Kars, Ardahan, Iğdır tanıtım günlerinde eksiklikler

Gazeteci Çetin Yılmaz, önümüzdeki günlerde Beylikdüzü'nde gerçekleşecek olan, Kars, Ardahan, Iğdır tanıtım günleri üzerine bir açıklamada bulundu.

Kars, Ardahan, Iğdır tanıtım günlerinde eksiklikler

Organizasyonun Beylikdüzü yerine İstanbul’un merkezi olan ve bu tür etkinliklerin yapıldığı Feshane, Sultanahmet yada Gülhane gibi bir bölgede yapılması daha doğru olurdu diyen Yılmaz'ın açıklaması şu şekilde;


Son günlerde İstanbul’da yaşayan Kars, Ardahan ve Iğdır toplumunun gündemi “KAI Tanıtım Günleri” çalışması ile meşgul ediliyor.
Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İş Adamları (İş İnsanları olması gerekir) Derneği tarafından İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde organize edilmeye çalışılan “KAI Tanıtım Günleri” fikir ve tasarı olarak önemsenmesi gereken doğru bir hamle olmasına rağmen, gerek yürütmedeki eksiklikler gerekse organizasyonun düzenlenme biçimiyle bir değil birkaç ayağı aksak yürüyor.

Neden mİ?

1.) KAISİAD’ın organize ettiği “KAI Tanıtım Günleri” yeri İstanbul’un en uzak ilçesi olan Beylikdüzü’nde yapılması Anadolu yakasında oturan KAI’lılar için ciddi bir ulaşım sorunu teşkil ediyor.
Organizasyon Beylikdüzü yerine İstanbul’un merkezi olan ve bu tür etkinliklerin yapıldığı Feshane, Sultanahmet yada Gülhane gibi bir bölgede yapılabilirdi.

2.) “KAI Tanıtım Günleri”nin organize edilmesi için Beylikdüzü Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’ndan randevu talep edilirken CHP İstanbul İl Başkanlığı devreye sokulmamalıydı.
Beylikdüzü’nde ilçe başkanlığı ve belediye meclis üyeliği düzeyinde siyaset yapan Karslıların, Ardahanlıların es geçilerek Beylikdüzü Belediyesi için CHP İl Örgütünden dayatma yapılması Beylikdüzü’nde siyaset yapan Kars Ardahan ve Iğdırlı hemşeri camiasını rencide ettiği gibi, o bölgede siyaset yapan Kars, Ardahan ve Iğdırlıları yok hükmünde saymak ile eş anlamlıdır.

3.) “KAI Tanıtım Günleri” adı altında gerçekleşen organizasyonda KAI bir bütün olarak temsil edilmiyor. Organizasyonun tartışma süreçleri bile KAI toplumundan kopuk bir şekilde yürütülüyor
Kars, Ardahan, Iğdır toplumunun genelini ilgilendiren bu etkinliğin organize komitesi ve tartışma süreçlerini yürüten yapı hayata aynı pencereden bakan, aynı dünya görüşü etrafında toplanmış insanlardır. Halbu ki; KAI çok renkli, çok dilli, çok kültürlü bir coğrafyadır ve bu oluşumda Kars, Ardahan, Iğdır’ın sadece ulusalcı, milliyetçi kesimi, kendisi gibi olmayan kendisiyle benzeşmeyen öteki kültür, inanç ve dilleri redderek tek tip yurttaş yaratma ideolojisi etrafında toplanmış kurum ve temsilcilerinden oluşmaktadır. Bu yapının bir an önce KAI toplumunun bütün kesimleriyle buluşması ve KAI toplumum her rengiyle yan yana gelmesi gerekmektedir. İstanbul’da ki Kars, Ardahan, Iğdır dernek, vakıf, platform ve cemiyetleri organizasyona dahil edilmelidir.
Organizasyon KAI yerelinin ve yerel idarelerinin dışarıda tutularak yapılamaz.

4.) “KAI Tanıtım Günleri” adı altında gerçeklecek etkinlik; Kars, Ardahan ve Iğdır il, ilçe ve belde belediyelerinin katılımı ve desteği ile yapılmalıdır. KAI’nın yerel yönetimlerinin desteği ve katkısı alınmadan “KAI Tanıtım Günleri” yapılamaz.

Yukarıda maddeler halinde yazdığımız eksik ve aksaklılar giderilmediği sürece KAISİAD’ın organize edeceği “KAI Tanıtım Günleri” toplumda bir karşılık bulamayacağı gibi KAI toplumunu ayrıştırmaya, itibarsızlaştırmaya devam edecektir
Bu nedenle KAISİAD bir an önce şapkasını önüne koymalı ve tespit ettiğimiz eksiklikleri önerilerimiz dahilinde gidermelidir.

 

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.