Beşiktaş’ta tarihi fotoğraf

Beşiktaş Kaymakamlığı’nın ve Beşiktaş Belediyesi’nin de öncülüğünde 15 Temmuz darbe girişimine karşı ‘Milli İrade ve Demokrasi Yürüyüşü’ gerçekleştirildi. Yürüyüşün ardından gerçekleştirilen miting ise darbeye karşıyız diyen Beşiktaş'taki tüm siyasi parti başkanlarını bir araya getirdi

Beşiktaş’ta tarihi fotoğraf

Haber: Ufuk ÇOBAN 

Beşiktaş Kaymakamlığı ve Beşiktaş Belediyesi ‘Milli irade ve Demokrasi Yürüyüşü’ düzenledi. Beşiktaş Kaymakamı Abdullah Kalkan ve Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar’ın öncülük ettiği yürüyüşe siyasi parti temsilcileri de katıldı. Ellerine bayrakları ve meşaleleri alan binlerce vatandaş Dünya Barış Parkı’ndan hep birlikte Beşiktaş Barbaros Meydan’ına kadar sloganlar eşliğinde yürüdü.

Tüm siyasilere teşekkür etti

Yürüyüş sırasında ‘Milli İrade ve Demokrasi Yürüyüşü’ yazılı pankartı tutan Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar yürüyüşün ardından Barbaros Meydan’ında binlerce vatandaşa hitap etti. Demokrasi’nin zor bir zanaat olduğunu ifade eden Başkan Hazinedar 15 Temmuz sürecinde Türkiye’nin birlik olduğunu ifade etti. Türkiye’ye karşı çok sayıda düşmanın olduğunu belirten Hazinedar, “15 Temmuz aslında bize çok önemli sorumluluklar yüklüyor. Bir taraftan terör örgütlerinin, bir taraftan cumhuriyetin değerlerini içine hazmedemeyenlerin, çok sayıda düşmanın bir arada olup değerlerimizi yok etmeye çalıştığında, bunlara sahip çıkarsak varlığımızı daha anlamlı kılabiliriz. Biz 15 Temmuz darbe girişiminin karşısında, toplumun bütün kesimleriyle demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bunların hepsi bir başına çok değerli ama bir bütün olarak ilk defa 15 Temmuz darbe girişimine karşı hükümetimiz, bütün siyasi partiler üstelik parlamentonun bombalandığı bir anda bir bütün olarak hiç şüphesiz aziz milletimiz birlikte karşı koydu. Buna laik olmak bizim görevimiz öncelikle, yerel idarecilerin ve siyasetçilerin görevi. Ben bütün siyasi partilere burada çok teşekkür ediyorum. Olağanüstü bir katkı sundular” dedi.

Başkanlar bir araya geldi

Yürüyüşün ardından Beşiktaş Meydan’a gelen vatandaşlar bir süre müzik eşliğinde marş söyledi. Ardından sahneye çıkan protokol üyeleri el ele tutuşarak birlik mesajı verdi. Yürüyüş sonrası düzenlenen miting saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.. Kuran tilaveti ile devam eden programda Beşiktaş Müftüsü Hızır Hilmi Yılmaz tarafından dua okundu. Daha sonra başta Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar olmak üzere Beşiktaş Kaymakamı Abdullah Kalkan ve siyasi partilerin temsilcileri vatandaşlara seslenerek ‘Milli irade ve Demokrasi’ mesajları verdi.

Tarihimizdeki en büyük ihanet

Türk milletininin iradesine 15 Temmuz'da sahip çıktığını söyleyen Beşiktaş Kaymakamı Abdullah Kalkan, "15 Temmuz'da şehit verdikleimizi anmak ve onların değerlerine sahip çıkmak için düzenlediğimiz Milli İrade ve Demokrasi Yürüyüşü'ne hoşgeldiniz. Bu etkinliği düzenleyen bütün siyasi partilerimizin ilçe başkanlarına ve teşkilatlarına destek ve katkıda bulunan Beşiktaş Belediyesi'ne va başkanına teşekkür ediyorum. Bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. 15 Temmuz devletimizin, milletimizin ve ülkemizin tarihte yaşadığı en büyük ihanettir. 15 Temmuz; planlı, örgütlü muhtemel ki dış destekde bulan Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'nde ifade ettiği dalalet ve hatta hıyanet içerisinde olan dahili bedhahlara karşı İstiklal ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşen ama vazifeye atılmak için içinde bulunduğu vaziyetin imkan ve şartlarını düşünmeyen hiç bir hazırlığı olmayan insanların bugün değilse ne zaman şehit olacağım diyen vatan evlatlarının bir anda ortaya çıkması ve organize olmaları ve halka yöneltilen uçak, tank, top, tüfek mermilere göğüslerini siper ettiği günün adıdır" dedi.

Aynı duruşu sergilediler

Darbe teşebbüsünde bulunanaların ellerinde bir Türk bayrağı bile olmadığını söyleyen Eski A.B Bakanı Volkan Bozkır, "Tarih yazılan bir gecede aranızda olmaktan gurur duyuyorum. Bu yaşadığımız vatan hainlerinin son darbe teşebbüsü benim gördüğüm 8.'si. Bu darbe teşebbüsünde beni şaşırtan vatan ahinlerinin hiç birinin elinde Türk bayrağı olmaması. Bu vatan hainlerini en çok şaşırtan hususlardan biri şehadettir. Türkiye'nin 37 ülkede 70 şehitliği var. Bu darbe teşebbüsünde de milletimiz örnek bir tavır sergiledi. En güzel kazanımlarıımızdan bir tanesi tüm siyasilerin aynı duruşu sergilemesi ve demokrasinin yanındayız mesajı vermesi oldu" dedi.

