ardından konuşan Milletvekili Adayı Hayati Arkaz ise gündeme ilişkin önemli mesajlar verirken, Avcılar'daki geçmişini de hatırlatmadan geçmedi. Arkaz, 1980 yılında Avcılar'a geldiğini ve o tarihten bugüne kadar Avcılarla kuvvetli bir bağı olduğunu söyleyerek, “Biliyorsunuz ki ben de burada iş yapıyorum. Avcılar'da açılan ilk özel hastanelerden olan Anadolu Hastanesi, bizim hastanamiz. Burada hizmet verirken birçok insana dokunduk, birçok insana güzel hizmetler vermeye çalıştık. 35 yıldır burada faaliyet gösterirken hiç insan ayırmadık. Hiç kimsenin partisi, siyasi görüşü, memleketi neresidir demedik. Herkese eşit bir mesafede hareket ettik. Herkese aynı eli uzattık” diye konuştu.

Memleketimizi bırakmayalım
Kendisinin de Sivaslı olduğunu anımsatan Arkaz, her yaz Sivas'a gittiğini ve memleketini hiçbir zaman ihmal etmediğini belirtti. “Ekmeğimizi, aşımızı burada yiyebiliriz. Memlekeitmizi hiçbir zaman bırakmadan, sahip çıkarak yaşayabiliriz” diye konuşan Arkaz, Sivas'ın özbeöz Türk kenti olduğunu da belirtti.

Hepsinin hesabı sorulur
Türkiye'nin gündemine ilişkin de konuşan MHP'li Arkaz, ülkenin içinde bulunduğu halin iç açıcı bir vaziyet taşımadığını savundu. Olan bitenlerin, Türkiye'ye yakışmadığını ve terörün herkes için tehlike olduğunu belirten Arkaz, geçtiğimiz günlerde Ankara'da meydana gelen hain saldırıyı anlattı. “Ankara'da yüzlerce vatandaşımız teröre kurban gitti” diyen Arkaz, “Ama hiç kimse merak etmesin ki hepsinin hesabı sorulur. Dün AKP göreve gelmeden önce 2002 yılına bakın. MHP koalisyonun içerisinde ve o dönemde 6 tane cılız ve etkisiz PKK eylemi dışında hiçbir terör faaliyeti yok. Bugün terörün geldiği nokta herkes için endişe vericidir ancak MHP geçmişte olduğu gibi bugünde terör ve terör örgütlerine karşı kararlı bir siyasi irade olarak varlığını sürdürmektedir” ifadelerini kullandı.

Asker kışlaya hapsedildi
AK Parti'ye yönelik eleştirilerde de bulunan Arkaz, “AKP, 13 yıllık iktidarı boyunca bir sürü yanlış iş yaptı. İktidara geldiler, gelir gelmez; Kürt Açılımı dediler. Sonra Kürt Sorunu şimdi de Çözüm Süreci diyorlar. Bu süreç içerisinde PKK güçlendi, terör örgütleri iyice azdı. Güneydoğu Anadolu'da asker kışlasına hapsedildi. Kışlasından çıkamaz oldu. Bütün operasyon yetkileri vali ve kaymakamlara verildi. Polisimiz de aynı şekilde karakollara hapsedildi. Tüm bu süreçte PKK iyice güç kazandı kendi karakollarını kurdu. Bizim karakollarımızın karşısına karakol kurup, vergiler topladı. Bunu ben değil orada görev yapan valilerimiz de söylüyor” dedi.

MHP kadroları millidir!
Teröre karşı ve olup biten yanlışlıklara karşı tek çarenin MHP olduğunu anlatan Hayati Arkaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeme getirdiği “Yerli ve milli milletvekili” tartışmalarına da atıfta bulundu. “MHP kadroları millidir, milliyetçi değerlere sahiptir ve yerlidir” diyen Arkaz, “Bizim arkadaşlarımız bayrağına, vatanına düşkündür. Bizim arkadaşlarımız ezanına, dinine düşkündür. Bizim arkadaşlarımız okuyan, yazan, fikir edinen insanlardır. Biz bu ülkenin iyiliğinden ve güzelliğinden başka bir şey istemiyoruz” dedi. Ülkenin kötü gidişatına karşı MHP gibi kimliği ve özü güçlü bir partinin göreve gelmesi gerektiğini anlatan Arkaz, “Ülkemizin durumu maalesef ki vahim. 1 Kasım'daki seçime kadar ne olacak belli değil. Allah milletimizi ve ülkemizi korusun. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kurulduğundan beridir hiç bu kadar zor günlerle karşılaşmamıştı” dedi.

Eşkıyalar ortaya çıktı
MHP için Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da yaşayan insanlar arasında bir ayrımın sözkonusu olmadığını kendilerinin yalnızca teröre ve teröriste karşı olduğunu anlatan Arkaz, Temmuz ayında Suruç'ta meydana gelen terör saldırısının ardından Türkiye'nin güvenlik anlamında büyük bir zaaf içerisinde olduğunu, milleti birbirine kırdırma projesinin devreye girdiğini ve eşkıyaların ortaya çıktığını iddia etti. Arkaz, “Bugün Güneydoğuda olduğu gibi Batı'da da neredeyse can güvenliği kalmadı. Herkesin çoluğu, çocuğu var. Millet endişeli bir hale sürüklendi. Eşkıyaları sokağa çıkardılar. Sürekli insanları tehdit ediyorlar, PKK'nın suyuna gitmeyen o bölgedeki vatandaşlarımızı, korucularımızı şehit ediyorlar” dedi. Tüm bu olup bitenlere karşı MHP'nin varlığının çok önemli olduğunu da belirten Arkaz, “Biz partimize güveniyoruz. Millette partimize güvenirse bu sıkıntılı günleri aşarız. Sizlerin desteği ile iyi bir yere gelirsek göreceksiniz ki sokakta tek bir eşkıya bile kalmaz. Devlet dimdik olup ayağa kalkar” diye konuştu.

YAKUP TEZCAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
VATANDAŞ - 6 yıl önce
teröre karşi çare devleti̇mi̇ze güvenmek bi̇rli̇k beraberli̇k ti̇r
sen ben ci̇li̇k fi̇tneci̇li̇k bi̇ze zarar veri̇r veri̇yor
mi̇lli̇yetçi̇li̇k fedakarlik vatanseverli̇k ti̇r
fi̇tneci̇lerle parelel hareket etmek memleketi̇mi̇ze fayda li deği̇l di̇r