Fitnecilere dikkat!

Esenyurt, Çatalca ve Silivri’de meydanlarda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara seslenen Topbaş fitnecilere dikkat çekti. Vatandaşlardan ayrım yapanlara, fitne çıkaranlara fırsat vermemelerini isteyen Topbaş, ihtilallerin ancak zayıf toplumlarda gerçekleşeceğini belirtti

Fitnecilere dikkat!

Haber: Fatma Sarıbıyık Yıldırım & Bahadır Sügür

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenyurt, Çatalca ve Silivri’de demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlarla buluşarak demokrasi nöbetine devam etti. Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara ve Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar da Başkan Kadir Topbaş ile birlikte demokrasi nöbetine destek verdi.

15 Temmuz’da bir destan yazdınız
Vatandaşlara, “Demokrasi nöbetiniz hayırlı olsun. 15 Temmuz’da bir destan yazdınız. Yeni ufuklar açtınız. Türkiye üzerinde oyun oynamak istemeyenlere fırsat vermediniz” diye seslenen Başkan Kadir Topbaş, “Sindirmek istediler, sözde bildiri okuttular ve sıkı yönetim ilan ettiler. Nifak sokmaya çalıştılar ama Cumhurbaşkanımızın bir sözüyle halkımız sokaklara indi ve hala demokrasi nöbetini sürdürüyoruz. Hastanede gazilerimiz anlatıyor. Şehit olmak istedik olamadık diyorlar. Şunu söylüyorlar açıkça, “Elimizle tankları durdurabileceğimizi hissettik, helikopterleri yakalayabileceğimizi düşündük. Öyle ilahi bir güç hissettik. İşte bu millet böyle inandığı zaman inancıyla birlikte Çanakkale Destanları yazıp geçilmiyor" diye konuştu.

Sizler birer gazisiniz
FETÖ’nün asker kisveli teröristlerinin vatanımınız, milletimiz üzerinde oyun oynadığını, ama vatandaşların imanıyla tankların, topların, namluların karşısına çıkararak darbecilerin hain oyununu bozduğunu anlatan Kadir Topbaş, “Sizler birer gazisiniz. Burada demokrasi nöbeti tutan her bir kardeşim gazidir. Bütün davamız devletimizin bekası, milletimizin devletimizin gücü. Allah devlete millete, askerimize ve polisimize zeval vermesin. Sizler meydanları doldurarak hainlerin iştahlarını kesiyorsunuz. Aramızdaki evlatlarımız bunlara tanıklık ediyorlar. Hafızalarına yerleşiyor ve ileride yetişkin olduklarında bizlerden hayırlı yad edecekler. Gelecek kuşaklara bu böyle aktarılacak” diye konuştu.

Niçin neden demeden beni vurdular
Bugün, direnişleriyle destan yazan Çengelköylüleri ziyaret ettiğini dile getiren Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Çengelköy’de 22 vatandaşımız şehit oldu. Mahallenin muhtarının evine gittim. ‘Karşılarında duruyorum, yapmayın diyorum. Niçin neden demeden beni vurdular’ diyor. Orada esnafı ve hem çalışıp hem okuyan gençlerimizi şehir ediyorlar. İstanbul işgal edildiğinde düşmanın yapmadığını yaptılar. Milletin dişinden tırnağından artırdıklarıyla ellerine tutuşturduğu silahları milletine doğrultuyorlar. Esenlerde 32 yaşında bayan kardeşimiz, bayan olduğu için tankın duracağını zannediyor ama paletleriyle paramparça ediyorlar. Orada da 5 şehit verdik. Şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyoruz.”

Bu topraklar hepimize yeter
“Burada olduğu gibi dostluklar oluşsun, devam etsin. Birbirimize selam verelim, tebessüm edelim. Bu topraklar hepimize yeter” ifadesini kullanan Topbaş, vatandaşlardan ayrım gayrım yapanlara, fitne çıkaranlara fırsat vermemelerini istedi. İhtilallerin gergin toplumlarda, zayıf toplumlarda gerçekleşeceğini vurgulayan Topbaş, “Bizler biraz zafiyet göstersek, biraz sen ben desek yine nükseder. Ama biz bu hareketi bu birlikteliği gösterirsek hiç biri buna tenezzül edemez. Onun için bunu bir hayır olarak geleceğe yansıtmamız lazım. Siyasi partiler söylemlerinde artık maksadını aşmayan boyuta getirmesin lazım. Halka rağmen, milli iradeye rağmen hiçbir şey gerçekleştirilemez. Bunlar geride kalacak. İkinci bir söze kadar nöbetimiz devam etmeli. Vatandaş olarak bu bizim görevimizdir. Acılar yaşadık ama hamdolsun o uzun gece birden nura dönüştü. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi kefenimizle birlikteyiz. Sizin gayretleriniz dualarınız bu ülkeyi geleceğe taşıyacak” şeklinde konuştu.