Tek vatan, tek bayrak, tek devlet

AK Parti Beşiktaş İlçe Başkanı Ferşat Yıldırım, "Gazi Mustafa Kemal'in göstermiş olduğu hedefler doğrultusunda muasır medeniyetler arasında yer almak için kalkınan ve büyüyen ülkemize yapılan bu hain darbe görünümlü teröör saldırısına, onların arkasında yer alan dış güçlere, 15 Temmuz akşamından başlayarak kahramanca mücadele etmiş tüm halkımıza teşekkür ediyor minnmet ve şükranlarımı iletiyoru. Bu tuzağı kuranlar milletin vatan sevgisini unuttu. Tarih boyunca nice kahramanlıklar yaşatan aziz milletimiz bu hain paralel yapılanmaya karşı yine omuz omuza vermiştir. Ordumuz bizim göz bebeğimiz. hain plana dahil edilmiş masum askerlerimizi ayrı tutuyoruz. Vatan bizim pollis bizim asker bizim. Darbeye karşı mücadele eden tüm vatandaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum. Rabbim bu güzel vatanmımıza yöneticilerimize güç ve kuvvet versin. Bizim tek derdimiz tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek  millet" diye konuştu. 
CHP İlçe Başkanı Sebahattin Öztürk, "Her zaman bu meydanlarda katılımcı demokrasi dedik. Bu çalışmalarımızı sürdürürken devletin  içinde yuvalanmış bir gerici çetenin bizleri yeniden demokrasinin askıya alındığı günlere döndürmek üzere kendi vatandaşına dahi kıyarcasına bir kalkışma yapabildiğini gördük. bu karanlık zihniyete karşı kendini tankın önüne koyan bu karanlık çetedir. Bu meclis Gazi meclisidir meclisin silahı topu, tüfeği olmamasına rağmen ayrıca düşünülmelidir. O karanlık çete bunu biliyordu. Bundan  sonra bizlere düşen kimseyi ötekileştirmeden Türkiye'yi A.B yoluna sokmaktır. Vazgeçemeyeceğimiz laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk'tür" diye konuştu. 

Biz bir ve beraberiz

Saadet Partisi Beşiktaş İlçe Başkanı Gazi Kılıç, "Yıl 1453, İstanbul kuışatılmış bütün çareler denenmiş İstanbul bir türlü düşmüyor. Ama bir komutan çıkar İstanbul'u fetheder siz Fatih Sultan Mehmet'i bilmezmisiniz? Yine 1915 Çanakkale evlatlarını şehit vermiş bir millet. Siz 250 kiloluk top mermisini ya Allah diyerek kucaklayıp namluya sürenm Seyit Çavuş'u bilmez misiniz? Yine siz 1919'da İstanbul işgal edilmiş boğazda savaş gemileri giderken bir gemi gider Samsun'a siz Mustafa Kemal'i bilmez misiniz? Yine  Bu millet 1974'te Bülent Ecevit ve Necmettin erbakan'ın kurmuş olduğu hükûmette Kıbrıs'ta zulüm olurken adaya mehmöetçik çıkar siz onları ne çabuk unuttunuz? İşte size 15 Temmuz'da bu millet 2. Kuvayı Milliye hareketini Biz bir ve beraberiz" şeklinde konuştu.

15 Temmuz'la darbeler çöksün

BBP Beşiktaş İlçe Başkanı Umut Dövletoğulları, "İnşallah 15 Temmuz'la birlikte darbeler çökmüş olacak. Bizler  her zaman devletimizin yanında durduk. Rahmetli şehit liderimiz darbeleden ve darbecilerden dolayı suçsuz yere 7,5 yıl yatmış ve çıktıktan sonra en büyük darbeyi almış olan lütfunda hoş şifahında hoş diyerek vatanı ve devleti için göreve devam etmiştir. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" dedi.

El ele vermeye devam etmeliyiz

Vatan Partisi Beşiktaş İlçe Başkanı Ahmet Göktaş, "Bu kalkışmada hayatını kaybedenlerin aziz hatırası önünde eğiliyorum. yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu ülke kanlı savaşlardan geçerek cumhuriyeti kurdu, Türk devleti oldu. Bunu ordumuzla yaptık. Bu darbeyi bastırdığımız bu günlerde el ele vatanımıza sahip çıkmaya devam edelim. Söz konusu vatansa gerisi teferruhattır" dedi.

Okyanus ötesi vatan hainleri

MHP Beşiktaş İlçe Başkanı Celal Kösedağ, "15 Temmuz 2016 günü okyanus ötesi vatan hainleri tarafından demokrasimize alçakça darbe yapılmak istenmiştir. Kahraman Türk askerleri kandırılmıştır. Bu darbe girişiminin affedilecek hiç bir yanı yoktur. Demokrasinin yanındayız, hiç bir darbe girişimini kabul etmiyoruz. Dün bedel ödediğimiz gibi bugünde ülkemiz için bedel ödemeye hazırız. Bizler var oldukça bir oldukça bizi kimse yenemez. Atarük'ün  gösrterdiği yolda vatanımızı muhafaza edeceğimizi hep birlikte bir kez daha haykırıyoruz" diye konuştu. Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.