Çatalca Haberleri


Meralar tehlike altında
26 Ekim 2017, 18:44 0
Meralar tehlike altında
Çatalca İzzettin Mahallesinde İl Tarım Müdürlüğü Mera Islah Projesi kapsamında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Çatalca Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Güzel “ Belediye Başkanımız Sayın Cem Kara’nın tarım ve hayvancılığa verdiği önem asla tartışılamaz. Biz İstanbul gibi bir metropolün Tarım ve Hayvancılık ilçesiyiz. Bu anlamda meraların ıslahının da en büyük destekçisiyiz. Ama büyük bir tehlike var. Mera arazileriz üzerinde taş ocağı ve yol malzemesi depolama alanları istemleri var. Buna biz belediye olarak elimizden geldiği kadar engel olacağız” dedi.
Meydanda kitap okudular
25 Ekim 2017, 08:30 0
Meydanda kitap okudular
Çatalca Çok Programlı Anadolu Lisesi Kütüphanecilik Kulübü öğrencileri, danışman öğretmenleri Engin Demir ve Kayhan Balcı öncülüğünde ilçede bir ilk olan etkinliğe imza attı.
Şehit Peker'e büyük vefa
25 Ekim 2017, 07:51 0
Şehit Peker'e büyük vefa
BJK-Kabataş Vakfı tarafından yenilen, Şehit Kurmay Albay Gökhan Peker’in adının verildiği okul, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman tarafından açıldı. Başkan Kara, BJK-Kabataş vakfına teşekkürlerini iletti
Üniversite istiyoruz!
25 Ekim 2017, 07:31 0
Üniversite istiyoruz!
Çatalca Kent Konseyi değil, mübarek kapris ve trip konseyi. O ona, o ona… Biri bir şey diyor, öbürü ona laf yetiştiriyor. Çözüm mü? Çözüm halka kalıyor. 
Çatalca kışa hazırlanıyor
24 Ekim 2017, 08:23 0
Çatalca kışa hazırlanıyor
Çatalca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçenin dört bir yanında hummalı çalışmalarına devam ediyor. Vatandaşlarla sık sık bir araya gelerek onların istek ve taleplerini anında değerlendiren Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’nın talimatları doğrultusunda ekipler ilçenin ihtiyaç duyulan noktalarında çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Yaklaşan kış mevsimi öncesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları başarılı çalışmalarına yoğun tempoyla devam ederek, her gün bir başka nokta da Çatalcalı hemşerilerinin rahat ve huzuru için çalışma yapıyor.
Her yerde kazı... 
23 Ekim 2017, 07:25 0
Her yerde kazı... 
Çatalca belki de tarihinin en fazla kazı, yol ve topraksal çalışmasını görüyor. Olan vatandaşa oluyor.
Mahallelinin taleplerini dinledi
21 Ekim 2017, 08:14 0
Mahallelinin taleplerini dinledi
Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Çatalca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Aydınlar Mahallesi’nde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
Muhtarların oy hakkı olsun
20 Ekim 2017, 08:27 0
Muhtarların oy hakkı olsun
19 Ekim Muhtarlar Günü etkinliğinde konuşan Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, "2019 seçim sürecinde muhtarlarımızın meclislerde en azından kendi mahalleleriyle ilgili konularda meclisin doğal üyesi olarak mahallelerini temsil etmelerini, söz ve oy sahibi olmasını istiyorum" dedi
Para ile satın alınan... 
20 Ekim 2017, 07:33 0
Para ile satın alınan... 
Düşünün şimdi, 5 bine yakın arkadaşınız var, sayfanızda takipçi sayısı bir o kadar ama paylaşımınızda beğeni sayısı 15'i geçmiyor. Bu noktada ya paylaşımınızda ya da insanların size karşı yaklaşımlarında bir sorun var demektir. 
Piknik alanları bize verilmeli
19 Ekim 2017, 08:07 0
Piknik alanları bize verilmeli
Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, ilçe sınırları İçerisindeki tüm piknik alanlarına talip olduklarını açıkladı. “Eğer bizler buraya talip olmasaydık ‘siz istediniz, talip oldunuz da vermedik mi’ diyebilirlerdi” ifadelerini kullanan Kara, “Bu piknik alanları kiraya verilecekse bu ilçe halkı ya da bu ilçenin belediyesi tarafından işletilmelidir” dedi
Güçbilmez Çatalca'ya zulümdür!
18 Ekim 2017, 07:32 0
Güçbilmez Çatalca'ya zulümdür!
Bir kaç gündür AK Parti İlçe Başkanı Selim Güçbilmez ile ilgili yazdıklarım konusunda inanın şu ana kadar hiç eleştiri almadım, aksine tebrik eden edene... Bir kişi bile çıkıp da “Yahu bu adamdan ne istiyorsun, yazdıklarının hiçbirisi doğru değil" demedi.
Çatalca'da henüz her şey bitmedi!
17 Ekim 2017, 07:34 0
Çatalca'da henüz her şey bitmedi!
Çatalca günlerdir İnceğiz Mağaraları Mesire Alanının, Çatalca Belediyesinin elinden alınarak Arnavutköy Belediyesi'ne verileceğini konuşuyor.