Çatalca’da tarihi gece!
Çatalca Cumhuriyet Meydanı'nda tutulan demokrasi nöbetinin 12. gününde birlik ve beraberlik adına farklı bir gece yaşandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İlçe Kaymakamı İnci Sezer Becel, Belediye Başkanı Cem Kara , AK Parti Çatalca İlçe Başkanı Selim Güçbilmez, CHP İlçe Başkanı Halil Gök, MHP İlçe Başkanı Ertuğrul Ölçer ve Saadet Partisi İlçe Başkanı Fikret Çay aynı sahneyi paylaştı. Çatalca’daki STK’ların neredeyse tümü meydanda yerini alırken, yapılan konuşşmalarda birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Belediye kortej ile geldi
Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, CHP Çatalca İlçe Başkanı Halil Gök ve ilçe yöneticileri, Belediye Başkan yardımcıları Ufuk Akın, Erhan Güzel, Ayhan Tutun, Fehmi Akyüz, Cengiz Uçar, Dursun Duran Kaya, Çatalca Belediyesi Meclis üyeleri, daire müdürleri ve personel belediye binası önünde toplanarak buradan Mescit Sokak istikametinden meydana ulaştı. Meydanda toplanan binlerce vatandaş ile bütünleşen ekip program boyunca alanı terk etmedi. Programda Çatalca’daki siyasi partilerin ilçe başkanları birer konuşma yaptı.

Meydanları boş bırakmadınız
12 gündür demokrasi nöbetini her gece sabaha kadar Çatalca Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlar ile birlikte tutan AK Parti Çatalca İlçe Başkanı Selim Güçbilmez, "15 Temmuz Cuma akşamı gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin olduğu ilk dakikalardan beri bizler ile bu meydanları, bu sokakları boş bırakmayan, vatanına, bayrağına sahip çıkan siz saygı değer vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Başkomutanımız ne zaman tamam derse biz o zamana kadar yine burada olacağız" diyerek 12 gündür Çatalca’da demokrasiye sahip çıktıklarını ifade etti. Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş’ı Çatalca Cumhuriyet Meydanı’nda karşıladı ve ardından bir konuşma yaptı.

Yaşasın Türk Milleti
Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara da 15 Temmuz akşamı topyekün birlik ve bütünlük mücadelesi verildiğini belirterek, "Demokrasi kolay kazanılmadı. İnsanlarımız demokrasi için cuntaya karşı dur dediler. Çatalca cumhuriyete de demokrasiye de her zaman sahip çıkmıştır. Yaşasın cumhuriyet, yaşasın demokrasi, yaşasın Türk milleti” dedi. Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel de bu tarihi gecede bir konuşma yaptı. Kaymakam İnci Sezer Becel, "İnsanlarımız vatan sevgisiyle bayrak sevgisiyle meydanları dolduruyorlar. İşte vatan sevgisi budur” dedi.

Hoş geldin Kadir Baba!
Silivri’de de demokrasi nöbetine katılan İBB Başkanı Kadir Topbaş'a İlçe Kaymakamı Faruk Bekarlar, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, AK Parti Silivri İlçe Başkanı Rıfat Kutlu, CHP İlçe Başkanı Suna Göçengil, MHP İlçe Başkan Yardımcısı Zafer Yalçın eşlik etti.

Bizim bizden başka dostumuz yok
Siyasi parti ilçe başkanlarının da konuştuğu gecede vatandaşlara seslenen Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Topbaş’ı “Hoş geldin Kadir Baba” sözleriyle karşıladı. Sözlerini, “Burada partisi, kimliği, kişiliği, inancı, ne olursa olsun herkesin bir arada olduğu bir gün. Bugün milli bir gün” şeklinde sürdüren Işıklar, “Milletimiz düşmana karşı bir olduğunu derin hafızasında bir kez daha hatırladı. Buna karşı koyacağız. Bu musibet bize şunu gösterdi: Bizim bizden başka dostumuz yok. Bizim hoşgörü içerisinde, birlik içersinde, beraberlik içerisinde bir tek yumruk, tek kuvvet olduğumuzda karşımızda durabilecek hiçbir güç yok” dedi.

15 Temmuz gecesini anlattı
İlçe Kaymakamı Faruk Bekarlar da 15 Temmuz akşamı Hükümet Konağı’nda yaşananları da Silivrililer ile paylaştı. Bekarlar, “15 Temmuz akşamı saat 10.30’da ilk bilgileri aldıktan sonra kendi anahtarımla açıp hükümet konağına girdim. Hükümet konağına gittikten beş dakika sonra ilçe emniyet müdürüm yanıma geldi. 10 dakika sonra ilçe cumhuriyet başsavcımız yanıma geldi. Hemen arkasından ilçe jandarma komutan vekilimizi çağırdık, geldi. Belediye başkanımız geldi. O gün burada bulunan milletvekilimiz Tülay Kaynarca geldi. Ak parti ilçe başkanımız da buradaydı. O arada hiçbir siyasi parti ayrımı yapmaksızın çağırdığımız vatandaşlarımız hükümet konağının önünde kamyonlarıyla kepçeleriyle bedenleriyle siper oldular. İşte ben o günü bir gurur günü olarak hafızama nakşettim” diye konuştu. Bu arada yapılan konuşmaların ardından Silivri Vakkas Köprüsünün isminin Demokrasi Köprüsü olarak değiştirildiği açıklandı.  Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.