Evet hayır yarışması gibi

Şahsa özel imar değişikliğine Çatalca Belediye Meclisi İmar Komisyonu'nda ret veren AK Partili üye Hüseyin Kahya, mecliste raporun reddine hayır dedi. AK Parti Grubu'ndan iki meclis üyesi daha raporun reddine karşı çıkarak şaşkınlık yarattı.

Evet hayır yarışması gibi

çatalca Belediye Meclisi gündemine İmar Komisyonu'ndan gelen, "Ferhatpaşa Mahallesi 248 Ada 17 ve 29 Nolu Parsellerin İmar Plan Tadilatı" hakkındaki rapor kafaları karıştırdı. İmar Komisyonu'na Haziran ayında havale edilen ve bir türlü kara bağlanamayan plan tadilatı teklifi önceki gün komisyonda görüşülerek neticelendi. Ekim ayı meclis toplantısı kinci oturumunda gündeme gelen komisyon raporunda, “Çatalca İlçesi Ferhatpaşa Mahallesi 248 Ada 17 ve 29 Nolu Parsellere ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Teklifi incelenmiş olup, komisyonumuzca oy çokluğu ile red edilmiştir” denilldi. Mecliste Belediye Başkanı Cem Kara’nın komisyon raporunu oylamaya sunması ile büyük bir şok yaşandı.

Ben bu şahsi işe evet demem
İmar planı değişikliğine CHP Grubu'nun çoğunluğunun sıcak bakmasına rağmen komisyonda ret kararı vermesi dikkat çekerken, AK Parti Grubu'ndan, Mesut Üner, Celalettin Sonkaya, Hasan Gökçe ve Hüseyin Kahya komisyondan gelen raporun reddine 'Hayır' diyerek şaşkınlık yarattı. Meclis öncesinde gruplarda tartışmalara da sebep olduğu öğrenilen imar plan değişikliği ile ilgili İmar Komisyon Üyesi de olan AK Partili Tuba Uzun’un, İlçe Başkanı Selim Güçbilmez ile tartıştığı ve “Ben bu şahsi işe evet demem. Komisyon da verdiğim kararında arkasında dururum” dediği, komisyondaki konu ile ilgili imar değişikliğine de 'hayır' dediği öğrenildi.

Eteke ret verdi şerh düştü
AK Partili Hüseyin Kahya’nın da komisyonda mevcut imar değişikliğine 'hayır' oyu kullandığı öğrenildi. CHP’li Komisyon Üyesi Cavit Eteke ise komisyona gelen değişikliğe hayır dediği, Eteke'nin oyu ile değişikliğin reddedildiğini belirtildi. CHP Meclis Üyesi ve İmar Komisyon Üyesi Cavit Eteke ayrıca İmar Komisyonu raporunda, "Parsel bazında imar değişikliği olduğu için red ediyorum” şerhini düştü. Çatalca Belediye Meclisi gündemine gelen rapora, komisyonda ret oyu veren AK Partililerin bir kısmı, mecliste yapılan oylamada raporun reddedilmesine hayır dedi. Konuyla ilgili AK Parti Çatalca İlçe Başkanı Selim Güçbilmez, "Ortada anlaşılamayan bir rapor var. Rapor başlı başına bir oyun. Bu sebeple komisyon raporunun onaylamasında grubumuz buna, 'hayır' dedi” savunmasını yaptı.

Cem Kara tebessüm etti
AK Partili diğer Komisyon Üyesi Tuba Uzun ise komisyonda alınan red kararına “Evet” diyerek kararının arkasında durdu. Yine Özlem Coşkun, Ömer Engin de Uzun’a destek olan AK Partilli isimler arasında yer alarak komisyonun red kararına “Evet” dedi. Grup içinde İBB’de aynı parselin imar değişikliği ile ilgili “Evet” oyu veren Mesut Üner Çatalca Belediye Meclisi'nde de komisyonun red kararına “Hayır” diyerek sadece bir şahsa ait olan bu parsellerin imar değişikliğinin onaylanmasını tasdik etti. AK Parti'de, Hasan Gökçe, Celalettin Sonkaya ve Hüseyin Kahya da red kararına hayır veren isimler oldu. Çatalca Belediye Meclisi'ni yöneten Cem Kara da alınan kararlara hiçbir yorum yapmadan meclisi sonlandırırken, AK Partililerin “Hayır” oyu kullandığı sırada tebessümde bulunması da dikkatlerden kaçmadı.  Bahadır Sügür

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.