Büyükçekmece Haberleri


Kerbela'dan ders almalıyız
03 Ekim 2017, 08:11 0
Kerbela'dan ders almalıyız
Büyükçekmece Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Recep Erol, “Kerbela olayından alınacak derslerle birlikte, gönüllerimizi Kerbela çölü olmaktan kurtarmak için her zaman kardeşliğe, uhuvvete, kenetlenmeye ve muhabbete ihtiyacımız olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız” mesajını verdi.
Uysal'ın başarısı için çalışacağız
03 Ekim 2017, 07:57 0
Uysal'ın başarısı için çalışacağız
Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, İBB Başkanlığı’na seçilen Mevlüt Uysal’ı tebrik ederek “Bizler de kendisine yardımcı olacağız. Arkadaşımızın başarılı olması için herkesin yardımcı olması lazım” ifadesini kullandı. CHP’li başkanın bu sözleri şaşkınlık yarattı.
Postabaşı’nın çehresi değişecek
30 Eylül 2017, 07:46 0
Postabaşı’nın çehresi değişecek
Büyükçekmece Belediyesi, Postabaşı Meydanı ve çevresinde yol, kaldırım ve aydınlatma çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında meydan daha modern bir şekle kavuşacak
Kirkor Usta’ya kilise de yaparız
30 Eylül 2017, 07:41 0
Kirkor Usta’ya kilise de yaparız
Beykent Sanayi Sitesi içerisinde mescit açılışı gerçekleştiren Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, “Yarın şunu söyleyebilirsiniz burada ‘Kirkor’ ustalarımız varsa onlarda yanına kilise isterlerse yapar mısınız? Hiç çekinmeden yaparım. Allah ile kul arasına yüce Allah kimseyi sokmamıştır. Kim bizden ibadethane yaparsa biz o ibadethaneyi yaparız” dedi.
Ücretsiz kurslar başlıyor
29 Eylül 2017, 07:37 0
Ücretsiz kurslar başlıyor
Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi bünyesinde yer alan ücretsiz güzel sanatlar, fotoğrafçılık ve el sanatları kursları bu yılda Büyükçekmecelileri için kapılarını açıyor. 
Ekrem İmamoğlu'na meslektaşlarından destek
27 Eylül 2017, 12:39 0
Ekrem İmamoğlu'na meslektaşlarından destek
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olduğu resmen açıklanan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na meslektaşları ve mevkidaşları olan CHP'li belediye başkanlarından destek geldi.
Esnaf mağlup oldu
27 Eylül 2017, 08:06 0
Esnaf mağlup oldu
Ahilik Haftası dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, şehir merkezlerinde açılan alışveriş merkezlerinin küçük esnafı vurduğunu söyledi
Açın yolları plastikler geliyor
26 Eylül 2017, 08:22 0
Açın yolları plastikler geliyor
Büyükçekmece’de bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Plastik Araba Yarışları (Plastoff) nefesleri kesti. Off-Road Alanı’nda yapılan renkli yarışlarda bazı yarışmacılar kaza yaparken, birçoğu yarışmayı başarıyla tamamladı.
Kitap günleri başlıyor
26 Eylül 2017, 08:17 0
Kitap günleri başlıyor
Büyükçekmece Belediyesi 1. Kitap Günleri, 2 Ekim Pazartesi günü başlıyor. Ünlü yazar ve yayınevlerinin katılacağı 1. Kitap Günleri 8 Ekim akşamına kadar sürecek.
Büyükçekmece dönüşümü benimsedi
26 Eylül 2017, 07:54 0
Büyükçekmece dönüşümü benimsedi
Büyükçekmece'de riskli olduğu belirlenen toplam 378 binadan 289'u yıkılarak yenisi yapıldı. Geri kalan 92'sinin de yenileneceğini söyleyen Belediye Başkanı Hasan Akgün, “Büyükçekmece halkımız kentsel dönüşümü benimsedi. Biz de destek veriyoruz” diye konuştu.
Kayyum başkan Büyükçekmece'de...
26 Eylül 2017, 07:27 0
Kayyum başkan Büyükçekmece'de...
Büyükçekmece'nin yeni kaymakamı Dr. Mehmet Özel'in eski görev yeri Diyarbakır Yenişehir ilçe kayyum belediye başkanı olduğunu duyanlar nasıl yorumlar bilmiyorum ama ben size kısaca yeni kaymakamımızı tanıtmak istiyorum.
BÜSTKİD’den rekor bağış
25 Eylül 2017, 08:23 0
BÜSTKİD’den rekor bağış
Büyükçekmece Sivil Toplum Kuruluşları İletişim Derneği (BÜSTKİD) Eylül ayı etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirdiği kan bağışı kampanyasına Tepecik Mahallesi'nde devam etti.